Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ileana

Eu am intrat sa laud mostra de acid mandelic primita de la Otilia.
Ten cu probleme...pete , urme de acnee.
Prima data ...asa si asa, dar la a 2-a aplicare ...s-a vazut clar imbunatatirea!
Astept site-ul Otilia!Merci,
ileana
Otilia sau Mirela? Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

eu cred ca e vb de Mirela, si site-ul este peelingchimic.ro


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Buna fetelor, n-am mai prea avut vreme sa intru pe aici, tot pe fuga...
Ileana, ma bucur ca ti-a ajuns mostra pentru 2 aplicatii, io mi-as fi turnat-o toata pe fata din prima, dar asa sunt eu, mai risipitoare.Si ma cheama si Otilia :) Si crema anti-acneica? E OK? te-a ajutat? Zici ca s-au vazut deja rezultatele? Sper ca nu te-a piscat prea tare.
Nu am spus numele site-ului aici ca sa nu se considere reclama, dar vad ca Lululica nu s-a abtinut :))
Eu am inceput de 3 saptamani sa ma dau cu acid glicolic 60 %(dupa cateva saptamani de 30%). Mi-am luat inima-n dinti si am zis sa incerc. A durut,am aratat zombie in seara aceea, dar pielea nu s-a ars si mi-a placut ce-a iesit dupa cateva zile. Am mai facut o combinatie de acid glicolic si salicilic (pentru ten gras cu acnee) dar nu solutie, ci crema, si s-a lasat pe mana mea o colega de-a mea de la moase (are 20 de ani, poate sa-mi fie copil, draga de ea). Nu mi-a venit sa cred ce frumos s-a curatat dupa 3 sedinte (adica 3 saptamani), mi-a depasit orice asteptare.Intre sedinte am dat-o cu crema anti-acneica. I-am facut si poze, o sa o pun pe site in curand.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Draga de tine,chiar nu intelegeam ce sa intamplat de nu te-am mai vazut pe aici.Scrisesem mai inapoi de o combinatie in sensul de seara Glycol12%si dimineata BHA de 2%...ptr. ca am zona T grasa.Sunt foarte mici concentratiile...dar ptr. un ten pe care nu s-au pus acizi,e un inceput bun.in continuare...vreau sa comand 30%Glycolic si 10%salicilic...sau e prea slab 10%salicilic?si ar merge 20% imediat dupa 2%? si ptr. peelingul mediu cu acid glycolic...cum sa fac combinatia?Aplic glycolic-ul pe fata exeptand zona T pe care sa aplic salicilic-ul?
PS.Bineinteles ca am uitat cel mai important lucru:
Felicitari si mult succes.Astept cu nerabdare sa fie si forumul functionabil.te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

intru si eu repejor sa spun ca lotiunea micelara este excelenta si imi simt tenul foarte hidratat cu serul cu AHA. O sa dau in continuare si va tin la curent.
Merci Mirela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77

Citat:
citat din mesajul lui

Eu am intrat sa laud mostra de acid mandelic primita de la Otilia.
Ten cu probleme...pete , urme de acnee.
Prima data ...asa si asa, dar la a 2-a aplicare ...s-a vazut clar imbunatatirea!
Astept site-ul Otilia!

Merci,






Otilia sau Mirela?

Mami de Miruna si de Vladut




...Aceiasi persoana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Ma bucur ca e online siteul Mirelei!
Succes, Mirela!

Transportul pentru Ro cat e?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Buna fetelor, n-am mai prea avut vreme sa intru pe aici, tot pe fuga...
Ileana, ma bucur ca ti-a ajuns mostra pentru 2 aplicatii, io mi-as fi turnat-o toata pe fata din prima, dar asa sunt eu, mai risipitoare.Si ma cheama si Otilia :) Si crema anti-acneica? E OK? te-a ajutat? Zici ca s-au vazut deja rezultatele? Sper ca nu te-a piscat prea tare.
Nu am spus numele site-ului aici ca sa nu se considere reclama, dar vad ca Lululica nu s-a abtinut :))
Eu am inceput de 3 saptamani sa ma dau cu acid glicolic 60 %(dupa cateva saptamani de 30%). Mi-am luat inima-n dinti si am zis sa incerc. A durut,am aratat zombie in seara aceea, dar pielea nu s-a ars si mi-a placut ce-a iesit dupa cateva zile. Am mai facut o combinatie de acid glicolic si salicilic (pentru ten gras cu acnee) dar nu solutie, ci crema, si s-a lasat pe mana mea o colega de-a mea de la moase (are 20 de ani, poate sa-mi fie copil, draga de ea). Nu mi-a venit sa cred ce frumos s-a curatat dupa 3 sedinte (adica 3 saptamani), mi-a depasit orice asteptare.Intre sedinte am dat-o cu crema anti-acneica. I-am facut si poze, o sa o pun pe site in curand.



Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Foarte frumos si interesant site-ul!
Felicitari Mirela si multa bafta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ema

Draga de tine,chiar nu intelegeam ce sa intamplat de nu te-am mai vazut pe aici.Scrisesem mai inapoi de o combinatie in sensul de seara Glycol12%si dimineata BHA de 2%...ptr. ca am zona T grasa.Sunt foarte mici concentratiile...dar ptr. un ten pe care nu s-au pus acizi,e un inceput bun.in continuare...vreau sa comand 30%Glycolic si 10%salicilic...sau e prea slab 10%salicilic?si ar merge 20% imediat dupa 2%? si ptr. peelingul mediu cu acid glycolic...cum sa fac combinatia?Aplic glycolic-ul pe fata exeptand zona T pe care sa aplic salicilic-ul?
PS.Bineinteles ca am uitat cel mai important lucru:
Felicitari si mult succes.Astept cu nerabdare sa fie si forumul functionabil.te pup



Ema, folosesti in paralel acizii glycolic si salicilic, de ce? Vad vrei sa-i "cuplezi" si la faza de peeling mediu, spune-ne mai multe, poate ne vin si noua idei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Buna dimineata fetele! Am venit sa-mi beau cafeaua cu voi!
Multumesc tuturor pentru aprecieri si gandurile bune. Tin sa va spun ca cine doreste ceva, nu trebuie sa comande prin site, puteti sa-mi scrieti mail sau PM si va trimit cu ramburs.
Ema, nu-ti recomand sa folosesti din prima acid salicilic 20%. Si cel de 10 % e intens keratolitic si nu poti sa-l folosesti mai des de o data pe saptamana sau la 10 zile. Pe de alta parte, daca nu ai acnee activa eu zic sa-ti iei doar glicolic 30 %, ca-ti rezolva si portiunea T grasa, n-are rost sa te complici si cu salicilic.
Iarina, ma bucur ca-ti place lotiunea micelara, si eu o iubesc desi consum destul de multa la un demachiat (vreo 3-4 dischete)
Ramiris


Mergi la inceput