MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Seara buna fetele.

Eu sunt varza,de ieri numai probleme:aseara am avut 2 indivizi+sotul,s-au chinuit timp de 5h sa repare panoul de la curent,n-am reusit sa mananc decat niste compot pe seara si linte.Plus ca nu am apa de ieri.
Azi de dimineata pe nepusa masa ma ia sotul la firma la seminar de tuns ca un model nu le venise,am stat de la 9 la 14.30 pt un tuns de 30 min ,am baut doar 2 cafele cu zahar [acru],ca na'h,nu aveam pretentia sa aiba fructoza.Iar amara n-o sufar.
Vin acasa,fara apa,cara de la vecini,fa curat,copil urlacios de la cresa,nervi eu,nervi sotul,nebuneala,abia am mancat spre seara ceva.
Ma simt franta,obosita,ciufuta,cu durere de cap de la mancat aiurea.

ANDANI tu pt mine esti exemplul cel mai bun ca se poate slabi mult si frumos,tu ma ambitionezi prin "2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)",asa ca fa-mi un bine si shβzi aisisea sa ma motivezi.Si apoi,cine-mi trage bice pe spinare de fiecare data cand ma visez dulciuri?

Sa ma bag si eu in seama,cu riscul de a deranja,nu cred ca e musai sa scrie ca prajelile nu sunt bune,trebuie sa ne dam seama noi fara sa citim.Iar carnea prajita e o adevarata bomba calorica.Folositi eventual tigai "specializate" gen Dry COOKER din ceramica.

Nu mai scriu meniul ca e varza oricum,maine voi fi iarasi in regula.

Urasc ziua de azi .

Va pup si o noapte linistita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi pacat ca nu ai cunoscut-o pe Maya...ea o slabit intr-un an cam 45kg..se poate se poate...toate finalistele noastre is un exemplu inclusiv andani..cu perioade bune sau rele...ambitu fiecareia trebe sa conteze cel mai mult si sa fie mereu pe baricade

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

buna fetelor, aseara mancai 1 chiftea dar baui ceva interzis.

Azi: md: 1 cana cu lapte,
G: 2 mere
P: salata si branzeturi sau gratar - vad ce ma inspira cantina
C: am examen, deci nu stiu cum ma prezint.

Ieri am mers iar pe jos, 6.5km, in 1 ora si 5min.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

bafta cleo la examen

io is plecata pana vineri seara..deci sper sa nu faceti dezmat pe aici si sa ma asteptati sa schimb capitolul

nush ce o sa mananc azi da am inceput md:ananas, lapte cu fulgi

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Andanii, nu ne pedepsi pe toate ptr lipsa de tact a unei singure persoane. noi ce-am facut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Andanii sper sa renunti la ideea de a nu mai posta alaturi
de noi. Avem nevoie unele de celelalte.
Meniul de azi:
MD: wasa+iaurt 0%+ cafea fara zahar
G: mar
P: perisoare de curcan cu sos de rosii( facut in casa)
G: 1 patratel cioco 86%
C: fasole batuta sau ciorba de fasole, inca nu m-am hotarat.

De saptamana viitoare incerc sa scot cafeaua si-mi iau cicoare..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Buna fetelor,
am editat special pentru voi dieta pentru primele 2 saptamani de inductie cu precizarea ca pentru a doua saptamana se inverseaza zilele de luni si vineri cu cele de miercuri si joi. Nu stiu daca e Monti 100%, pentru ca eu am primit-o de la nutritionist nu e din carti; sper sa va fie de folos;
Brandusik sorry ca am umplut pagina dar nu aveam cum alfel; daca e vreo problema imi spuneti si intru sa editez mesajul si sa il scurtez sau sa il scot de tot

Luni: - la trezire - 250 ml apa plata calduta cu zeama de la 2 lamai;
- ora 8.00 - o feliuta WASA cu vinete de casa frecate cu o lingurita ulei de samburi de struguri,castravete verde , ceai cald de plante fara zahar dupa masa (soc, verde, salvie, sunatoare )
- ora 11.30 gustare – 1 iaurt bio 0%
- ora 13.00 – gratar piept curcan(masura cat palma dv) cu salata de castraveti verzi, un ceai cald plante
- ora 17.30 gustare – 2 buc ciocolata neagra 70%, ceai plante
- ora 20.00- un bol de supa crema de legume.ceai de tei dupa masa

Marti – apa cu zeama de la 2 lamai la trezire

- ora 8.00 – 1 felie WASA si o felie branza slaba de capra, castravete verde , ceai de plante cald
- ora 11.30 gustare – 1 pahar 250 ml chefir slab bio
- ora 13.00 –curcan sau vita (cat palma dv ca masura) la gratar cu garnitura de fasole verde pastai fiarta putin cu ulei samburi de struguri si usturoi sau salata verde, ceai cald plante
- ora 17.30 - 1 iaurt 0% grasime bio
- ora 20.00 – supa crema de ciuperci,ceai cald tei la culcare

Miercuri –apa plata cu lamiae la trezire

- ora 8.00 – 1 ou fiert cu castravete verde, ceai cald
- ora 11.30 – 2 kiwi
- ora 13.00 – o rondea de somon la gratar cu legume la gratar(ciuperci, capia si dovlecel) si castravete verde, ceai cald neindulcit
- ora 17.30 – 150 g chefir cu probiotice bio 1,5% ceai plante
- ora 20.00 –un bol de supa de legume permise, ceai cald la culcare

Joi – apa plata cu lamaie la trezire 2 lamai in 250 ml apa plata

- ora 8.00 – 2 felii paine integrala secara Wasa cu vinete de casa, ceai plante cald
- ora 11.30- 1 mar verde
- 13.00 – pulpa dezosata de curcan la gratar fara piele, cu salata de castraveti verzi, ceai plante cald
- ora 17.30 – 1 pahar chefir bio 1,5% grasime, ceai cald plante
- ora 20.00 – o salata din 2 felii branza de capra cu castraveti, ardei, verdeata,o lingurita ulei samburi struguri, lamiae, un ceai plante cald

Vineri- apa plata cu lamiae la trezire
ora 8.00 – un pahar chefir 1,5 grasime, 1 feliuta branza capra maturata(nu proaspata), un ceai plante cald
ora 11.30 – 2 bucatele ciocolata neagra
ora 13.00 – ficatei de curcan sau pui la gratar cu salata verde si garnitura de fasole verde pastai cu ulei samburi struguri si usturoi, sau 2-3 buchete de broccoli, ceai cald plante
ora 17.30 – 2 kiwi mici
ora 20.00 - 1 iaurt % grasime bio, 1 felie branza capra, ceai cald

Sambata – apa plata cu lamiae la trezire
ora 8.00 - omleta din 1 ou si 2 albusuri 2 lingurite ulei samburi struguri si castravete verde , un ceai plante cald
ora 11.30- 2 bucatele ciocolata neagra T
ora 13.00 – vita inabusita sau curcan, fara morcov sau cartof la fiert si fara vegeta cu garnitura de fasole verde sau spanac gatit natural si castravete verde, ceai plante cald
ora 17.30- 1 iaurt 0% grasime
ora 20.00 – 2 feliute de branza de capra si un pahar de lapte cald fara lactoza LaDorna

Duminica – apa plata cu lamiae la trezire
ora 8.00 – 1 felie paine fibre cu zacusca de casa cu castravete verde, ceai cald plante
ora 11.30 – 2 buc ciocolata neagra 70% cacao cu merisoare,ceai cald plante
ora 13.00 – gratar de curcan, vita sau peste somon cu legume preferate de dv la gratar, ceai cald
ora 17.30 – 2 rondele de ananas proaspat, ceai plante cald
ora 20.00 – o masa la alegere de seara din cursul saptamanii, ceai cald plante


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

PUISORUL tortul a fost, intr-adevar, de la Corina Bacalu.
Ma bate gandul ca de ziua lui fiu-meu tot de la ea sa comand, problema e ca vor fi 11 copii cu parintii aferenti, deci multe persoane si nu stiu daca face asa tort mare.
Plus ca Albert nu a fost prea incantat de gustul tortului...e altceva decat mancarea cu care e el obisnuit. Ma mai gandesc...oricum noi vrem sa mai incercam si alte tipuri de tort de la ea, sunt foarte gustoase!

Meniul de azi:
- 2 kiwi
- cereale integrale
- mancare de linte, snitel monti din piept de curcan
- brocoli gratinat, mujdei de usturoi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Fetele este monti daca fac varza acra calita+ carne de porc
(nu foarte grasa)?
Eu gatesc pt toti si trebuie sa-i impac pe toti.. copii cu ale lor ca sunt mici( saptamana viitoare le fac supa crema de brocoli) iar sotul trebuie sa ia pachet, eu bineinteles trebuie sa am dieta Monti..
Voi cum procedati?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Carmen, e ok varza cu porc.

Asta e si problema mea, pachetelele si ptr noi adultii si ptr copii.
Dar copiii mei sunt mai mari, 6 si 12 ani.

Astept si eu idei de mancaruri.

O zi buna,

Mergi la inceput