Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Mersi frumos Gliana, si tu ai un pui foarte scump. Am schimbat calgel-ul pt ca am avut impresia ca are prea putin timp efect, dupa 15-20 min uneori incepea iar sa planga

Anda la noi para a avut super efect, din constipat a ajuns sa faca efectiv lichid ca apa, m-am speriat si nu i-am mai dat, dar probleme mari am avut cu el cand avea 2 sapt si atunci am hotarat sa ii schimb laptele.Uite cateva fructe laxative prune, pepene, visine si cirese plus para desigur.In legatura cu trezitul brusc plangand si noua ni se intampla si il calmez cu suzeta si da presupun ca este de la gingie, daca ii doare cum ne dor pe noi maselele vai de ei micutii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)



Eu in general nu ii dau avocado simplu ca este destul de inecacios. il amestec cu mar si/ sau cu para.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?





Eu in general nu ii dau avocado simplu ca este destul de inecacios. il amestec cu mar si/ sau cu para.



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011

Multumesc mult, maine voi incerca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Nici la noi nu a avut succesc avocado.Si mi se parea ca parca se inneaca cu el.Ceva idei???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)



Eu in general nu ii dau avocado simplu ca este destul de inecacios. il amestec cu mar si/ sau cu para.



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Am sa incerc si eu asa!Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)

si noi i-am dat dar se stramba mai ceva ca la o lamaie , il scuipa afara si nici numai deschide gura apoi , sunt cu ingurita la gura ei : cioc cioc....am inteles ca acest avocado merge combinat cu orice, deci poti incerca cu para, mar, in piureul de legume nu cred ca merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Citat:
citat din mesajul lui florina_g

Chiar e ok calgel, mi se terminase si m-a mancat in fund sa iau altceva, gengigel, care dupa ce ca e scump nu e bun de nimic.

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin (23.06.2011)

noua ne-a dat pediatra gengigelul, dar daca este mai bun calgel-ul, pai incercam si noi cu asta, poate are mai mult succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

avocado se mai poate subtia cu laptic cred.....

Anda, dar cate luni are bb ca-i dai carnita?

In sfarrrrrsssiittt am convins azi barbatul minune sa luam portbebe, sau orice altcevaaaa, numai sa nu-l mai tin in brate. Am luat de la cineva imprumut si a facut el proba, in 15 min era adormit cat a umblat cu el prin casa, a stat supeer cuminte si nu era ora de somn cumva....
Cu ocazia asta comandam si pt diversificare sculele :steamar, incalzitir mancare din ala cu apa si pahare cu capac pt depozitat papa in frigider sau congelator. Am luat exemplele de la tipa aceea cu blogul cu iepurele.
Am fost si am facut shoppinggggggggg, mi-am gasit rochite, ghete ....yupiiiiiiiiiiiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

avocado se mai poate subtia cu laptic cred.....

Anda, dar cate luni are bb ca-i dai carnita?

In sfarrrrrsssiittt am convins azi barbatul minune sa luam portbebe, sau orice altcevaaaa, numai sa nu-l mai tin in brate. Am luat de la cineva imprumut si a facut el proba, in 15 min era adormit cat a umblat cu el prin casa, a stat supeer cuminte si nu era ora de somn cumva....
Cu ocazia asta comandam si pt diversificare sculele :steamar, incalzitir mancare din ala cu apa si pahare cu capac pt depozitat papa in frigider sau congelator. Am luat exemplele de la tipa aceea cu blogul cu iepurele.
Am fost si am facut shoppinggggggggg, mi-am gasit rochite, ghete ....yupiiiiiiiiiiiiiii

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Bravo Giulia!E tare bine uneori cu port-bebeul
Sa stapanesti sanatoasa ce ai comandat pt bebe si sper sa te vedem in poze cu rochiteleS pe mine ma destinde shopping-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenna spune:

Citat:
citat din mesajul lui LORIALEX

Citat:
citat din mesajul lui anca-28

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

ANCA de IUSTINA(17 FEB 2005), STEFANIA(29 OCT 2006) si NATALIA(6 AUG 2011)


Nici la noi nu a avut succesc avocado.Si mi se parea ca parca se inneaca cu el.Ceva idei???

Loredana,
mamica fericita de Alexia(20 Iulie 2003) si Luca(4 Iulie 2011)
http://lb1f.lilypie.com/tTMmm4.png
http://lbyf.lilypie.com/a3iqm4.png


si eu tot azi i am dat prima oara ,i l am facut impreuna cu banana si para si vad ca l a mancat,eu tot pt prima oara in viata am gustat si mi se pare oribil la gust,bn macar ca i a placut lui,a si am mai citit pe undeva ca alte mamici l au adaugat si la piureul de legume

Mergi la inceput