Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

pisuc ce daca este post? Poti face petrecere. Pai ce ar insemna sa nu se serbeze Floriile? Sotul meu este florin si in fiecare an avem petrecere serioasa de ziua lui .

moulineta, la 2 luni pe olita ? cred ca nu o mai tine memoria pe soacra....este imposibil... Din ce am citit pana in 18/ luni poti crea un gest reflex, un dresaj sa faca la olita, adik sa prinzi momentul cand face si sa-l obisnuiesti ca atunci cand face sa simta marginile olitei . Dar nu va face constient..adik sa simta ca face si sa se duca la olita, mai intai il vei aseza si apoi va simti sa faca. Eu nu am incercat asa devreme si chiar spre 2 ani cand am inceput a fost esec...eram si cu burta mare si nu puteam sa stau toata ziua dupa el cu olita. A renuntat la pampers abia la 2 ani si jumatate, dar atunci s-a petrecut toul f repede..intr-o saptamana era fara pampers.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

moulineta....hai ca ai fost tare....cu soacra ma refer... bine ca nu l a pus in rotobil de la 2 luni...
eu la primavara incep operatiunea olita. la fetita la 1 an si 6-7 luni a renuntat ea singura la pampersul si de zi si de noapte...bine vreo luna am umblat cu chilotei de schimb dupa mine in geanta

eu am inceput sa iau vitamine....si am un apetit.....as roade si tastatura... am dat o tura la magazin acum seara si mi-am luat o milka cu pere editie limitata si napo joe si cu cioco si simple deci sunt asiguarata


mamica implinita cu 2 comori !!



yasmi, noi si acum avem pampers noaptea...ce repede a scapat iasminuta de pampers, super! poate la fete merge mai repede , sper si eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Moulineta soacra ta e de la 2 luni??????????? pai saracul nici nu statea in fundulet.noi tot in primavata asa cand e mai cald o sa ma uit sa vad ce olita sa ii cumpar.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada, tot meritul a fost al ei...nu mai accepta sa ii pun pampe...desi nici la olita nu facea si daca vroiam sa il pun ea si-l dadea jos


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

persi ce scumpic este juniorul!!!

viss ce poze frumoase ai pus!!!! superbi gemenasii!!!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

am ramas singurica...
ma retrag....
poate se mai animeaza pe aici pana ma intorc...


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:


Yasmi, sunt eu pe aici!
Am culcat copilul si acum am si eu putin timp de net.
Bineinteles ca astazi nu am facut smotru. Joaca toata ziua cu printzi, ca am fost singure pana mai acum spre seara.

Ally, tot in 3 dormim!Ne-am mai obisnuit, desi ea se foieste toata noaptea.

Fetelor, mie 2 pediatri mi-au recomandat borsul de casa pt ciorbita bebeilor, de la 8 luni. Eu asa ii fac, pentru ca Dariei ii plac ciorbitele acre.

Daria are un nodul la sanul drept. Ati patit asa ceva la fetite?
Am fost la medic la Medlife (dr Giosanu) si ne-a spus sa-i facem ecografie abdominala.
Mi-a spus NU carne de pasare (pui, curcan) cumparata din comert sau alte produse care ar putea contine conservanti, E-uri; NU fructe exotice (avocado, mango, kiwi; doar banana). Ca sa nu influenteze nodulul de la san. (El a spus ca nu e nodul, dar am uitat cum i-a zis )
A spus ca sunt multe cazuri cu astel de problemuta si vedem dupa ecografie. Programarea la eco o avem maine la 17.30 la Medlife Baneasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Moulineta, nu te grabi, si mai ales nu te lua dupa gura soacrei Si eu am citit si am afat si de la pediatra acelasi lucru: olita dupa 18 luni, chiar la 2 ani la baieti (intr-adevar se zice ca reflexele si sfincterele se maturizeaza un pic mai tarziu la baieti decat la fete) Deci stay calm mami!
Madutza sa te uiti si la papucii astia de casa http://tikki.ro, eu vreau sa iau pentru Petru fiindca am inteles ca sunt f faini.

Noapte buna


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada, tot meritul a fost al ei...nu mai accepta sa ii pun pampe...desi nici la olita nu facea si daca vroiam sa il pun ea si-l dadea jos


mamica implinita cu 2 comori !!



ce tare, bravo ei, atunci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui pisucmic

Moulineta, nu te grabi, si mai ales nu te lua dupa gura soacrei Si eu am citit si am afat si de la pediatra acelasi lucru: olita dupa 18 luni, chiar la 2 ani la baieti (intr-adevar se zice ca reflexele si sfincterele se maturizeaza un pic mai tarziu la baieti decat la fete) Deci stay calm mami!
Madutza sa te uiti si la papucii astia de casa http://tikki.ro, eu vreau sa iau pentru Petru fiindca am inteles ca sunt f faini.

Noapte buna


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)


pisuc sunt frumosi, dar imi trebuie ceva cu arici..ceva mai greu de descaltat, pe astia cred ca i-ar scoate imediat

Mergi la inceput