MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cge spune:

'neata fetele,

Multumesc de retete.
Stiam eu de ce am cumparat faina de migdale, citisem ca imi trebuia la ceva prajituri :)

Da, eu am purcelusul, sper sa scap de el repede.

Alina, ia-o te rog incet, si eu gresesc cu 1/2 pahar de vin rosu.
Ma consolez ca imi ajuta la tensiune, eu am avut mereu tensiunea mica.

Si la mine la serviciu sunt mereu bomboane, ciocolata, covrigi, muffine. Ori le refuz ori le iau si le arunc.

Cleo, lasa ca si o felie de paine neagra cu zeama de ciorba e ok. E mai mult de faza 2, dar asta e.

Meniu de azi:
cereale Monti cu lapte + cafea;
g: mar
p: paste integrale si mancare de praz
Nu pot sa mananc decat mancarea de praz, mor de foame la serviciu pana acasa + 2 patratele cioco neagra
g: cateva migdale
c: file de sole cu salata verde

O zi buna si conforma,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cu pla zax s-a executat si data

io azi:
Md: struguri albi, lapte cu baton cereale (ultimul)
G: un baton mai mic de cereale si lapte cu juma de lingura de nes
P: legume thailandeze(de acu de astea imi iau ca is singurele legume inghetate care nu au porumb in ele) si i carnacior de casa + muraturi
G: saratele (facute cu tarate si brinz ..ramase de la revel)
C: supa de pui

nush cat o sa mi se restarteze organismul pentru zahar...ca dimi iau 1g de miere(la propriu ca am lingurita de 1g)...mi-am luat laptisor de matca si imi e imposibil sa-l iau fara miere ca simt ca am sute de albine care imi inteapa gatul..si nici nu pot lasa cura cu laptisor de matca ca i-am promis mamei ca iau macar 3 luni sau cat m-o tine proviziile luate din tara

deci nu ma astept la chestii spectaculoase la kg...da mierea sa fie singurul rau zilnic..
mi-am pus in program sapt viitoare sa incerc si o zumba sa vad cum e si daca imi place si rezist

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

in seara asta am mancat mult mai mult ca ultima sapt:
-lipie (cumprata) cu humus cumparat
-ciuperci cu legume (fara ulei)
-2 smochine confiate/uscate


miine dim.a celeasi ciuperci cu legume, cu branza
miine la pranz - iesim cu colegii - deci va fi dezmatz.

Miine seara...nu stiu ce, ajung la 21 30 acasa asa ca....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo lipia cumparata e din faina alba (eu aici gasesc si din tarate/integrala)....dar humusul desi e facut din naut are o gramezie de ulei deci asta nu e ok...e ff glucida(lipia) cu foarte lipida(humusul cu mult ulei)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna dimineata doamnelor,
As vrea sa incep si eu acesta dieta(stil de viata), am mai incercat o data acum cativa ani dar nu am reusit sa respect principiile mai mult de o luna, in schimb acum vreau sa adopt aceasta dieta ca pe un stil de viata sanatos. O sa citesc cartea si de maine ma pun pe treaba. Sper sa ma reprimiti si pe mine in grupul vostru.
O zi minunata si conforma va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Buna dimineata

Sa nu ma intelegeti gresit.Stiu ca se mai poate calca f. putin alaturi dar vreau sa slabesc destul de repede din motive de sanatate in primul rand.Vreau sa ajung sa nu mai am dureri si alte probleme.
O sa incerc sa ma stresez mai putin.

Ieri a fost mult mai bine cu mancatul in oras.
MD iaurt simplu
P falafel de la un nenea caruia i-am spus ca tin regim si sa nu-si faca pacate cu mine.S-a jurat ca nu e nemonti.
C supa de linte pe la 5 si o omleta pe la 7(aici cred ca iar am dat-o in bara)
Aseara am avut si masa de noapte pe la 2 si nu m-am putut abtine sa nu bag 2 pere.Greu am renuntat la niste chestii foarte nemonti in favoare perelor.

Azi manac dim.iaurt,la pranz supa de linte si seara niste legume sotate.Printre mese sigur voi baga niste fructe.


-------------------------
In momentele grele trebuie sa gasesti ceva sa te motiveze sa mergi mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui brindusik

cleo lipia cumparata e din faina alba (eu aici gasesc si din tarate/integrala)....dar humusul desi e facut din naut are o gramezie de ulei deci asta nu e ok...e ff glucida(lipia) cu foarte lipida(humusul cu mult ulei)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.




lipia era gri. Am zis ca e tuciurie. Nautul il credeam cereala .
Deci a fost cea mai proasta masa a mea.

Azi am mers pe jos. 3km cu bus+3km pe jos pana la job. O sa mai repet, a fost frumos desi pe intuneric nu e funny; dar trebvuie sa iau schimburi ca transpirai. Caut si un zumba, sa incerc.

MD mere.
Pranz - bufet suedez. Sper ca aleg bine.
Cina - tarzie, dupa 21 30 -deci va fi nasol.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Alexa, bine ai venit

Cleo, pe ciuperci si legume puteai pune putin ulei sau chiar ceva carne. Humusul merge doar cu lipie conforma cu tarate.

Alinaxeni, daca ai mancat omleta la doua ore dupa supa e ok. Incearca sa faci mancare scazuta din linte ca si mazarea, sigur o sa iti placa mai mult.

O zi faina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

cleo of fi nautul ce-o fi cereala leguma etc...si nu e bai sa pui ulei..da conteaza daca mananci ceva facut cu ulei cu paine

la zumba din ce am vazut eu...conteaza ff mult ce melodii au in program...(pe youtube m-am uitat) si unii fac zumba pe muzica r&b si ashea ceva nu se poate..daca nu e latino sa simti ca tre sa dai din fund tot digeaba eu la sala unde merg au in fiecare zi zumba...o sa incerc toate zilel sa vedem cum e si cine e mai ritmat

meniul meu azi:
Md: lapte cu fulgi de ovaz
G: juma de grapfruit de o ramas de iesi si cred ca si o clementina
P: legume tailandeze cu pui
G: banana inainte de sala
C: supa de pui

Mi-o facut mama pofta de supa de rosii deci cred ca asta execut in vichend sa am de mancat seara

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Puisorule iti multumesc pentru primire , tocmai am terminat de citit cartea, sper ca am inteles tot si nu o sa o dau in bara cu alimente interzise, singura mea nemultumire este scoaterea cartofului si a morcovului din alimentatie, chiar nu stiu cu ce o sa fac ciorbele sau supele :(. Pot sa fac ciorbita de oase afumate de porc si fasole verde cu carnita de porc sau pui? Bineinteles ca o sa le fac fara legumele interzise si cu suc de rosii fara zahar. Carnea si legumele pentru mancare nu le prajesc niciodata, le fierb pe toate, nu folosesc ulei la gatit. Bors avem voie?
Fetelor sper ca nu sunt prea insistenta si daca gresesc cu ceva nu ma supar daca ma mustruluiti.

Mergi la inceput