Divort infidelitate . Ce se intampla cu copilul ?

Divort infidelitate . Ce se intampla cu copilul ? | Autor: Dahriana

Link direct la acest mesaj

Vreau si eu sa stiu va rog daca un divort din cauza infidelitatii afecta poate in vreun fel obtinerea custodiei comune pt un copil .minor

Si ce probe ar trebui sa duca sotia inselata pt a demonstra infidelitatea sotului ?





Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns JuliaSM spune:

Da nevasta divort si acum aduna dovezi? Inseamna ca nu e chiar totul roz bonbon in paradis...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

stapana inelelor-partea a III-a:Drumul spre divort





36+
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

daca el poate demonstra ca este un bun tata chiar daca nu a fost un sot bun atunci nu afecteaza foarte tare problema legata de custodie mai ales ca va fi comuna, si banuiesc ca oricum copilul va avea domiciliul la mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Copilul poate sa aiba domiciliul la oricare. Cat despre infidelitate - nu reprezinta un element esential pentru intrebarea pusa.
Se are in vedere interesul copilului nu relatia mamei sau tatalui cu un el sau cu o ea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

haida de...astept cu interes, Dhariana revine in forta

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Dahri, daca el iei cu copil tu nu ai sa fii tu prioritatea no 1, ci copilul.
Lasa mai bine puiul cu mama lui; costa ceva, da' o sa pe poti caluti fara probleme.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Yamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.....pai ea nu trebuie sa demonstreze nimic.....pe tine te-ar incurca un copil la caluteala.....mai bine sa renunte la custodia comuna,sa ramana puiul mic la mama lui ca e mai bine....si tu cu musiu....


Delicios subiect,numai ca ma doare inima de copil......sa nimereasca cu tine in casa....daca plange cand va calutzitzi ce faci,il incui in baie?



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Si in nici un ca copilul nu dispare.Amantul tau va ramane tata.Va plati pensie alimentara 1/3 din venituri,daca nu vrea se duce sotia si face acte si i se pune poprire direct pe salariu sau venituri.....poate face si puscarie daca nu plateste.....ei o sa fii si tu terfelita nitel ca amanta,ma ales daca e vorba de ceva avere la ei...si plus ca este noul cod civil....si plus ca o sa ai o tinchea de coada...ei dar pentru o calutzeala pe cinste cu unul care are si copil si e in divort merita sa fii ...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Dhariana a pus o intrebare la sectiunea juridica. Daca puteti sa ii raspundeti, faceti-o. Daca nu, mai bine abtineti-va sau deschideti alt subiect unde sa va spuneti parerile ce nu au legatura cu juridica.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Dahriana, faptul ca amantul tau a fost un sot execrabil si un om de doi lei nu afecteaza din cate stiu eu custodia comuna. Probabil ca dat fiind varsta mica a copilului acesta va ramane mai mult timp la mama dar cand va creste situatia se va putea schimba.
Daca insa din cauza calutelii amantul si-a neglijat datoriile de tata si mama poate dovedi acest lucru ( respectiv copilul cu febra si tatal la caluteala cu prima panarama iesita in cale) atunci situatia se schimba.
Important este ca el sa fi fost un tata bun in toata perioada asta si sa se ocupe in continuare de copil si sa fie implicat in viata copilului cu adevarat nu doar din vorbe, ca asa multa lume poate face asta.


+36

Mergi la inceput