Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Mirela, inca n-am apucat s-o folosesc pt.ca sunt in deplasare de serviciu si n-am luat cu mine decat serul si cosmeticele obisnuite, sticluta am lasat-o acasa.
Cand ma intorc o sa scriu impresii. Serul este f. ok, hidrateaza f. bine si lasa pielea neteda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Am primit si eu crema de la Bioderma cu SPF 50 (laptele pentru copii 200 ml). Am doar doua zile de cand il folosesc insa se aplica usor, se absoarbe imediat, nu lasa nici un fel de urma si se comporta foarte bine ca baza de machiaj.
Ca pret e clar o optiune mai buna decat Bioderma Photordem AR pe care am folosit-o initial (un flacon de 30 ml m-a tinut o luna si cateva zile).

Ca efecte dupa mai mult de o luna de GlycoA plus serumurile Mirelei cu AH si vit. C tenul e mult mai curat, mai luminos, extrem de fin si neted la atingere. Porii s-au micsorat vizibil si pielea are un aspect sanatos.
Am zile cand nu simt nimic cand aplic GlycoA, altele cand ma inteapa putin si se inroseste o idee pielea insa cred ca in 2-3 saptamani o sa fiu gata pentru peelingul mediu pe care sunt decisa sa-l fac tinand cont de rezultatele de pana acum.

Mirela

Un sfarsit de saptamana minunat sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Am trecut de cele doua saptamani cu o zi da, una ba de Glyco si de trei zile am inceput sa ma dau zilnic. Am o usoara senzatie de mancarime dupa 30 de sec dupa ce m-am dat. De asemenea, ieri mi-au aparut niste cosulete pe frunte. Acum nu stiu daca e de la glyco (dupa atata vreme de cand am inceput tratamentul ar fi cam cidaut) sau de la altceva....


Aceeasi problema o am si eu. Tot pe frunte mi-au aparut niste cosuri din alea rosii si dureroase la atingere. La mine s-a facut 1 saptamana de Glyco A si ser.

Chiar vroiam sa o intreb pe Mirela daca se intampla sa nu-mi pot da seara cu Glyco... este vreo problema ???



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Mirela, cred ca te-am zapacit de cap cu toatele
O intrebare si de la mine: si eu ma chinui sa-mi feresc fata de soare, dar n-am gasit un autobronzant bun pt ten si am incercat multe. Poti sa recomanzi unul noncomedogen si non..morcoviu? Eventual cu "bronzare" treptata? Ca astea-s problemele mele principale cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Buna fetelor.
Draga Mirela,nu am putut trimite mesaje pe e-mail...iar pe forum nu am avut timp.Scuzele mele te rog.Am primit pachetul luyni,multumesc tare mult inca o data...am sesizat ca problema mea era ca facusem serumul prea vascos in comparatie cu cel pe care mi l-ai trimis.una peste alta,folosesc acum serumul tau.
eu am portiunea T foarte grasa ,restul fetei am ten normal.folosesc glycol a de 12 zile,e foarte ok dar nasul e tot gras...prea evident ca sa-l las asa.asa ca am decis sa folosesc pe portiunea T BHA 2% iar restul fetei Glycol A...pina termin tubul dupa care voi continua cu un produs cu 10% Glycol de la Paula`s.Pentru ca am probat pe mama mea jumatate de fata cu produsul din ro si jumatate cu produsul paulei.Desi Glycol a scrie ca are 12% iar cel al Paulei 10%,mama mea a spus ca cel al paulei inteapa mai tare...iar dupa o saptamana de folosire...partea Paulei era mai uniforma decat partea Glycolului A.
Soacra mea foloseste seara glicol iar dimineata Bha...concentratii de 10% respectiv 2%.
am citit pe Site-ul tau si am vazut concentratii mai mari de acid glycolic si cel salicilic.30% nu e prea puternic?Un 20% nu poti prepara.?..Glycolic.ptr. ca salicilic as vrea 10% si am vazut ca ai asa ceva.Pentru ca as vrea sa folosesc ambele,fiecare pe portiunea de fata mai sus mentionata.
Eu pot primi e-mailuri dar nu pot trimite...astept sa-mi remediez problema...cand ai timp si chef...poti sa-mi raspunzi pe e-mail...nu acum neaparat...mai am timp sa-mi obisnuiesc tenul cu acizii...iar apoi sa comand la tine ceva mai tare.
succes tuturor la intinerire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Mirela, e gata site-ul cu bunatati?
Arata-ne si noua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Geniest, eu am mai observat ceva, dupa 2 zile de la aparitia cosuletelor, dar si de folosire de Glyco s-au uscat Deci clar Glyco a ajutat la uscarea lor...

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Am trecut de cele doua saptamani cu o zi da, una ba de Glyco si de trei zile am inceput sa ma dau zilnic. Am o usoara senzatie de mancarime dupa 30 de sec dupa ce m-am dat. De asemenea, ieri mi-au aparut niste cosulete pe frunte. Acum nu stiu daca e de la glyco (dupa atata vreme de cand am inceput tratamentul ar fi cam cidaut) sau de la altceva....


Aceeasi problema o am si eu. Tot pe frunte mi-au aparut niste cosuri din alea rosii si dureroase la atingere. La mine s-a facut 1 saptamana de Glyco A si ser.

Chiar vroiam sa o intreb pe Mirela daca se intampla sa nu-mi pot da seara cu Glyco... este vreo problema ???



http://arthabijoux.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Cum va mai merge cu tratamentul? Eu aplic Glyco cu sarguinta, in fiecare zi :) nu mai simt nicio senzatie la aplicare, sunt deja la sfarsitul saptamanii nr 3. Din pacate insa nu am sesizat nicio ameliorare a ridurilor de expresie de pe frunte, nimic nimic. Pot zice ca porii sunt un picut mai mici, mai ales pe nas si parca sa zic ca fata e un pic mai alba, in rest....

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Si eu am intrat in sapt. nr. 3. Nici eu nu raportez schimbari majore, evidente.

Oricum o sa continuu pana se termina tubul si gata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

pe mine ma tenteaza si peelingul mediu

Citat:
citat din mesajul lui geniest

Si eu am intrat in sapt. nr. 3. Nici eu nu raportez schimbari majore, evidente.

Oricum o sa continuu pana se termina tubul si gata.

http://arthabijoux.wordpress.com/

Mergi la inceput