Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Palomina, ma gandesc ca ai gasit Dermablend de la Vichy, e foarte bun si acopera foarte bine. Si eu am un tub, adus de dincolo inainte de a se gasi si la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Am intrat sa-i multumesc Mirelei pentru ser si mostra de lotiune micelara
M-am dat cu serul aseara, nu m-am iritat (cum ma temeam), m-am trezit dimineata cu pielea curata si neteda. Va tin la curent cu progresele, dupa o singura aplicare nu se pot spune multe, insa eu am tenul f. sensibil si o multime de creme mi-au provocat diverse neplaceri. Serul insa s-a comportat excelent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Ce e lotiunea micelara?
Am mai intalnit pe un topic termenul, cred ca era mentionata la demachiat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Mirela, multumesc mult ! Da, Dermablend era ! luna viitoare al meu e !

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Ramiris, intradevar lotinea micelara e folosita pe post de demachiant si nu mai e nevoie de lotiune tonica.
Folosesc si eu de 2 luni si sunt multumita de cum curata fata.Dupa aceea folosesc apa termala, care sincer iarasi mi se pare o minune ca si Glycolul.
Dupa o sapt si jumatate de cand folosesc Glycol incep sa vad si eu rezultatele.Pielea e curata si luminoasa. Imi place...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

MNEATZA,

Ce lotiune micelara folositi?
de la ce firma?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Eu folosesc Avene.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Eucerin, dar nu de sine statator. Adica ma demachiez cu demachiant normal, crema, si apoi revin cu lotiunea micelara pentru a curata ce a mai ramas pe fata. De unul singur nu mi se pare ca face o curatare f.buna.
De cel de la Bioderma am auzit numai lucruri bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Iarina, cum ti-e lotiunea mielara? Eu numai asta folosesc de ceva vreme pentru demachiere, inainte simteam neaparat nevoia sa ma spal cu apa si un gel de curatare, dar din cauza clorului din apa mi se usuca fatzza. Apoi am incercat cu demachiant si tonic dar mi se pare ca-mi lasa fata prea grasa, indiferent de cat tonic pun dupa demachiant. Apa micelara mi se potriveste bine si curata tot desi trebuie sa folosesc 3-4 dischete imbibate cu lotiune ca sa se curete perfect tot machiajul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Am trecut de cele doua saptamani cu o zi da, una ba de Glyco si de trei zile am inceput sa ma dau zilnic. Am o usoara senzatie de mancarime dupa 30 de sec dupa ce m-am dat. De asemenea, ieri mi-au aparut niste cosulete pe frunte. Acum nu stiu daca e de la glyco (dupa atata vreme de cand am inceput tratamentul ar fi cam cidaut) sau de la altceva....

Mergi la inceput