Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Alexina : http://www.tikki.ro/



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

woww alexina dar ce electrocasnice iti iei tu de 70 mil???? eehhee acum ma gandeam ca se strange suma daca iei si frigi, masina de spalat vase, etc. noi am cumparat doar plita+cuptor electric.
eeiiii eu azi am papat si dulce dar si mancare... si iarasi am o foameeeee...
noi am comandat balustrada special ca avem copilasii si sa fie cu barile mai dese si apoi altele pe orizontala. as fi vrut sa fie cu sticla securizata dar era prea scumpa
nu ne arati pozici cu casuta???

mad, da stiu ca s a mutat de la 2 ani jumatate la 4 ani si ca se repeta la fiecare 10 ani (de la 4 ani!) asta stiam si eu. uff cred ca nu scapam...nici nu vreau sa ma gandesc ce urat o sa faca iasmi :((


juniorul inca doarme.... la 14.30 il duc la gradi la iasmi.


fetele care ati folosit ambroxol....e ok daca avea tusa productiva si i am dat???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

nu s-a trezit

yasmi- am pus cateva poze facute la bucataria din magazin.a mea e proiectata altfel dar modelul e acelasi. puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina din ce material este?? eu am ales varianta cu corpuri mari..in rest tot asa cuptorul vine la acelasi nivel si am evitat acel jolly urias care nu mi se parea asa "teapan" avand in vedere dimensiunea. am luat doar jolly mic. nu vad insula :)))) chiar ce dimensiune are bucataria ta??
noi am reusit ieri si am cumparat si masa de bucatarie acum bucataria este completa!!
canapeaua din living ne-a ajuns de vineri. dupa curatenie o montam.
iar acum la 15 mergem sa facem o simulare pt dormitor care o sa aibe dulapul ca un dresing. sa vedem daca o sa iasa ce vrem noi

merg sa trezesc juniorul...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad, da stiu ca s a mutat de la 2 ani jumatate la 4 ani si ca se repeta la fiecare 10 ani (de la 4 ani!) asta stiam si eu. uff cred ca nu scapam...nici nu vreau sa ma gandesc ce urat o sa faca iasmi :((

fetele care ati folosit ambroxol....e ok daca avea tusa productiva si i am dat???


mamica implinita cu 2 comori !!



De asta aman si eu... ca si R o sa faca urat si trebuie sa am cu cine sa o las pe Luiza, ca sa pot sa-l fac.

Si eu am dat ambroxol picaturi pentru tuse productiva



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mad dar aceste picaturi sunt ca unf el de sirop pt tuse prod nu?? doar ca nu este imbogatit cu zahar si diverse gusturi,nu???
ca eu vroiam sa cumpar mucosolvan si cand m am uitat mai atenta pe cutie compusul de baza era clorhidrat de ambroxol, ceea ce este egal cu ambroxol pic.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi-iubita, bucataria din poze e model din magasin, nu e proiectul meu. am pus poze sa vezi materialul,culoare,blat,manere. ca si aranjament e altfel la mine. inca nu am poze ca nu e gata inca

materialul e MDF.


pai daca te gandesti ca tb sa cumpar tot de la a la z se strang sa stii. numai frigi e vreo 30 ca e din ala mareeee cu apa si gheata.

vreti sa stiti ce am patit? aud un urlet de la teea din camera si a cazut din pat. am lasat-o singura in pat si a cazut. era baricadata dar a escaladat tot. ce tampita suuuunt s-a speriat rau!!!!

fugggg sa pregatesc papa

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

LA MULTI ANI SIMONA!!! SA FII FERICITA SI SANATOASA ALATURI DE PUII TAI FRUMOSI

yasmi- inca una si fuuug- bucataria are vreo 10mp...cred

feteleeeee- scuze de offtopic

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad dar aceste picaturi sunt ca unf el de sirop pt tuse prod nu?? doar ca nu este imbogatit cu zahar si diverse gusturi,nu???
ca eu vroiam sa cumpar mucosolvan si cand m am uitat mai atenta pe cutie compusul de baza era clorhidrat de ambroxol, ceea ce este egal cu ambroxol pic.


mamica implinita cu 2 comori !!



exact.. si e amar ca naiba din cauza asta (asta care il am eu).



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

a si eu o problema tehnica , daca e careva sa se priceapa

am downloadat de pe telefon, pentru prima data toate pozele si filmuletele si pozele le gasesc in folderul creat dar videourile nu ?!!! unde s-au dus ?? unde sa ma uit sa le gasesc ???? caut de juma de ora si nu le gasesc pe nicaieri prin laptop am niste filmulete asa dragute si voiam sa ma uit la ele pe laptop si nu stiu unde sunt am incercat sa downloadez iar si cica nika nou, nici poze si nici video...deci s-a downloadat tot dar eu in folder vad numai pozele si nu si filmuletele

care se pricepe ss ma lumineze si pe mine

Mergi la inceput