Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Katteryna si eu iti doresc ca Bunul Dumnezeu sa aibe grija de fetita ta Raisa. Este de fiecare data la fel de greu sa aud de un alt sufletel ca este afectat de epilepsie.

Timon are Kappra si deocamdata reactioneaza bine.


Astazi dupa amiaza a dormit mai mult si cand sa trezit a fost foarte fericit si jucaus si chear a inceput sa cante, cuvintele nu sunt chear de inteles dar in cele din urma am aflat ce cantecel incearca sa cante.

Cu dormitul acum Multumesc lui Dumnezeu este bine fara problema la fel ca inainte , il pun in patut ii citesc povesti si gata pot sa plec fara nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Am intrat sa mai aflu vesti.
Cum mai e micutul Timon?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Ne gandim la voi si ne rugam ca totul sa fie bine
asteptam vesti
numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon nu a avut nici o zi la fel.
Nu ,,indraznesc" sa spun ca este ma bine dar, este mult mai fericit ca in spital si acasa se poate misca fara probleme.
Are unele momente cand parca isi aduce aminte ceva, de exempul; este cam agresiv (nu ca ar vrea) dar ne trage pe toti de par sa ne loveste cu manutele cat poate el de tare, si de doua ori cand l-am dus in camera lui sa doarma m-a cuprins cu manutele lui micute mi-a dat parul dupe fata mangaindu-ma la oparte si apoi m-ia tinut fata mea in palmutele lui iutandu-se asa patrunzator in ochi mei ca si cum mi-ar fi spus ca acum isi aminteste totul, sau ca ma iubeste foarte mult, este atat de frumos si de dulce.
Un alt exemplul astazi veneam cu Ralph de la gradinita si Timon era in brate la Robert la geamul de4 la bucatarie si cand ne-a vazut a reactionat la fel ca inainte cu multa bucurie rasete si a fugit in brate la Ralph.
Un alt exemlpul cand vrea afara merge pe hol isi ia geaca de la cuier si incepe sa strige in felul lui comunica (pt mine este clar ca vrea afara)
Timon ne aduce multe bucuri enorm de multe, daca sunt in bucatarie vine si ma ia de mana si vrea sa mergem sa ne plimbam prin casa, reactioneaza bine la muzica.

Ma uit la el si ma intreb tot timpul ,,De ce Timon? de ce nu avem o viata normala cu doi baieti care se joaca impreuna, care merg la gradinita, care merg impreuna la aceeasi scoala, care mai tarziu merg la dicoteca sau vin cu prietenele acasa pe furis de mama si papa, care vor bea prima bere cu colegi de liceu incercand sa nu aflam noi si care in cele din urma sa ne faca bunici pe mine si Robert"
Eram asa de fericita inainte sa spun ca sunt mama a DOI BAIETI, sunt inca enorm de fericita sa spun ca sunt mama a doi baieti numai ca atunci imi apare si o trista imagine ca sunt mama a doi baieti cu drumuri diferite si nu pentru ca asa ar fi ales ei.

Intr-o noapte cand l-am trezit pe Ralph sa faca pipi era cu ochisori inchis pe wc si ma intreaba ,,de ce Timon nu isi mai aduce aminte nimic, -nu stiu, -nici Dr nu stiu, intreaba el, -inca nu.
Incerc sa ma abtin sa nu plang in fata lui Ralph dar situatia ma depaseste si de multe ori nu ma pot abtine si din nefericire devine si Ralph trist.
Mai are 3 zile la gradinita si inca una pregatitoare la scoala.
La gradinita nu mai vrea sa mearga fara Timon si a promis ca il invata el pe Timon sa vorbeasca din nou si va avea el grija de Timon altfel nu vrea sa mearga la gradinita si de alti prieteni nici nu vrea sa auda (inainte avand multi prieteni) pentru ca ,,Timon este prietenul meu si nu vreau altul"


Fiecare zi cu Timon este o minune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Multa putere iti doresc. Imi dau lacrimile de fiecare data cand citesc.

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Imi pare tare rau sa citesc ca esti asa trista...dar te rog nu iti pierde speranta ca poate intr-o zi totul o sa redevina la normal si pe tine si pe baieti, mai ales pe Ralph care atat isi doreste ca fratiorul lui sa se faca bine

sanatate multa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon a mai spus doua cuvinte: -bicicleta, mangaie.
Cand am plecat cu el dupa amiaza sa faca nani, fara sa ne asteptam l-ea facut cu mana lui Ralph si Robert (cum facea inainte) pa, pa,.

Amandoi avem un sentiment pozitiv in ceea ce priveste evolutia lui.
Fetisoara care o avea inaite (era tot timpul vesel si radea cu gurita ,,pana la urechi") o are din nou.

Cu Ralph se joaca din ce in ce mai mult. Il mai trage de par dar il mangaie si il imbratisaza din ce in ce mai mult.

Ii multumesc lui Bunul Dumnezeu din tot sufletul ca Ne ajuta sa ne bucuram de Timon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bAly spune:

Doamne ajuta sa se faca o minune si sa-si revina micutul Timon in totalitate!!!! Asa ma bucur sa aud vesti bune!!!!

Multa sanatate in continuare si cit mai multe clipe, ore, zile, ani fericiti!!!!!


Alina, mamica de 3 copilasi: Andreea (8 ani), Laura (5 ani) si Adrian Theodor (1 an)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Mami de TImon si Ralph sunt vesti bune! E greu ca mama cand simti ca nu e ceva in regula! Dar ai si multe motive sa fii optimista privind evolutia lui! Astept vesti din ce in ce mai bune! Cand mai primesti rezultatele evaluorilor?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

ma bucur din suflet pentru vestile bune...sa dea Dumnezeu sa fie cat mai multe momente fericite pe zi ce trece si pe tine si pe copilasi

Mergi la inceput