Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Mirela, o folosesc de 4 zile, e f ok ca textura si imi simt portiunea din jurul ochilor f fina, relaxata, vedem pe parcurs cum va arata si pielea.
Am gasit-o dar destul de greu in CTA. Nu toate farmaciile au gama ROC si cele care o au nu aveau crema asta si tot asa, si cand mai aveam putin si renuntam, ma gandeam sa o comand pe net, am gasit-o intr-un Sensiblu si am luat-o si pe cea nutritiva cu o reducere de 30 ron.

Sunt zile cand piele este mai uscata si parca se simte nevoia de o hidratare mai mare, ziua.
Caut o crema, ptr data viitoare, poate mai hidratanta decat Photoderma dar care sa aiba si factor protectie.
O recomandare?

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Lulu, dupa cate zile nu te-a mai piscat fata de la Glycol? Eu inca am portiuni care se inrosesc si mai fac zgrabunte, cateva pe fata si mai ales pe barbie. Am deja o sapt de cand folosesc crema.
Sper sa ma obisnuiesc in cateva zile si sa se curete fata.
Eu folosesc si pentru ochi si pentru fata creme de la Gerards. Cel putin pe perioada iernii, ca peste vara folosesc avene cu SPF 20.
Crema de la gerards pentru fata are SPF 8 si apoi peste pun crema de protectie solara Avene cu factor de protectie 30 si apoi mai pun si un fond de ten ( sa mai acopar din roseata) Ivatherm.
Si culmea, dupa atatea straturi nu-mi simt incarcata fata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Ali, sunt zile cand ma mai pisca si cand nici nu ii simt prezenta pe fata mea.
si eu am straturi de creme + fond ten dar nu simt deloc incarcat tenul.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

[b]
si eu am straturi de creme + fond ten dar nu simt deloc incarcat tenul.



Asta am remarcat si eu, nu numai ca nu simt tenul incarcat dar si machiajul pare mai natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Azi am folosit si eu Glyco A si Bioderma si sunt f.f. multumita.revin insa cu o intrebare ,daca ma puteti ajuta,,,,
Am avut un punct de grasime mai mare pe nas,de fapt 2 ...in 2008 mergand la dermatolog am hotarat impreuna sa-i arda cu laser-ul.Zis si facut ,totul a fost ok ,insa incet incet au inceput sa reapara de data asta am 3.De cand folosesc Glyco A doua mai mici au disparut insa cel care si acum 4 ani era mai mare ,acum vad ca a inceput sa scada.Va intreb daca e posibil oare sa scap de tot de acel punct de grasime cu Glyco A sau e mai bine sa merg iar sa-l scot cu laser-ul?
Pare sa se retraga si as fi f,f.f. fericita sa scap de el pentru ca e total inestetic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Nu stiu ce sa zic Monica. Eu ce am observat ca la mine au iesit toate in afara.Sper doar sa si treaca.
PArca pe cutie zice ceva de acnee retntionala chistica...Poate sa fie asemanatoare cu ce ai avut tu?
CE bine ar fi daca s-ar rezolva si problemele legate de cosuri si sa mai si interim pe langa....
Multumim Mirela pentru pont...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

Observ ca in 2 zile s-a micsorat foarte mult,cred ca e posibil chiar sa dispara.......si ma bucur enorm,pentru ca m-a scutit de mers pe la doctori si mai alea de faza cu laserul care a fost total neplacuta ,deoarece nu l-am lasat pe d-nu dr.sa-mi faca anestezie:))))
Deci...multumesc din suflet Mirela, super produs,multumesc ca ne-ai impartasit si noua ceea ce stii tu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ma bucur Monica de asa rezultate. Si asta e numai inceputul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui manuelacrina

Citat:
citat din mesajul lui ramiris

[quote]
Eu am cautat laptele de protectie solara cu SPF 50 pentru copii de la Bioderma de care spunea Mirela dar nu l-am gasit.


Eu l-am gasit la o farmacie Dona pe la 1 Mai, este de 200ml, cam scump 63 lei ... nu se aplica in jurul ochilor

... eu nu reusesc sa aplic toata procedura in fiecare seara ... cu greu imi gasesc jumatatea aia de ora intre curatare+glyco A si serum+crema de noapte




Mi-a promis si mie dna de la farmacia noastra ca-l cauta la depozit, acum am un dubiu, i-am zis sa comande Bioderma,lapte de protectie solara pt copii SPF 50+, 200 ml.
Googalind acum vad ca de 200 ml exista doar Spray, al tau e spray sau recipient normal de crema?

Editez sa pun si linkuri catre poze:
www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/action/870.html" target="_blank">http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/action/870.html - asta e lapte - 100 ml.

http://www.bioderma.com/en/nc/the-products/what-s-new/product/action/234.html[/url - asta e spray - 200 ml.

Poate ma trezesc ca-mi aduce spray...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, sprayul de 200 ml il am eu. L-am luat asta-vara pentru Mara, si pentru ca mi-a ramas l-am folosit eu si-mi place mult pentru ca intra bine in piele si nu lasa urme albe. Are consistenta unui lapte/emulsii.

Mergi la inceput