Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (105)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

iar slaba activitate pe aici abia astept sa ne revenim la normal. am vazut la alte subiecte de la "Scutece" ca nu se mai scrie cu zilele..sau doar un mesaj pe zi...probail peste 1 an si 1 luna cand voi reincepe si eu serviciul la fel de rar voi scrie si eu...

In alta ordine de idei, ma pregatesc de baite, ma gandeam ca o sa fiu suuper obosita la ora asta, dar sunt f ok. Copii se joaca din ce in ce mai frumos impreuna, Cristi este mai ascultator cu fiecare luna care trece, Cata intelege din ce in ce mai multe, iar eu sunt din ce in ce mai fericita

merg sa ma mai plimb putin cu Cata, apoi la nani cu ei si apoi relaxxxxxxxxxxxx!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

va multumesc mult, dragele mele pt urari!!!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo mami frumoasa esti suparata pe noi???


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui MaryM85

Irinuca am mai intalnit un caz ca al tau anul trecut cu o fetita cu nodul la unul din sini din cauza hormonilor si i-au spus ca si tie sa nu mai dea carne de pui din comert ca e injectata cu hormoni.Nu vreau sa te sperii, a fost cu fetita la mai multi medici de aici care au trimiso la iasi, acolo i-au spus ca nu pot face nimic si trebuie sa ii dea tratament cu hormoni si la 3 ani sa ii vie menstruatia sa tie tratamentul pana la 10 ani iar apoi sa aiba menstruatie normal.Vreau sa spun ca nu a urmat nici un tratament si fetita si-a revenit nu mai are nimic.A respectat si nu a mai dat carne injectata la fata.

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)


Si Catalina mea pe la 5 luni a avut mameloanele ff tari zici ca avea pietricele. La dr ne-a dat trimitere pt analize hormonale dar ne-a spus ca cel mai probabil nu ne va da tratament pt ca mai mult ca sigur a facut astea de la carne. Cum ea nu era diversificata cauza a fost carnea mancata de mine (alptam atunci). Luasem carne de pui de la Avicola Crevedia...au deschis ei magazin propriu langa mine si m-am gandit ca e mai proaspata decat in supermarketuri. la 2 sapt dupa ce am renuntat sa mananc carne de acolo au disparut si "pietricelele" catalinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mad dar aceste picaturi sunt ca unf el de sirop pt tuse prod nu?? doar ca nu este imbogatit cu zahar si diverse gusturi,nu???
ca eu vroiam sa cumpar mucosolvan si cand m am uitat mai atenta pe cutie compusul de baza era clorhidrat de ambroxol, ceea ce este egal cu ambroxol pic.


mamica implinita cu 2 comori !!



exact.. si e amar ca naiba din cauza asta (asta care il am eu).



Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



si a nostru la fel!
de asta l am si ales, fara zahar, gusturi si mai ales ca L il bea fara pb.



alexina, si incape si insulita in 10mp??


strumf, astept sa adoarma kinderimea sa pot vedea si eu filmuletele/pozele


mada...vreau pozici noi cu copilasii!!! am facut pestele... cu mujdei si mamaliguta am mancat cu o pofta gandindu ma la tine


am fugit si eu la pregatit kinderimea pt nani!!!

apropo voi tot zilnic faceti baita??? eu ii fac la 2-3 zile baie totala si zilnic toaleta intima.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

doamne aly ce gagiu de gagiu ai acolo in poza!!! superbbbbbb!!!!!!! astept sa am timp diseara sa am uit si la pozicile voastre!!

mada, odiseea unde am fost cu I nici nu mai exista

am plecat!!
poooop



mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

yasmi, si zici ca te-ai gandit la mine cand papai, ha? Si eu tot de Odiseea lui cristi ziceam, dar acolo macar mai vb cateva fete pe Fb. Baita la noi tot zilnica este..rareori sarim peste cand avem musafiri sau venim de undeva mai tarziu. in rest zilnic..oricum Cristi se dezbraca si intra in baie inainte sa dau drumul la apa , deci nu-l pot refuza Plus ca le place la amandoi in apa si e balaceala mare in fiecare seara, se joaca, se stropesc..pe ei..pe noi..peste tot..zilnic
..e f curat in baie cu ocazia asta

edit: nu mai am poze noi cu copilasii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui scrish

hellooooo!

