Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad, mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ceva: i-ai facut lui robert vaccinul obligatoriu de la 4 ani??


mamica implinita cu 2 comori !!



Inca n-am ajuns sa-l fac



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad, mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ceva: i-ai facut lui robert vaccinul obligatoriu de la 4 ani??


mamica implinita cu 2 comori !!



Inca n-am ajuns sa-l fac



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



mad ce imi poti spune despre acest vaccin??
eu as vrea sa nu il fac.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

iony acum am ajuns sa vad si pozicile voastre!! ce mare a crescut si sara!! si seamana leit cu mami, nu???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad, mi-am adus aminte ca vroiam sa te intreb ceva: i-ai facut lui robert vaccinul obligatoriu de la 4 ani??


mamica implinita cu 2 comori !!





Inca n-am ajuns sa-l fac



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



mad ce imi poti spune despre acest vaccin??
eu as vrea sa nu il fac.


mamica implinita cu 2 comori !!



Acum depinde ce vrei sa stii....
Stiu ca se face Infanrixul (rapel pentru difterie, tatanos si tuse convulsiva), ceea ce m-ar coafa ca eu i-am facut si lui R schema cu Infanrix. In principiu, e un vaccin fara prea multe efecte adverse (din ce stiu eu , si sa zicem ca stiu cate ceva).
Acum, nici eu nu i l-as mai face, dar ma gandesc ca atunci i-am facut degeaba celelalte doze.
Oricum, cred ca astept sa treaca perioada asta de raceli si o sa merg sa-l fac... sper sa mai am cand




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina imi arati mobila??? te intrebasem ceva...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mad, multumesc frumos pt raspuns. cam asta citisem si eu. pe cand te-ai gandit sa il faci?? nu este o anumita varsta?? citisem ceva ca trebuie facut la exact 4 ani...stii ceva despre asta??


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:

alina - o sa intemeiem clubul mamicilor singure...ehhh...trecem noi si peste asta

yasmi - pe cand mutatul la casuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ioana le-am carat aproape toate. astazi facem proba la centrala. as vrea sa incalzeasca casuta cateva zile inainte sa ne mutam si as mai amana pana saptamana viitoare mutatul definitiv (adica si peste noapte) pana vine si buni acasa sa ma ajute. aaa si mai au sa imi puna usile interioare+balustrada zilele acestea.
sa va ajute Dumnezeu sa va realizati tot ce v ati propus pt anul acesta. acum un pic de sacrificiu dar apoi sa fiti linistiti.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Neata la pranz

Si eu am papica gata. Teea doarme si eu am citit de ati vb de aseara pana acum. Azi avem in meniu carnita de curcan cu mazare si rosii

ionelas- poti te rog sa mai pui o data linkul cu incaltarile de la tikki? la mine nu merge deloc si am dat search pe google si mi-au aparut niste chestii aiurea
as vrea si eu sa-i cumpar ceva de incaltat pt casa ca numai in picioare sta si poate e mai stabila cu papucei. asa mi-a recomandat si ortopedul,de altfel.

irinuca,mada- acum realizez ca si noi avem stalpisorii la scari cam raruti. mai rau este ca la etaj noi avem ca un fel de gardulet si ala tot cu stalpisori rari. trebuie sa punem si noi plasa cum spuneati. buna idee

yasmi- doar bucataria. eletrocasnicile sunt inca pe atat,daca nu ...mai mult

alehiam- mereu vii cu sfaturi bune

azi am chef de lenevit insa ar cam trebui sa plimb si copilul nu?

yasmi- azi seman cu tine ca am mancat numai cioco de dimineata

cred ca se trezeste iubirea mea. fug sa o iubesc in pat

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad, multumesc frumos pt raspuns. cam asta citisem si eu. pe cand te-ai gandit sa il faci?? nu este o anumita varsta?? citisem ceva ca trebuie facut la exact 4 ani...stii ceva despre asta??


mamica implinita cu 2 comori !!



In fiecare tara se stabileste un program national de imunizare... daca te uiti pe carnetul de vaccinari al Yasminei, o sa vezi ca atunci rapelul asta se facea la 2 ani jumate. Acum s-a mutat la 4 ani. Cine stie cum o sa se schimbe la astia mici.
Rapelul de DTPa se poate face intre 15 luni si pana pe la 7 ani. La noi s-a mutat pe la 4 ani, ca pentru difterie si tetanos, se asigura o imunitate de aproape 10 ani... si de aia se face iar un vaccin gen difterico-tetanic pe la 14 ani. Asta din ce mai tine minte neuronul meu amortit



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput