Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tamara spune:

Sunt o membra veche, "ancestrala" a DC-ului si desi citesc si intru des pe forum, n-am prea scris. Am intrat special sa o laud pe Mire cu potiunile, combinatiile si cremele ei. Fata mea e Mai curata, hidratata, moale, cu pori micsorati vizibil dupa 3 saptamani de tratament "schema 13" :-DDD. Deocamdata ridurile de pe Frunte sunt la locul lor. Si fina mea cu ten acneic este Mai bine, ii tot explodeaza pe fata cosuri dureroase, insa I se curata bine. Urmeaza peelingul mediu, sa vedem. Va tin la curent. Pupi frumoaselor

Poze noi-noutze cu gemenii si bebika
http://www.dropshots.com/tamararo#date

http://community.webshots.com/user/tamarutza
http://community.webshots.com/user/tamarutza2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

pe mine ma tenteaza si peelingul mediu



Si pe mine, rezultatele celui superficial la mine sunt semnificative asa ca o sa-l fac si pe cel mediu.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Dar pentru ridurile fine de sub ochi ce recomandati? Ca am inteles ca nu pot da cu Glyco in zona aia.

Si vroiam sa va mai intreb ceva nu neaprat legat de riduri: am citit subiectul asta si am reinceput sa folosesc crema cu SPF 50 ca am cam capatat niste pete pe fata de cativa ani incoace. Numai ca nu este suficient de hidratanta si ma dau cu ea dimineata dupa ce ma spal pe fata, iar la 20-30 de minute ma dau cu alta crema pentru hidratare. E bine sau nu ma mai protejeaza deloc?


www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

androix, te dai intai cu crema hidratanta si apoi cu cea cu SPF.

In jurul ochilor eu folosesc si sunt extrem de multumita de RoC Hydra+ Anti-Fatigue Crema Anti-Oboseala pentru Ochi.
uneori aplic si vit A.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Si ai dovedit ceva linii fine cu crema asta? Ca eu am folosit cateva creme dar fara succes. De unde iei vitamina A, ca eu de cate ori am intrebat pe la farmacie nu aveau decat sub forma de pastile/ capsule gelatinoase.

Cu crema cu SPF problema este ca nu e o baza prea buna de machiaj si daca o dau invers imi usuca pielea, fac cojite care ies si mai mult in evidenta cu fond de ten. De fapt asta a fost si motivul pentru care am renuntat la ea. O folosesc pe cea de la Avene. Poate stiti alta care sa fie mai hidratanta?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Vit A am luat de la farmacie.2.5 lei sticluta.

eu am cearcane, genetice dar amplificate de oboseala. riduri fine, mai putine, deocamdata, dar sunt. crema isi face treaba. si eu am folosit destule, pe asta o folosesc de putin timp dar chiar e super.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Adroix,ce crema folosesti de la Avene?Cea hidratanta cu factor de protectie 20? Eu asta, varianta lejera,folosesc de 2 ani dar in perioada de primavara-vara-toamna si sunt foarte multumita.Insa peste iarna nu e deajuns. Mi-a fost teama sa folosesc varianta rich pentru ca eu am ten gras.
Acum folosesc o crema din gama Gerards care e si pentru ten matur peste care pun cremna de protectie solara cu factor 30. Apoi pun si fond de ten si e in regula.
Pntru ochi nu stiu ce as putea sa folosesc, si la mine si-a pus gasca labutele....Am o crema tot din gama Gerards dar nu prea vad nici o imbunatatire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Tamara, apropo de ridurile de pe frunte, la mine s-au diminuat vizibil.
si au fost zile cand nu am avut chef sa aplic seara tot ritualul, deci Glyco nu a fost aplicat chiar zi de zi.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ali, e 50+ asta www.google.ro/imgres?imgurl=http://cafemakeup.com/wp-content/uploads/2010/07/Avene-SPF-50-Emulsion.jpg&imgrefurl=http://cafemakeup.com/2010/07/30/whats-in-your-beach-bag-avene-spf-50-emulsion/&h=2816&w=3642&sz=821&tbnid=dAGe5JGFPhNEcM:&tbnh=91&tbnw=118&prev=/search%3Fq%3Davene%2B50%252B%26tbm%3Disch%26tbo%3Du&zoom=1&q=avene 50%2B&docid=N1bwjt3VnVqGVM&sa=X&ei=aIxQT8CtIuml0QW3xoToCw&ved=0CFQQ9QEwCQ&dur=1" target="_blank">in tub portocaliu.

Initial si eu am vrut ceva lejer pentru ca aveam tenul gras, numai ca am cumparat-o pentru ca am facut un tratament cu retin A si trebuie sa te protejezi pe perioada tratamentului. Doar ca de la retin tenul meu a devenit mai mult uscat, nici macar mixt, sau mixt spre uscat. O combinatie destul de dubioasa. Si crema asta nu mai este suficienta. Am fost la un consult dermatologic si doctorita mi-a recomandat o crema de la bioderma, sebium hydra ii zice. E hidratanta pentru ten gras care se usuca temporar ceva de genul asta. E ok, ma inteleg bine cu ea, nu pot sa spun ca e extraordinara. Problema e ca simt nevoia s-o folosesc si dimineata, e buna ca baza de machiaj, dar nu are factor de protectie. O sa incerc sa le aplic invers sa vad ce iese.

Iar pentru ochi liniile mele sunt chiar sub, nu am laba gastei, mult timp m-a chinuit o rinita alergica din cauza careia ma deranja soarele sau lumina foarte puternica si stateam cu ochii pe jumatate inchisi. Sa inteleg ca nu stie nimeni un tratament pentru ochi asa miraculos cum e glyco a asta pentru restul fetei? Ai zice ca o piele asa fina se intinde mai usor dar se pare ca e valabil doar cand se sifoneaza

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

Eu am intrat sa laud mostra de acid mandelic primita de la Otilia.
Ten cu probleme...pete , urme de acnee.
Prima data ...asa si asa, dar la a 2-a aplicare ...s-a vazut clar imbunatatirea!
Astept site-ul Otilia!

Merci,


Mergi la inceput