Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Alexina : http://www.tikki.ro/



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



eu i-am vazut in realitate si sunt moi, ca niste soseste mai groase..deci nu tin piciorul fix..bine eu stiti ca am traume la capitolul asta la cat avem de tras cu vlad acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

woww alexina dar ce electrocasnice iti iei tu de 70 mil???? eehhee acum ma gandeam ca se strange suma daca iei si frigi, masina de spalat vase, etc. noi am cumparat doar plita+cuptor electric.
eeiiii eu azi am papat si dulce dar si mancare... si iarasi am o foameeeee...
noi am comandat balustrada special ca avem copilasii si sa fie cu barile mai dese si apoi altele pe orizontala. as fi vrut sa fie cu sticla securizata dar era prea scumpa
nu ne arati pozici cu casuta???

mad, da stiu ca s a mutat de la 2 ani jumatate la 4 ani si ca se repeta la fiecare 10 ani (de la 4 ani!) asta stiam si eu. uff cred ca nu scapam...nici nu vreau sa ma gandesc ce urat o sa faca iasmi :((


juniorul inca doarme.... la 14.30 il duc la gradi la iasmi.


fetele care ati folosit ambroxol....e ok daca avea tusa productiva si i am dat???


mamica implinita cu 2 comori !!



da, e pt tuse productiva si f f bun din propria experienta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

va multumesc mult, dragele mele pt urari!!!
va pup pe toate!

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


LA MULTI ANI draga mea sa fii sanatoasa si la fel de blanda si calda sa-ti traiasca flacaii si sa te faca cea mai fericita mama din lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

eu nu prea mai apuc nici macar sa va citesc
de saptamana asta merg zilnic cu vlad la un centru de recuperare sa facem proceduri pt picioruse, asta pt ca am refuzat internarea ca sa mai ajung si eu acasa la bubulina..azi s-a jelit juma de zi cat am lipsit, imi era o mila de ea.. si are si muci iar, nu stiu de unde ca n-am expus-o deloc..dar asta e..

cam atat despre noi, mai mult nici nu vreau sa va povestesc, ca sunt eu destul de afectata de mediul in care ne petrecem ziua..e jale fetelor, sa ne ajute Bunul Dumnezeu sa avem copilasii sanatosi, si pe acestia si pe viitorii,..cata suferinta exista pe lumea asta, nici nu realizam cat suntem de norocoase si binecuvantate..

partea buna e ca ne intoarcem cu metroul/autobuzele si vlad e in extaz

va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

`salutare fetele si de la noi

eu am reusit sa o conving pe mama sa mai stea si maine
nu de alta da din seara asta le-am dat si eu biseptol la amndoua
adica sumetrolin
dar antonia azi a fost mai rau decat in cele 3 zile dinainte
offffffff
aaaaaaaaaaa
si ne-am luat cateva hainute de la z si de la zara
as mai vrea cate ceva de incaltat pt antonia
sa vedem daca reusec

miki sanatate multa si voua
si tuturor copiilor bolnviori

simo la multi ani
sanatate, bucurii, fericire si credinta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Madutza, deci exista o plasa de pus pe balustrada! Merci de pont. Vom cauta si noi

Alehiam, la eco a iesit ca are un mic chist pe ovar. Ne-a spus ca nu e ceva neobisnuit, ca bebeii sunt mai incarcati hormonal (de la mama) decat copiii mai mari.
Ne-a trimis si la endocrinolog. Maine avem programare. Vom vedea. Eu sper ca va fi bine.
Ti-am trimis cerere pe FB

Strumph, eu nu i-am dat pui din comert decat ocazional. Noi avem toate legumele bio din gradina socrilor. Borcanase nu a manacat decat o data sau de 2 ori (oricum niciodata un borcan intreg). Deci ea sigur s-a nascut cu predispozitia asta. Si eu am avut ovare polichistice. Iar in sarcina nu am facut niciun tratament hormonal. Eu sunt optimista. Poate e de la carnea de pui mancata de mine cat am alaptat, cum a spus ca a patit Madutza.

Cat este de dulce piscoata!!!!

Off Miki, cate drumuri faci! Ce bine ca Vlad e incantat de RATB
Imi imaginez ca vezi la centru cazuri sfasietoare, dar bine ca ajungeti seara acasa si ca nu stati in permanenta acolo. Sigur Vladutz va fi bine.
Nu am inteles care este parerea ta despre Tikki. Tu spui ca e mai bine ca incaltamintea sa fie rigida?

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Am vazut niste poze super cu un cavaler frumos: Duracell!

Ma bag la vizionat niste filmulete cu piscoata si apoi la somnic!
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Lalely, imi pare rau ca nu s-a rezolvat trezitul noaptea dupa intarcat. Cunosc modelul asta de baiat, din pacate am unul acasa care si acum tot se trezeste noaptea ca vrea ceva (apa, pipi, visat urat, etc). Dar ne-am adaptat si deocamdata supravietuim si fara somn neintrerupt de 4 ani jumate.




Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



Ma bucur ca ma intelege cineva...
Zbirul asta mic al meu vrea sa detina controlul si noaptea...

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

sa vedem cat apuc sa scriu pana nu se duce mandar ep dincolo sau pe la scari si tre sa fug dupa ea

lalely, vad ca ti-a explicat alehima cum sa faci cu picasa, eu tot asa voiam sa iti spun sa faci , incearca direct din broswer sa mergi nu sa te duci din google si apoi sa ajungi la picasa, scire in browser picasaweb si te duce direct la albumele cu poze daca esti deja logata in google cu contul fluturasilor Cum se mai simte David, te-am mai intrebat si ieri, i-au trecut mucutii ?




Strumfy,ieri nu am intrat parca...
Eu citesc tot de obicei...
Nu i-au trecut mucisori,dar nu mai este la fel de infundat.Am cautat a noi in oras hidrastis Ch 15 si nu am gasit nicaieri.
O sa incerc pe picassa cum ati zis voi!!!Va multumesc mult!!!

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Hello, mamici!

Noi avem iar probleme cu somnul ... Abia o adorm seara, o legan si cate o ora cu sanul in gura si mai rau e ca se trezeste de cate 4-5 ori pe noapte si nu o pot adormi decat eu, tot leganata si evident, tot cu sanul in gura, pe tati nici nu-l accepta, urla ca din gura de sarpe, iar eu sint adormita si terminata de oboseala ca mi-e frica sa nu ma impiedic cateodata si sa cadem amandoua...

Mi-am luat inima in dinti si am zis ca in seara asta incerc si eu metoda CIO, dar nici n-am apucat sa stau 5 minute ca dardaiau peretii casei de urlete, iar L a mea se innecase de-a dreptul cu lacrimile si efectiv ramasese fara suflare
Nici pana la ora asta n-am reusit s-o adorm, mi-am petrecut urmatoarea ora sa o calmez si cand credeam ca s-a potolit si vedeam cum i se inchid ochii, deodata incepea iar sa urle, parca isi aducea aminte ca e nervoasa ... are tinere de minte pitica, nu gluma si vad ca-mi poarta si pica
Abia de acum incolo sa incerc sa o adorm
Nu stiu cum am ajuns in situatia asta, dar trebuie sa gasesc o solutie ca altfel o iau razna

Strumphy ziceai ca nu adoarme piscoata singura?! Citeste mai sus, poate fi mai rau!!!

Miki sper sa se vada rezultatele terapiei in curand si sa scapati de inteventia chirurgicala!

Revin dupa ce culc pitica (sper...)

Mergi la inceput