Suflet sfasiat.

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Mami de Timon acasa e cel mai bine! O evolutie buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura78nico spune:

Multa sanatate si rezultate bune la analize!

Laura, mamica implinita de Mihai Dragos 14.10.2009 si Ramona Cristiana 20.03.2007
povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Sa va dea DD multa putere sa luptati cu aceasta boala si sa-si revina micul Timon!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Mami de Rlph si Timon am citit si eu povestea cu ochii in lacrimi, ma doare sufletul. M-am uitat pe fb, aveti o familie superba, se citea fericirea pe chipurile voastre.
M-am rugat si ma voi ruga in continuarea bunului Dzeu sa va redea linistea si bucuria clipelor fericite in familie, sa va vegheze pe toti si sa va gasiti calea de a trece impreuna, toti 4, peste incercarea asta grea.
Nu imi gasesc cuvitele usor, pentru ca sunt asa mici si nesemnificative pe langa ceea ce ti se intampla tie si familiei tale..... Noi nu putem decat sa te incurajam, sa iti fim alaturi. Ma rog sa iti gasesti puterea interioara de a darama orice bariere, de a crede cu tot sufletul in bine si de a nu pierde niciodata speranta!!! El te va simti mereu langa el si va prelua din starea ta.


de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

ce mai face Timon?
cu se descurca acasa.
da-ne un semn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

am intrat dupa vesti, sper ca sunteti bine, sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katteryna spune:

Draga mamica atat de greu incercata, de mai multe ori am vrut sa iti scriu cateva cuvinte, insa nu am putut. Vreau doar sa iti spun ca inima mea simte durerea ta si ca stiu cat de mult conteaza suportul celor din jur si a altor mamici. Fetita mea este diagnosticata cu epilepsie si de aceea imi este atat de greu sa spun ceva... Cand Raisa a facut primele crize am refuzat sa cred ca este adevarat ce mi se intampla, apoi incet, incet, m-am adunat de jos, bucata cu bucata, m-am refacut ca pe un puzzle si am decis:nimic nu ne va opri in lupta noastra! Asta facem noi mamele in fata suferintei copilului, ne adunam si luptam! Crizele Raisei s-au oprit 5 luni mai tarziu cu ajutorul a trei antiepileptice din care doua le mai luam si acum, INSA, DUMNEZEU ASCULTA RUGACIUNILE NOASTRE!
M-am rugat si ma voi ruga in continuare pentru sanatatea "dolofanelului Timon". Iti doresc rabdare si incredere in Dumnezeu!
Suntem aici, alaturi de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaluiRalph spune:

Timon ii este sigur mai bine decat in spital.
Acum se simte fericit in camera lui si nu mai protesteaza cand il duc la culcare.
Merge tot timpul dupa Ralph si cand acesta din urma incepe sa tipe daca noi nu facem ce vrea el atunci Timon intra in panica si tremura face usoare contracti musculare si este speriat.

Ne uitam mult la pozele lui din nainte si la el acum realizam cu MARE TRISTETE IN SUFLET ca o mare parte din Timon al nostru de pana 04-ianuarie-2012 nu mai este. In aceelasi timp suntem ENORM BUCUROSI ca il avem ca traaieste si incercam si vom incerca tot timpul sa ii facem toacte placerile, ii daruim toata dragostea noastra si vom face tot ce este omenesc posibil pentru el.

Astazi am primit 3 scrisori de la spital pt el si una este pt repetarea analizelor auditive, Robert l-ea spus tot timpul ca el nu crede in testul auditiv ca ar fi corect facut dr. au sustinut tot timpul ca au suficiente informati din test, pana la urma nu sunt deajuns si il vor repeta pe 21 februarie. Apoi avem pe 28-februarie 3 programari la ,,nas,gat,urechi"(nu stiu cum se spune in termeni medical in romaneste)a doua este la Dr de copii cu boli metabolice, si a treia la Dr.de copii care sa ocupat de situatia noastra.


Eu ma perioade cand simt ca nu mai pot sa respir de durere si dupa ce nu mai lacrim am din nou putere sa mentin totusi o armonie in casa, dar ca om ma simt pur si simplu compet daramat, nu pot nici cu Robert normal sa vorbesc cred ca de cand suntem toti acasa nu am vorbit cu el in total o ora ( si inainte vorbeam continuu).
Timon este ffffffffff dulce si ne iubeste enorm de mult dar nu poate sa mangaie si pe mine ma apuca de par si ma trage la el sau cand vrea sa pa pupe vine cu gurita cascata si ma trage la el foarte puternic (brutal pt ca nu are control) de cele mai multe ori ma musca dar in aceelasi timp vad ca nu vrea sa muste este ceva foarte rar si se si intristeaza.

Nu stiu cum o sa fie peste un timp. Imi doresc din tot sufletul ca situatia sa nu devina mai rea decat acum, sunt foarte speriata de probleme mai grave, Timon merge mai putin stabil cade foarte repede cateodata nu reuseste sa se ridice si acum a inceput din nou sa mearga de a buselea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

of doamne! Ma doare sufletul cand citesc ce povestesti!
Numai tu mami stii ce e in sufletul tau! DD iti va da putere sa lupti pt acest ingeras de copil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Of Doamne! Gaseste in tine puterea de a merge mai departe; trebuie sa fii o luptatoare!

Mergi la inceput