Divort infidelitate . Ce se intampla cu copilul ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Matzaila_81 spune:

Daca sotia aduce probe despre infidelitatea sotului teoretic ( din nou din cate am auzit) poate sa ceara niste daune dar care nu au legatura cu custodia comuna.
Probele pot fi multe.

+36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ca sa raspund al intrebarea de baza. Copilul minor ramane in sarcina ambilor parinti. Raporturile sunt egale din toate punctele de vedere si al drepturilor si al obligatiilor. Oricum fac obiectul sentintei judecatoresti.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

@Matzaila_81:
"niste daune"?

- daca are avocat bun aceste "niste daune" pot sa insemne ceva foarte usturator la o adica . Asta pe langa obligatiile curente in calitate de parinte. Lumea inca nu s-a desteptat - dar ... te poti arde urat de tot astazi - sau ma rog, poti fi ars urat de tot la o adica.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius poti face un split si in alta parte?Nu de alta dar sunt multe fete care au trecut prin asta si pot spune efeciv ce s-a intamplat.
POate e si cineva care din postura de cauza a divortului stie ce si cum...



Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Citat:
citat din mesajul lui JuliaSM

Da nevasta divort si acum aduna dovezi? Inseamna ca nu e chiar totul roz bonbon in paradis...




Da el divort si nevasta stie tot deja . Am si vorbit cu ea la telefon .
Doar ca nu am recunoscut nimic . Si nici nu o sa recunosc.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Citat:
citat din mesajul lui emanouela

haida de...astept cu interes, Dhariana revine in forta

mamy....frumoasa, desteapta si modesta...de nazdravana Darius Mihail




Am scris la alta sectiune , pt ca ma intereseaza strict partea juridica. Nu am nevoie de sfaturile voastre in plan sentimental . Multumesc ! M-am descurcat f bine si singura !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Dahri, daca el iei cu copil tu nu ai sa fii tu prioritatea no 1, ci copilul.
Lasa mai bine puiul cu mama lui; costa ceva, da' o sa pe poti caluti fara probleme.


Mik.



Nici nu intentioneaza sa ia el copilul .
Doar custodie comuna pretinde.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Nu si-a neglijat niciodata copilul , deci nu are cum sa aduca ceva impotriva lui in sensul asta !
El intretinea familia si el a intretinut-o in proportie de 80% pe tot parcursul casatoriei si asta e in favoarea lui .

Iar referitor la infidelitate : Nu sunt probe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanti Zavaidoc spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dahriana


Iar referitor la infidelitate : Nu sunt probe !


...Dahri...


Atunci de ce te framanti?

Si da, te-ai descurcat de minune. Dar the best is yet to come, ca sa zic asa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dahriana spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Si in nici un ca copilul nu dispare.Amantul tau va ramane tata.Va plati pensie alimentara 1/3 din venituri,daca nu vrea se duce sotia si face acte si i se pune poprire direct pe salariu sau venituri.....poate face si puscarie daca nu plateste.....ei o sa fii si tu terfelita nitel ca amanta,ma ales daca e vorba de ceva avere la ei...si plus ca este noul cod civil....si plus ca o sa ai o tinchea de coada...ei dar pentru o calutzeala pe cinste cu unul care are si copil si e in divort merita sa fii ...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....





Te-ai trezit vorbind ? Ai sechele ? Vezi-ti de treaba ta !

Nu sunt eu de acord ca el sa renunte la custodie comuna si in nici un caz nu reneg copilul si nu ma deranjeaza sa faca parte din viitoarea noastra viata.
E copilul lui si l-am ales stiind asta !

Mergi la inceput