Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liliann spune:

Buna dimineata
Am intrat sa raportez :d
Aplic de 2 saptamani GlycoA si serumurile cu vit.C si cu acid hialuronic de la Mirela. Cu toate ca nu am probleme cu tenul, in sensul ca nu am riduri, observ ca acesta a devenit mai luminos, mai curat, mai stralucitor.

deocamdata nu mi=-a zis nimeni ca as arata mai bine, doar un coleg ieri mi-a zis ca arat f bine la fatza, ca sunt stralucitoare, da el ma complimenteaza mereu, deci nu se pune :d. Eu inca astept sa sesizeze fetele din jurul meu....
I=am recomandat sorei mele sa isi achizitioneze setul, ea are tenul cam vraiste la 30de ani, cu tendinta de roseata, cu pori f dilatati, cu greu isi gaseste o crema adecvata, si deabia astept sa vedem rezultatele....

Multumesc Mirela pt serumuri, lotiunea micelara, si pt pontul cu GlycoA, eu in veci nu as fi stiut de toate astea, si de lotiunea micelara tot de pe forum am aflat ca exista :)

Si mai vreau sa te intreb Mirela, dupa 6 saptamani de aplicare a cremei GlycoA12%, ar fi bine sa aplic una cu o concentratie mai mare? Asta pe ce criteriu? Cum iti dai seama ca e necesar?

O zi frumoasa la toate va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns P&ANA spune:

Mirela , felicitari pt site si mult succes !

Dupa 3 sapt. de utilizare seara de seara (niciodata n-am fost mai tenace ) cu GlycoA si serul cu AH nu mai simt nevoia de fond de ten . Fata mea este curata dar ridurile de expresie sunt inca prezente.

Si mai observ ca au aparut unele trasaturi (dragute) pe care le aveam in adolescenta , gen gropite si altele pe care nu le pot explica.

Eu am primit complimente mai ales dupa ce m-am tuns (baieteste) cu mentiunea ca radiez :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna fetelor.
Mirela,ok,comand 30%glycol.Folosesc de trei saptamani Glycol A dar T-ul gras e la fel de gras ca inainte,si dupa crema cu ecran e si mai gras.Astazi merg sa-mi cumpar o lotiune de la Avene cu 50spf care are efect mat,special conceputa ptr. ten mixt cu portiuni grase.Acnee nu am si in general nu pot sa spun ca arat horror,dar m-a apropii repejor de 40 si tre s-o i-au intr-o parte.Uite aici un primplan inainte de tratament:

Am riduri de expresie destul de pronuntate si ceva pistrui....da aia-s mostenire de la tata.In general imi fac pozele in sepia si albnegru ptr. ca am un ochi verde si unul albastru si urasc efectiv aspectul asta de semafor la ochi.
Daca ai o parere despre ce ar merge cel mai bine la tenul meu,astept cu interes ideile.
Ramiris,eu citesc despre produse site-uri in 4 limbisi cam peste tot am inteles ca Glycol se foloseste ptr. ten uscat normal,iar ptr. cel gras Bha.AAvind tenul mixt am zis eu ca pot sa aplic glycol si salicilic,fiecare pe portiunea pe care se potriveste.Am citit ca sunt persoane care o fac,de aici si intrebarea mea.Daca era bine sau nu asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ema, ti-am vazut pozele, este tare frumoasa si tenul iti arata bine si inainte.
Cu glicolic 30% nu cred ca o sa mai ai pielea grasa in zona T, eu din ce m-am documentat, glicolicul merge foarte bine pe toate tipurile de piele, mai putin pe cele sensibile, pe care merge lacticul. Din experienta mea practica (am facut cateva peelinguri la diferite persoane cu acid salicilic),acesta usuca foarte tare si exfolierea nu e deloc discreta insa da rezultate spectaculoase in acnee, chiar in cea nodulo-chistica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Buna Mirela! Te rog sa imi raspunzi si mie daca stii ceva cu care as putea sa mai estompez putin liniile fine de sub ochi. Am citit subiectul asta si am inteles ca nu prea e indicat glyco a in zona din jurul ochilor. Mersi

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Androix, acid lactic 20% ar fi potrivit o data pe saptamana, apoi o crema buna de ochi. Lucrez la o crema de ochi cu aloe, momentan e in teste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cloreta spune:

Eu am intrat doar sa o pup pe Mirela ca nu am mai schimbat nicio vorbulita


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Pup si eu gargaritele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

Mirela, scumpa mea concitadina, eu ma zbat aici sa inteleg ce si cum cu glyco, creme, geluri, etc pt ten si tu-mi esti si aproape si profi in domeniu. Off, mult mi-a luat sa ajung aici sa citesc :) O bateam la cap pe Ema dincolo la noi la mamici.

Ce zici, daca nu ti-e prea mult, imi intocmesti si mie un "kit de infrumusetare" ca pt 39 de ani ai mei, mai ales ca stii exact ce produse sa-mi recomanzi?


merci mult
lia

ps. Mara e o domnisoara in toata regula, frumoasa a fost de mica, dar acum e si mai si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Liutza mama, pai tu nu ma mai recunosti? Ia spune de cand zicem noi ca ne vedem? ca nici nu e era nascuta Andreea... nu o stiu decat din poze. Asa ca uite un motiv strong sa ne intalnim. Te sun maine.
Si vezi ca poate ne-ncuscrim :)) ca si Danutz e frumos de pica.
Sa ne scuze fetele de off-topic.


Mergi la inceput