Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Gogosel, un peeling superficial, o data pe saptamana, cu acid lactic ti-ar prinde bine
Iarina - n-ai inteles bine, Monica se da si cu Glyco A. Doar serumul cu vitamina C nu necesita SPF mare ca la acidul glicolic, insa substanta in sine e fotosensibila, de asta se foloseste seara. Oricum, o crema de zi care se respecta are cel putin SPF 15 si e recomandat un eran solar, indiferent de anotimp si de tratamentele facute.

Mire-mama de fetite frumoase
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mirela, multumesc!
Se gaseste sub denumirea asta in farmacii sau este inglobat unui produs?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Mirela, serumul cu vitamina C e mai indicat sa fie aplicat dupa GlycoA sau inainte?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Ramiris, dupa Glyco A, cu pauza de rigoare. Si intre vit. C si serumul cu acid hialuronic sa fie macar 15 min. Apoi imediat, crema de noapte.
Gogosel, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Fetelor,Mirela, ce stiti de serumul Advanced Night Repair de la Estee Lauder?
Cand se foloseste, doar la probleme mari cu tenul sau...?





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

doamnelor, deci ordinea ar fi demachiere, Glyco, pauza 30 min, ser vitamina C, 15 min, ser AH, crema hidratanta?
Eu ma dau cu ser cu vitamina C si apoi cu crema hidratanta. nu stiam ca intre ar trebui si cel cu A.hyaluronic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bratu Monica spune:

luat Bioderma spf 50 doree....vedem ce-o fi maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns palomina spune:

Hola!

Fetelor, unde ati gasit voi in Bucuresti Glyco A? Eu tot caut de vreo 2 sapt si nimic.... E drept ca doar in cartierul select Rahova ma invart dar totusi... Merci anticipat!

Mirela, imi permiti sa iti trimit si eu un mail ?

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Eu am gasit la Farmacia Dona. Si cei de la HelpNet o au, dar mai scumpa cu vreo 3 lei

Citat:
citat din mesajul lui palomina

Hola!

Fetelor, unde ati gasit voi in Bucuresti Glyco A? Eu tot caut de vreo 2 sapt si nimic.... E drept ca doar in cartierul select Rahova ma invart dar totusi... Merci anticipat!

Mirela, imi permiti sa iti trimit si eu un mail ?

la mas feliz mamacita del mundo - Antonito 18.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mneatza,

eu imi continui tratamentul, se face aproape o luna de zile si sunt f incantata de rezultate.
de cateva zile folosesc si doua creme de la ROC- ptr oboseala si anticearcane ochi si nutritiva, sunt exceptionale.
dimineatza folosesc serul cu AH, ROC ptr contur ochi si Photoderm Spot cu spf 50 iar seara Glyco A odata la 2 zile, apoi ser, ROC contur ochi si ROC nutritiva .Uneori seara, la 3-4 zile in loc de crema nutritiva aplic VIt A.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Lulu, esti multumita de crema anti-cearcane? Ma bucur ca ai gasit-o in Constanta.

Mergi la inceput