intru scurt ca sunt moarta de somn, azi l-am recuperat pe luca de la ai mei si sunt suparata ca deja are 4 zile de aerosoli si tuseste la fel ca la inceput a parut sa fie o ameliorare dar astazi la fel e

mada da, aparatul clar isi face banii, l-a cumparat sotul meu cand era student in anglia si l-a costat 80% din bugetul lui pe 3 luni a mancat 2 luni un sac de paste ca sa il cumpere el e pasionat de fotografie unele poze le face el, altele eu. clar e o investitie buna un aparat doar ca pe langa el indicat e sa mai pui si obiective (de portrete, de distanta etc...)

fetelor va , incerc sa intru maine...

mada mai poti sa imi spui odata te rog ce tratament i ai facut tu lui cata pt bronsiolita? mie mi-a dat aerosoli cu flexotide, daca incepe sa ii suiere respiratia ventolin (la asta nu am ajuns) si 8 pic de 3 ori pe zi de sinupret...

Mami fericita de Luca Andrei 22.03.2011


scrish, hai ca-ti spun si eu= noi am luat rinathiol mai intai si n-a mers, pe urma aerosoli 5 zile cu adrenalina si la 15 min dupa cu flixotide dupa care inca mai tusea si i-am dat ambroxol si in 2 zile nu mai avea nimic..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alehiam

Buna dimineata!

La multi ani Simonei!

Am vazut ca vorbeati de intoarcerea la servici mai devreme. Eu am urmarit si la buburuze ce fac mamele care se intorc inainte de 1 an. Asa ca am salvat raspunsul pe care l-a primit o mama pe email:

am scris la directia generala pt alocatii si indemnizatii. Am zis ca , copilul e nascut pe 20 ianuarie 2011 si daca e bine daca ma intorc pe 3 ianuarie. Iata raspunsul:

"Buna ziua,
Daca va reangajati cu 3 ian e perfect cu conditia sa depuneti dosarul de stimulent in maxim 30 zile de la data reangajarii si ca la sfarsitul lunii dec sa ne trimiteti decizia angajatorului cu data exacta a incetarii suspendarii contractului de munca si o cooie a cartii de identitate pentru a a putea inceta indemnizatia si a nu se crea debit.
APSMB"

Sunt curioasa ce raspuns primesti Alexina.

Oricum, eu am hotarat sa ma intorc intre 15-20 februarie (nu stiu cand sigur), fie ce o fi cu stimulentul.







Mad cu Robert Stefan (09.09.2007) si Luiza Alexandra (05.03.2011)



alehiam, multumim de info..stii ce nu inteleg eu ? cum sa trimiti in deccembrie decizia de la angajator cu ridicarea suspendarii contractului de munca cand abia in ianuarie incepi ? ma gandesc ca doar dupa ce incepi efectiv poate sa-ti elibereze si angajatorul decizia ..
oricum si eu am scris mail la agentia de care apartin, sa vedem raspunsul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinuca05

Neatza!

La multi ani Simo! Sa fii sanantoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Fetelor, sunt reduceri la Ikea, la bariera pt scari: 110 ron (http://www.ideipentruacasa.ro/sales/produse)
Eu nu am trepte in apartament, dar si Daria a inceput sa urce scarile la bunici, unde avem trepte . La bunici avem o alta problema cu scarile ca stalpisorii nu sunt prea desi, iar Daria poate sa cada printre ei. Voi ce ati pus pe balustrada de la scari? Ma gandesc la o plasa, in genul celei pt sacii de cartofi, care sa o leg de-a lungul balustradei.

Mami fericita deDaria (8.04.2011)



exista si un fel de parapet- policarbonat ..noi am pus din start geam din acela mat rezistent ca sa nu le dam idei sa se cocoate

Mergi la inceput