FIV cu ovocite donate(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miracol11 spune:

Buna fetelor...

Servim o cafea virtual?

apalina....scoate-ti din cap gandurile negativiste si concentreaza=te pe ceea ce urmeaza...mai ai cateva zile, nu dispera, cum zic si fetele sigur va mai creste endo...si va fi totul bine...si vei venii acasa cu micutii in burtica!...Doamne Ajuta la toata lumea!...fii la fel de increzatoare si curajoasa cum te stim!...

mami_vreau ...te pup si ai grija de bebica, sa stea in pat la caldurica!

roadetot nu dispera....poate sunt explicatii pentru ca intarzie sa-ti trimita cei de la clinica lamuriri. Nu cred ca sunt multe fete pe forum care nu au probleme financiare cand vine vorba de aceste interventii! si eu stau sa ma gandesc serios ca va trebui sa fac rost de bani fara a apela la multi cunoscuti, nici noi nu vrem sa se afle de problemele noastre! este un subiect mult prea delicat ca sa fie inteles si sustinut...nu stiu de ce...dar asa simt...asa ca te inteleg perfect, nici eu nu am facut nici un fiv pana acum, si mi-e groaza cand ma gandesc ca voi aduna banii si voi face interventia, si poate va fi un esec...trebuie sa fim pregatite si pentru asta din pacate!...

curaj si incredere in Dumnezeu fetelor....fara El nu se poate nimic...
va pup si o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

Buna dragele mele, dupa o mica absenta(transferul din Tunisia in Italia)revin si eu.
MAMI-LAURA nustiu ce i-ti doreai inainte dar cred ca atunci cand lupti atat de mult pt a avea un bebe nu mai are importanta sexul, oricum sa-ti traiasca sa fie sanatos si la punga gros cat despre colul scurt se zice din ce am citit ca se intampla in general la prima sarcina deoarece uterul nu e obisnuit cu nici o sarcina....oricum tu stai linistita in pat fii rasfatata de cei din jur si totul va fi ok

APALINA mult mult succes din toata inima si asa cum zic si fetele endometru mai are timp sa creasca daca nu, dai si tu un mic ajutor cu naturaliste, si incearca cat de cat sa fii calma(daca poti)

Eu incerc sa-mi incarc bateriile, urmaresc ovulatia, si cine stie poate se mai intampla o minune(sau ma imbat cu apa rece). Daca nu intre timp punem banisori de-o parte pt fiv cu ovule donate si tot la reprofit cred ca ma axez si eu, sau kiev dar mai e mult pana atunci ca banisorii se cam strang cu greu, dar va citesc mereu pt ca informatiile venite de la voi sunt f necesare pt noi cele care suntem in stand-by
toate fetele fara numar

si APALINA pt tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaick spune:

buna fetele
mami_vreau odihna cat cuprinde!
ne bucuram ca esti alaturi de noi
apalina capul sus; endo nu este chiar asa de rau, nu te mai stresa. te asteptam cu vesti noi (si bune!)
roadetot eu as insista cu mail la ei cu toate nelamuririle, pentru linistea ta. in ceea ce priveste varsta...de aceea mergem la donate nu? deci capul sus! si eu am 1 fibrom dar il ignor complet
miracol11 e buna cafeau!
irilac31 ma bucur ca ai ales reprofit, cu cat mai multe cu atat mai bine pentru noi.
salut si restul fetelor
o zi minunata sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blumoon spune:

Buna dragelor.Cat ma bucur ca s-a animat forumul.Eu va urmaresc in fiecare zi,cand am ocazia si ma rog pt voi .Eu nu am deocamdata nimic sa va spun,urmeaza sa merg la un alt medic dupa cum v-am spus pt un control.

Apalina gandurile mele sunt indreptate inspre tine in special.Trebuie sa gandesti pozitiv,cu toate ca este extrem de greu(o stiu din proprie experienta).

