Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

am mai citit cateva randuri cu sotul despre dibersificare si vroiam sa postez asta...tot de la voi cred ca o am..interesant ce scrie tipa si mai ales retetele, combinatiile de papica sunt tare folositoare pt noi incepatoarele

http://easypeasy.ro/2011/11/din-nou-despre-diversificarea-iepurelui/

noi suntem putin obositi...
eu trista ca a plecat Cris...
sotul meu toata ziua e acasa, in biroul lui, mai bine s-ar duce la firma, ca nici nu ma ajuta 100%, dar se si baga in tot ce fac eu pt bebe....

Azi Eric a stranutat de muulte ori, nu are insa febra...nu stiu ce e......

Voi culcati bb pe perna?

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)



Gliana eu nu-l culc pe Luca pe perna, mie inca mi ridicata salteaua un pic de cand l-am adus de la apital. Si Luca a stranutat acum vreo luna si avea si secretii apoasa, dar nu a evoluat mai mult. Multa sanatate lui Eric.
M-ai distrat cu sotul care lucreaza de acasa pentru ca am trecut si eu prin asta intre sarbatorii,abia am asteptat sa se duca la lucru efectiv, pentru ca oricum lucra de acasa si avea oricum ceva de comentat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns navicula spune:

Ilida o si de la mine sa treaca gandurile rele. Ma bucur ca te simti mai bine, sunt sigura ca o sa gasesti o metoda sa te relaxezi, iar sotul zice la fel ca ala tau cand il iau de odihnit cand ajunge de la servici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Neata fetelor, ne-am trezit la 7 jum si am papat 120 ml lapte ( am putin zic eu dar tind sa dau vina pe dintisori), iar acum doarme, era nervos si ca sa il calmez i-am pus un cd cu cantece de somnic si surpriza, a mers De dormit a dormit de la 10 jumate aseara pana de dim la 7 jum
Voi ce faceti?Cum ati petrecut noaptea?Sper ca v-ati odihnit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Neata si de la noi.
Mai fetelor fata mea cea mica de vreo cateva zile, adoarme seara si doarme pana pe la 2 cand se trezeste si ea are chef de joaca nu de somn, azinoapte de la 2 a mai adormit abia pe la 5, la inceput am incercat sa o mai adorm dar cand am vazut ca nu vrea am lasat-o in pace, pe la 3 a papat dar nu prea mult, ea avea chef de joaca nu de somn sau mancat, pana la urma pe la 5 a inceput sa dea semne de oboseala, am pus-o la san si asa a adormit, si ma gandeam ca doarme si ea mai mult dar ti-ai gasit pe la 8 si ceva s-a trezit. Sunt cam cheauna de somn dar asta e zilele astea e si sotul acasa si o sa-l mai las si pe el cu ea ca sa mai dorm peste zi.
Va pup pe toate, acum ne pregatim sa mergem cu copiii la biserica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Andrrea i-am luat Calgel pt gingii...cred ca e ok.
Oricum Eric este schimbat total ziua, nu mai vrea in carut, plange incontinuu, trebuie mereu ceva nou sa-i arat, ff multa atentie vrea si asta e bine, dar noi suntem ametiti :))))))
Indata vine sotul de la Biserica si ies eu sa iau aer ca m-a zapacit.......
Saracul de el ...e tare dureros cu gingiile. Macar noaptea nu si-a modificat programul si nici nu plange. Se culca la 9,10 si se trez la 2 noaptea si papa prin somn, apoi la 5.30, asta e regula inca...tot e bun

va pup pe toti si pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Chiar e ok calgel, mi se terminase si m-a mancat in fund sa iau altceva, gengigel, care dupa ce ca e scump nu e bun de nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gliana spune:

Citat:
citat din mesajul lui florina_g

Chiar e ok calgel, mi se terminase si m-a mancat in fund sa iau altceva, gengigel, care dupa ce ca e scump nu e bun de nimic.

Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin (23.06.2011)


na...astanu e scump...il poti cumpara din nou. eu de regula daca nimeresc un produs bun, nu schimb....

e tare simpatic Edi....sa-ti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Si eu am luat si Calgel si Gengigel si intradevar calgel-ul isi face efctul mai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

Am venit si noi de la biserica.A fost minunata aceasta iesire, desi de dimineata eram f obosita.Mandra mea s-a trezit de vreo 2 ori plangand asa dintr-o data, am potolit-o cu suzeta si cu un pic de apa.Pe la 4 s-a trezit si a papat 140 ml.S-a trezit apoi pe la 8, a mancat inca vreo 130ml la 9.30.Pe la 13.30 vreau sa-i dau piureul din legume cu putina carnita(incerc sa las distante mai mare intre mese)...Masa de fructe o sa o dau dupa aceea ca mi-e teama ca patesc ca ieri, cand a papat marul si nu a mai vrut mult timp sa pape altceva.

Se poate ca de la durerile de gingie sa se trezeasca brusc plangand??!!!

Offf si o mare problema pe care o avem acum este constipatia.Ieri nu a facut, iar de dimineata, fiind a 3-a zi, nu am mai rezistat si i-am introdus un supozitor...si a facut.Insa cum sa o ajut sa aiba un tranzit macar la 2 zile?...Cu para nu a functionat la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca-28 spune:

Eu i-am dat Nataliei astazi avocado, nu a fost prea incantat de el pana la urma a luat cateva lingurite, dar se stramba intr-una.Fetele care ati mai dat avocado la bebelusi cu ce il combinati?

Mergi la inceput