Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Ramiris, si eu tot vineri vreau sa ma apuc :) Eu am materialul, dar am zis sa fac 5 saptamani de glyco inainte sa ma apuc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Ramiris, si eu tot vineri vreau sa ma apuc :) Eu am materialul, dar am zis sa fac 5 saptamani de glyco inainte sa ma apuc...


Atunci in weekend facem sigur schimb de impresii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Ramiris, si eu tot vineri vreau sa ma apuc :) Eu am materialul, dar am zis sa fac 5 saptamani de glyco inainte sa ma apuc...


Atunci in weekend facem sigur schimb de impresii.



Sper sa fie ok....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Sper sa fie ok....


Ei, bineinteles ca o sa fie ok.
Pana la urma eu n-am inteles daca in conditiile in care facem peelingul mediu vineri folosim GlycoA si joi sau ultima aplicare inainte de peelingul profund trebuie sa fie miercuri?
Pe site-ul Mirelei scrie ca "Nu se foloseste cu 24 de ore inainte de peeling nici un produs ce contine acizi sau tretinoin (Retin-A)".

Si referitor la demachiant, eu ma demachiez cu lapte Lancome, intra demachiantul meu in categoria celor acceptate in procesul de pregatire a pielii pentru peelingul profund? Ca tot pe site-ul mentionat zice Mirela: "se demachiaza pielea cu un demachiant ce NU contine sapun, cu pH acid sau neutru(5.5-6.5). Sapunul fiind alcalin neutralizeaza din start acidul."

In rest mie mi-e destul de clar ce-am de facut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris si Delia, nu va mai dati joi cu Glyco A.
Incepeti pe luni sau marti iar cu Glyco A dupa ce-si revine pielea complet dupa peelingul facut vineri.
Ramiris, poti folosi demachiantul de la Lancome, e OK.
Si o sa fiti bine, nu va stresati


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Mirela, am o intrebare. Ma tenta sa imi iau niste sedinte de masaj facial, n-am mai facut niciodata. Insa perioada de masaj ar coincide cu cele 6 saptamani de peeling mediu. Crezi ca e vreo problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Da, n-ai voie sa-ti freci fata, doar s-o tamponezi. Uita momentan de masaj, la 3 saptamani dupa ultima tura de peeling poti merge si la masaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Am inteles! merci frumos de raspuns

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crrisss spune:

Gomajul e permis in perioada peelingul-ui mediu? E valabila doar tamponarea fetei si cand se foloseste GlycoA sau doar in cazul peeling-ului mediu? merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Fara gomaj in timpul tratamentelor cu acizi, indiferent de concentratia lor.

Mergi la inceput