Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Ramiris, sprayul de 200 ml il am eu. L-am luat asta-vara pentru Mara, si pentru ca mi-a ramas l-am folosit eu si-mi place mult pentru ca intra bine in piele si nu lasa urme albe. Are consistenta unui lapte/emulsii.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica


Ah, multumesc Mirela, m-am linistit. CAnd am vazut ca singurul produs de 200 ml. e Spray mi-era teama ca am inteles gresit si am comandat aiurea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


ramiris - exact pe acela il am si eu, spray, de 200 ml, din al doilea link pus de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina


ramiris - exact pe acela il am si eu, spray, de 200 ml, din al doilea link pus de tine.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:


helooo,
azi de dimineatza m-au intrebat doua persoane ce mi-am facut la fata! in sensul bun.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Mirela, mai am si eu 2 intrebari. Am observat ca de cateva zile pielea de pe langa nas e foarte aspra. Nu imi dau seama daca e de la Glyco A (o fi mai sensibila pielea din zona aia?), sau daca e o reactie la frigul de afara. Ce sa fac, sa insist cu Glyco in zona aia, sau sa evit zona aia cateva zile?Si, in cazul in care voi continua sa folosesc Glyco A, inclusiv la vara (apropo, e ok, sau mai bine nu?), avand in vedere ca spuneai ca pielea devine foarte sensibila la soare, cam de cate ori pe zi ar trebui sa tot reaplic crema cu SFP ca sa fiu sigura ca nu am probleme? Multumesc!Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Bravo, Lulu! Super!
Raluca, daca ti se exfoliaza nasul prea tare, da-te o zi da una nu pe nas cu Glyco A pana se normalizeaza pielea, apoi iar zilnic. Cauza poate fi si frigul de afara si tenul tau tratat cu Glyco A.
Ai jobul de asa natura ca trebuie sa stai afara? Sau mergi mult pe jos?
Vara poti continua cu Glyco atata timp cat te protejezi cu ecran solar 50+, asta neinsemnand ca vei merge la mare si te vei expune cu fata la soare. Soarele e inamicul nr.1 al tineretii pielii.Si daca nu faci tratament cu Glyco A tot nu ti-as recomanda sa mai stai la soare, mai ales ca nu mai e soarele din copilaria noastra.
Daca va trebui totusi sa te expui, si nu ai incotro, va trebui sa reaplici crema la 3-4 ore si ideal ar fi sa ai si o palarie pe cap si ochelari de soare ca sa nu strangi din ochi. Stiu ca sunt fixista cu soarele dar eu nu mai stau deloc la soare de vreo 8 ani si crede-ma ca se vede. Desi imi place enorm sa ma bronzez si am un pigment bun, si-mi sta foarte bine bronzata, prefer sa nu am riduri si piele imbatranita prematur.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana spune:

Buna fetelor

Mi-am luat si eu Glyco A si am 2 sapt de cand folosesc, o zi da una nu. Problema este ca eu am un ten acneic (cu f. multe puncte negre) si parca s-au inmultit.
As vrea sa-mi fac un tratament cosmetic(cu extractie) si apoi sa continui cu Glyco A.
Cu cat timp inainte trebuie sa opresc Glyco A ? As vrea sa-l opresc, sa fac tratament si apoi ce sa continui cu Glyco A?
Ce credeti? E bine?
As vrea sa fac o curatire a tenului ca se vad punctele negre urat de tot. Se pare ca Glyco i-a uscat, a strans porii dar tot se vad.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Bravo, Lulu! Super!
Raluca, daca ti se exfoliaza nasul prea tare, da-te o zi da una nu pe nas cu Glyco A pana se normalizeaza pielea, apoi iar zilnic. Cauza poate fi si frigul de afara si tenul tau tratat cu Glyco A.
Ai jobul de asa natura ca trebuie sa stai afara? Sau mergi mult pe jos?
Vara poti continua cu Glyco atata timp cat te protejezi cu ecran solar 50+, asta neinsemnand ca vei merge la mare si te vei expune cu fata la soare. Soarele e inamicul nr.1 al tineretii pielii.Si daca nu faci tratament cu Glyco A tot nu ti-as recomanda sa mai stai la soare, mai ales ca nu mai e soarele din copilaria noastra.
Daca va trebui totusi sa te expui, si nu ai incotro, va trebui sa reaplici crema la 3-4 ore si ideal ar fi sa ai si o palarie pe cap si ochelari de soare ca sa nu strangi din ochi. Stiu ca sunt fixista cu soarele dar eu nu mai stau deloc la soare de vreo 8 ani si crede-ma ca se vede. Desi imi place enorm sa ma bronzez si am un pigment bun, si-mi sta foarte bine bronzata, prefer sa nu am riduri si piele imbatranita prematur.
Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica
Nu e vorba de job, dar, stand la curte, dupa ce se incalzeste vremea, stam destul de mult pe afara, plus mersul in parc, cate un weekend pe la munte etc. Vara mergem la mare, de regula o saptamana; de obicei folosesc crema cu SFP 30, ochelari si sapca. Sa inteleg ca ar fi mai bine sa opresc folosirea Glyco A inainte de a pleca la mare si sa o reiau dupa? Cam cu cat timp inainte ar trebui sa intrerup?Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Raluca, nu trebuie sa intrerupi Glyco A, trebuie doar sa nu-ti expui fata la soare si sa te protejezi cu ecran solar total (50+). Ar fi pacat sa strici tot ce vei obtine pentru 2 saptamani de stat la soare. Pe fata te poti da cu un spray autobronzant ca sa nu ai doar corpul bronzat.
Dar daca totusi vrei sa stai si cu fata la soare, intrerupe Glyco cu 6 saptamani inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola, in sfarsit am gasit si eu Glyco A !!! Tot mergand din farmacie in farmacie am dat de un fond de ten de la Vichy cu fps 35 ! Ce stiti de el? Mirela, tu fiind farmacista, ce parere ai? Eu prefer fdt cremei de protectie. Mi se pare ca e mai simplu asa. Deocamdata o sa folosesc crema cu fps de la Roche Posay 50+ ramasa de asta vara sper sa fie ok. Dar din martie aprilie vreau altceva....

Lulu77, wow, inseamna ca chiar are efect tratamentul ! Bravo!

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput