Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:




La multi ani fericiti Simonelu !!!

Iti doresc tot ceea ce este mai bun si mai frumos in viata, sa fii sanatoasa si sa te bucurii de printisorii tai cu ochi albastrii!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna seara mamici!
Dormiti?

Madutz, m-am exprimat eu gresit sau nu ai inteles tu ...Am zis ca am facut o tocana de cartofi cu, carne de porc si ca a mancat juniorul peste asteptarile noastre.Dar, am uitat sa precizez ca i-am dat doar cartofiorii, nu si carnita.

Va pup pe toate ....pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

Sunt asa matinala ca a plecat sotul in delegatie..sunt sigura cu copilasii si azi si maine

Cata iar a inceput sa tuseaca
Scrish, noi am avut tratam tot cu Flexotide 0.5ml+1.5 ml ser/2 ori pe zi, Rhinathiol (sirop de tuse) 1.5 ml 3/zi si Aerius 2.5 ml seara.

ally, da din prima postare eu am inteles ca ai dat si carnita

delia gata, am motivat si eu absenta. M-am obisnuit cu tine activa

Cafea pt toata lumeaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

La multi ani, Simo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

la multi ani fericiti mami frumoasa simo!!! iti doresc sa ai parte de tot ce e mai frumos si bine in lume alaturi de cei dragi!!


mada, ce distractie pe copilasi cu scarile si eu caut sa cumpar bara de protectie...dar mi se pare atat de mult sa dau vreo 4-5 mil pe 2 buc . poate improvizez ceva. daaa Luchi acum merge dintr-o camera in alta uneori fara sa cada

delia,

alexina, da vreau sa vad. doar mobila e atat? sau +plita si cuptor??? cam tot atat ne-a costat si pe noi dar noi am facut in particular cu cineva fara tva, noi am cumparat tot materialul si accesorile (amortizoare silentioase..etc) de care aveam nevoie.

noi ne pregatim sa ducem kinderimea la gradi....offfff greu este fara o buni...dar nu mai e mult pana saptamana viitoare cand vine mami ca tre sa mergem cu un tamplar la casa sa vedem cum facem dormitorul si nu l as duce pe L prin frig ca tuseste asa urat. plus ca nu are stare deloc sa stea in brate.... asa ca 2 ore o sa stea la gradi cu copilasii de 2 ani


aaa i-am dat eu de capul meu ambroxol pic si mi se pare ca si-a schimbat tusea. adica tuseste rar (de 3-4 ori pe zi) dar ciudat...oare am gresit ca i am dat?? am vrut sa cumpar mucosolvan pt tuse productiva si am vazut ca baza este clorhidrat de ambroxol. sper sa ajungem azi la dr...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

La multi ani Simona!
Sa ai parte doar de bucurii de la copii, sa fii sanatoasa, iubita, fericita!
Te pup si te imbratisez cu drag!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanales spune:

Multumesc de cafea, ...buna, eu sunt la ceai inca
Mada, eu folosesc pt casa pantofi tekki si sunt multumita de ei sunt f moi si comozi pt casa si elasticul il fixeaza bine in piciorus. puiu meu isi roade pantofii direct asa incaltat (asa putin de gust ) nu si-i scoate dar ii gustaasa ca strang din dinti si astept sa se obisnuiasca sa poarte incaltari...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Buna dimineata!

La multi ani Simonei!

Am vazut ca vorbeati de intoarcerea la servici mai devreme. Eu am urmarit si la buburuze ce fac mamele care se intorc inainte de 1 an. Asa ca am salvat raspunsul pe care l-a primit o mama pe email:

am scris la directia generala pt alocatii si indemnizatii. Am zis ca , copilul e nascut pe 20 ianuarie 2011 si daca e bine daca ma intorc pe 3 ianuarie. Iata raspunsul:

"Buna ziua,
Daca va reangajati cu 3 ian e perfect cu conditia sa depuneti dosarul de stimulent in maxim 30 zile de la data reangajarii si ca la sfarsitul lunii dec sa ne trimiteti decizia angajatorului cu data exacta a incetarii suspendarii contractului de munca si o cooie a cartii de identitate pentru a a putea inceta indemnizatia si a nu se crea debit.
APSMB"

Sunt curioasa ce raspuns primesti Alexina.

Oricum, eu am hotarat sa ma intorc intre 15-20 februarie (nu stiu cand sigur), fie ce o fi cu stimulentul.







Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna dimineata si de la noi!
Mada,multumim pt cafea!

Am baut si eu ocafeluta cu ceva mai mult lapte. Vad ca asa, intra mai bine

Joi ma duc la eco. Dr zisese azi, si tare m-as fi dus, dar sunt singura cu Luca si n-am cum. Am inceput sa am emotii. Paranoia isi face iar simtita prezenta. Parca sanii nu ma mai dor... azim-am trezit si cu o usoara durere de burta. O sa iau un nospa.

Aly, ce haioasa esti tu cu "bebelina". Bine, ca si eu, mi-am facut si o listuta cu nume de fete

Legat de avocado, si eu stiu ca nu are nicio contraindicatie si chiar e ff bun pt bebelusi.

Ma cheama Luca. Ma duc sa ma joc putin cu el, ca se nervozeaza.
Va pup!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Neatza!

La multi ani Simo! Sa fii sanantoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Fetelor, sunt reduceri la Ikea, la bariera pt scari: 110 ron (http://www.ideipentruacasa.ro/sales/produse)
Eu nu am trepte in apartament, dar si Daria a inceput sa urce scarile la bunici, unde avem trepte . La bunici avem o alta problema cu scarile ca stalpisorii nu sunt prea desi, iar Daria poate sa cada printre ei. Voi ce ati pus pe balustrada de la scari? Ma gandesc la o plasa, in genul celei pt sacii de cartofi, care sa o leg de-a lungul balustradei.

Mergi la inceput