Laura ma bucur sa vad ca se aduna saptamanile,tu trebuie sa stai linistita si la orizontala daca asa a ordonat nenea dr:P

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns apalina spune:

multumesc din suflet pentru sustinerea si gandurile bune fetele.Am primit azi mail-ul de la doctorul de la Brno ,el spune sa continui tratamentul asa ,in 8 zilke va ajunge si endo meu la dimensiuni,deci nu-mi ramane decat sa sper ca asa va fi.Naturiste n-am luat si cred ca acum e cam tarziu...si nu-mi prea place sa iau fara recomandari nimic ...nu stii cum interactioneaza cu restul tratamentului si dupa.Merg pe schema mai departe.Chisturile mele sunt chisturi foliculare ...speram ca se retrag .Incerc sa ma tin tare in parcare dar nu stiu cat reusesc,nu pot sa nu ma gandesc ,e un lucru mare ceea ce se intampla in viata noastra si ce va urma.Roade tot nu te mai agita,mai ai 2 luni inca ,cu siguranta te vor contacta ei cand e vremea ...oricum cam cu o luna jumate inainte de punctie asa ca stai lini.Atunci vei colaborta cu medicul cu care vei face procedura .Detaliile despre donatoare mie mi le-au trimis saptamana trecuta ,adica cu 3 saptamani inainte de procedura asa ca n-ai motive de ingrijorare.Va pup si va doresc o seara faina si linistita .Multumesc inca o data pentru ca sunteti minunate.DD ne va ajuta pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino2010 spune:

apalina mergi inainte cu toata increderea, tu nu mai ai timp sa te stresezi, fii pozitiva
nu stiu care este dimensiunea endometrului dupa singerare, banuiesc ca e minima (nu stiu daca e zero) si totusi in 13-14 zile ajunge la 8-9mm optim pentru ET, tu mai ai 8 zile cu tratament, suficient sa creasca pina la optim.
roadetot eu am programare in 19 martie, colaborez cu agentia, mi-au trimis numele medicului si lista de teste si tratament (le-am postat pe forum in cap. anterior). Am cerut scrisoare pentru medicul de aici cu care am fost azi sa-mi prescrie reteta. Inca nu am graficul pe zile dar stiu ca la primul ciclu incep AC si la urmatoarea consultatie (cind am rezultate la testul PAP si secretie) imi va stabili orarul. Intre timp il voi cere si la clinica, sa merg pe graficul lor.
procedura asta este mai usoara pe jumatate dar emotiile sunt duble caci avem mai multe necunoscute
looana pufosul din poza este al tau? ce dulceata . credeam ca l-ai copiat de pe net.
pupicei la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

BUNA DIMINEATA

Fete dragi o intrebare intrebatoare: cand testul de ovulatie iese cu ambele linii cea de test si cea de control identice ce inseamna ca sunt in ovulatie si ovulul sa rupt??? sau urmeaza sa se rupa??? si cand e indicat a se presta??? iar in caz ca nu sa rupt se poate face o injectie de pregnil? sau e prea tarziu deja??
Am zis o intrebare si am pus o mie sunt cam nestiutoare...
si o zi super la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Ella cind testul e pozitiv asta inseamna ca esti in zilele fertile adica poti presta,ovulatia poate inca nu a avut loc dar urmeaza in cel mai scurt interval de timp.Pregnilul poti sa-l faci ,bine ar fi daca ai face o ecografie sa stii daca sunt foliculi destul de mare.Pregnil mi-a facut inainte de puctie si inca una in ziua Transferului pt a ajuta Progesteronul.
O zi buna (scriu de pe tel,mai revin)

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella43 spune:

Fetelor ce e linistea asta aici??? chiar nu mai are nimeni nimic de zis, de povestit, de intrebat?
Haideti la apel fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna dimineata fetelor!
Buna Ella.se pare ca numai noi suntem pe aici. la cafelutza (_)>Parca tu te-ai mutat din Tunesia in Italia daca am inteles eu bine...?

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput