Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 27

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ema spune:

No,ca facusem o fapta buna...o facem pe Lia mai tinerica...ca frumoasa e oricum... Mirela daca nu am innebunit toata lumea cu cel Glycol,la clubul unde scriu cred ca nu mai dureaza mult si nu mai sunt pe lista lor...ca nu mai scriem nici de lectiile copiilor,de teste,avem treaba cu cosmetica de cateva zile.Eu una iti multumesc din suflet si in numele lor,ptr. ca daca nu stiam despre procedura de la tine,nu aveam cum sa le impartasesc si lor.So.
Multumesc ptr. compliment,dar stii cum sunt unele dintre noi,intotdeauna e loc de mai bine.Asa ca o sa-ti urmez sfatul si continui cu Glycol de 30%.Cam peste o saptamana o sa fac o comanda,iti trimit e-mail pina atunci.Te pup
Si pup si restul de fete si le doresc succes si rezultate frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Mirela,
am o nelamurire, intai am zi sa te intreb in privat dar dupa m-am gandit ca poate fi o informatie folositoare pentru oricine se gandeste la pasul urmator, la peelingul mai profund cu acid glycolic de 30%.
In perioadele de o saptamana dintre aplicari care este ingrijirea recomandata?
Mi-e clar ca e obligatoriu ecranul solar total dar nu stiu daca e indicat sa se continue cu serumurile cu acid hyaluronic si vitamina C sau trebuiesc intrerupte, eventual sunt inlocuite cu alte produse recomandate pentru perioada de peeling mediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, ingrijirea e la fel in timpul peelingului mediu, mai putin in seara procedurii si eventual in dimineata urmatoare, cand nu se pune pe fata decat crema post-peeling calmanta si factorul de protectie (doar dimineata). Eu de obicei imi fac peelingul vineri si sambata nu ies din casa decat daca e necesar.
A! si Glyco A nu-l folosesc decat cand pielea si-a revenit complet, adica de marti seara. Am observat ca pielea raspunde mai bine daca-i tin pH-ul mai acid pana la urmatorul peeling, dar utilizarea lui Glyco-A e optionala, depinde de tenul fiecaruia.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Am inteles Mirela.
Zilele astea iti dau si eu mail pt. peelingul mediu.

La multi ani de 8 martie doamnelor!
Sa fiti frumoase, sanatoase si fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Dragele mele,
cine mi-a cerut produse, au plecat ieri, cel tarziu marti o sa va ajunga. Si tie Ramiris:)
Am mai definitivat o crema de ochi (cu Q10 si aloe),un gel de ochi(cu aloe bio, ac. hialuronic, vit. E, Q10 si Omega 3). Toate produsele au fost testate pe 10 persoane (prietene bune si toata farmacia)
A mai iesit bine un gel matifiant hidratant si calmant pentru ten seboreic care poate fi folosit in loc de crema de noapte sau de zi.
Weekend placut tuturor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Buna seara !
Mirela ,nici nu stiu cum sa ma exprim,dar sa trec direct la subiect....am citi un pic pe citeva pagini dar recunosc nu am reusit decit o parte.Deci as fi foarte interesanta despre o crema de fata sau de fapt pt. ochii mai bine zis...Am inteles ca ai ceva gata testat,preparat dar nu stiu cum pot sa obtin in primul rind crema de ochi.Problema mea mare este ca am niste cearcane in jurul ochilor uneori sub ochii este chiar mai inchisa pielea.Eu stau in germania,te rog poti sa-mi recomanzi ceva sau ceva sfaturi pt. cearcane,masti.
Ai un webseite cu produse?te rog ajuta-ma .
O seara buna va doresc

Looana

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Looana, ai PM.
Duminica placuta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crrisss spune:

Buna fetelor,
vroiam sa va spun ca si eu am inceput tratamentul de la Mirela cu GlycoA si serul cu acid hialuronic de 3 sapt si sunt incantata de cum imi arata tenul. E mult mai curat, mai elastic si mai hidratat decat inainte. Chiar nu l-am mai avut de mult timp asa... cred ca din adolescenta. :) Legat de ridurile de expresie, nu pot sa zic decat ca s-au mai atenuat. Ce am observat ca pleopele nu mai sunt lasate si partea aia din jurul gurii nu mai e asa evidenta. In schimb porii tot deschisi imi sunt. :( Eu am tenul gras. Aveti cumva o solutie pt inchiderea porilor? Vreau sa fac si un peeling mai profund dar nu prea imi este clar cum se face. O sa-ti trimit un mail in privat Mirela. Multumesc mult inca o data. Fetele care au facut peeling-ul mai profund puteti sa ne impartasiti din experienta voastra. Se poate iesi din casa a doua zi? O zi frumoasa va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

A inceput cineva peelingul mediu? Eu il incep saptamana viitoare si mi-e un pic teama Voiam sa stiu niste pareri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

A inceput cineva peelingul mediu? Eu il incep saptamana viitoare si mi-e un pic teama Voiam sa stiu niste pareri.


Eu astept sa-mi ajunga coletul, daca ajunge in timp util incep vineri asta si vin cu impresii imediat.

Mergi la inceput