Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

strumph, ti-ai luat protectie de scara? Uitasem sa-ti spun ca si eu tot din Ikea am luat..si am una jos si una sus...Cata a inceput sa urce cu viteza scarile..ca mai facem si antrenament din asta Cristi urca primul si o tot striga sa urce si ea, si o incurajeaza..se pune in patru labe langa ea sa urce impreuna..sa-i arate cum sa faca...distractie mare...deja a inceput sa ma doara spatele destul de tare...uitasem cum e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Yasmi, Madutza, Mary, Pisuc multumesc pentru raspuns!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am pus in album indicatiile pe care mi le-a dat pediatrul pt alimentatia bebelusului de 8-12 luni: https://picasaweb.google.com/105814998005031418902/DariaByIrinuca#5695732554396029234


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Persi ce dulce e Raducu! cand e langa tine seamana cu tine, cand e langa tati parca seamana cu el!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, superb si al doilea filmulet cu Luchi deja merge pe distanta mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Irinuca buna lista ai primit! o sa incerc papanasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

persi, Raducu e o papusa de baiat, frumos, frumos

catank, ioana este superba, ca de obicei si incepe sa semene cu tine mult...numai ca este varinata bucalata

pisuc, petru a inceput sa aiba moas ade barbatel..gata..nu mai e asa bebelus

dya, pup un baiat frumos, pe burtica si titici

scrish, Luca are asa o aliura de macho man , iar aparatul vostru foto cred ca face toti banii..toate pozele voastre sunt extraordinar de frumoase, zici ca sunt facute profesional (sau chiar sunt? ). Mai imi place tare mult si bucataria ta de revista

Happi, ce faci? pe unde esti? ati reinceput naveta? pe la noi nu mai treci? Ceva poze cu frumosii tai, mai ai?

delia, lipsa la apel..de ceva timp..esti ok?

alina, pe cand eco? ai spus ca sapt asta, dar nu ai spus cand

miki, cami, cum mai sunt copilasii?

deea, ce traznai facute de pitica nu ne mai spui?

mandreeac cu Simo te-ai mai intalnit> ..sau acum ca s-a mutat nu mai iesiti in acelasi parc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

de abia acum am scapt de ziua asta
maine nu fac nimic si dorm cu asta mica

ionelas- mersi mami de raspuns
strumph- adica cum adica nu pun pozeee??? hai ca am pus chiar inainte de Craciun, ori nu le-ai vazut?.thx pt raspuns si tie. si tuturor fetelor pt intrebarea mea cu borsul.

si mie pediatra mi-a zis ca pot sa ii pun bors in ciorbite. inca nu i-am facut dar o sa incep mai intai cu rosiile ca am la congelator rosii de gradina

irinuca- sigur nu e nimic grav stai linistita. si daca nu avem gaini si curcani de tara ce mama masii sa facem? ii crestem pe balcon?

alina,miki,lalely- eu am citit legea aseara si nu spune NICAIERI ca tb sa te intorci cu o luna mai devreme. maine voi scrie un mail la primarie sau la agentia de prestatii sociale sa vad ce imi spun- s sa am si scris raspunsul lor

lalely- ti-am raspuns si eu aseara la strigatul tau cu nasucul infundat, nu cred ca ai vazut . sunteti mai bine?

yasmi-cea mai ieftina oferta este 70 si culmea e ca imi place cel mai mult si am si insula si super culoare si material. am renuntat la unele corpuri de sus ca altfel depaseam suta am sa pun poze sa vezi.

scrish- daaaa m-am indragostit de bucataria ta. si eu tot culoarea asta am ales.super

mada- bv pt cata. si teea merge tinuta de ambele manute

fetele, avem pe contul comun cartea trimisa de simo cu diversificarea la bebei unde sunt muuulte retete. eu de acolo vreau sa ma inspir cu unele ajustari.

catank- si teea prefera dintre toate ficatel fiert in lapte cu cartof, dolvecel si ardei si uneori usturoi. azi cred ca a depasit 240 si am oprit eu

ailed - cum rezisti mami?

mandreac- mi-e dor de voi. iesiti maine pe afara?

ma duc la nani ca am nisip in ochi
puuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

alina, ally, mada, yasmy, alexina, sunt bine dragele mele, am intrat seara pe 6 parca , ca ma trasese Strumph de urechi, si am spus ca vine Maria din vacantza si vine cu socrii, am stat si noi cu totii, am facut mancare ca acasa, am primit mancare de acasa, branza din aia buna, ca astia aici nu stiu sa faca...si multe altele, ne-am plimbat ca a fost frumos afara, am pregatit fata de scoala ca ea a incepu scoala de pe 9, ne mai dau niste dinti drept care a dormit fata mea pe bucati inclusiv noaptea....din astea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

hellooooo!

intru scurt ca sunt moarta de somn, azi l-am recuperat pe luca de la ai mei si sunt suparata ca deja are 4 zile de aerosoli si tuseste la fel ca la inceput a parut sa fie o ameliorare dar astazi la fel e

mada da, aparatul clar isi face banii, l-a cumparat sotul meu cand era student in anglia si l-a costat 80% din bugetul lui pe 3 luni a mancat 2 luni un sac de paste ca sa il cumpere el e pasionat de fotografie unele poze le face el, altele eu. clar e o investitie buna un aparat doar ca pe langa el indicat e sa mai pui si obiective (de portrete, de distanta etc...)

fetelor va , incerc sa intru maine...

mada mai poti sa imi spui odata te rog ce tratament i ai facut tu lui cata pt bronsiolita? mie mi-a dat aerosoli cu flexotide, daca incepe sa ii suiere respiratia ventolin (la asta nu am ajuns) si 8 pic de 3 ori pe zi de sinupret...

Mergi la inceput