Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Lori, multa sanatate lui bb drag, iar tie multa energie daca zici ca nu doarme noaptea .... pupicei

Am niste carne de carlan, miel mai mare, parintii mei cresc tot felul de animalute, pasarele :)))) si am pus-o in baitz si mai tarziu vreau sa o fac...inca mai mancam carne.....sotul tot vrea sa renuntam...dar eu sunt o carnivoraaa si asa-mi place carneaaa, desi nu mananc zilnic,...

Va pup...azi v-am innebunit cu dovleacul :))))) am citit ca se poate pune si la steamar cu celelalte legume.......

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)





Merci mult Giulia!
Acum el doarme si desi sunt epuizata,eu tot nu pot sa dorm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Fetelor simt ca o iau razna Alex cred ca are varsat de vant

Am vazut dimineata o bubita rosie iar acum cand sa-l schimb am vazut una cu lichid. Am chemat-o pe cumnata mea care e medic si a spus ca asa pare dar dat fiind ca e doar una treb sa mai asteptam sa vedem. Am sunat si dr si a spus la fel si ca trece maine pe la noi.

Uffffffffff!!!!Nu inteleg nu l-am dus in colectivitati mari la mall la supermarket. Cumnata mea a spus ca poate sa il ia si de afara din aer pur si simplu.Interesant este ca nu am facut nici eu nici sotul meu



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Of,of ,of Andreea!Multa sanatate la toti trei!
Interesant este ca asta m-a intrebat si pe mine ieri asistenta la telefon:daca vad sa aiba pe undeva vre-o bubita,dar n-are
Sanatate inca o data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Lori mersi si sanatate multa piticului.

Andreea imi pare rau, sanatate multa.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

Lori, multa sanatate lui bb drag, iar tie multa energie daca zici ca nu doarme noaptea .... pupicei

Am niste carne de carlan, miel mai mare, parintii mei cresc tot felul de animalute, pasarele :)))) si am pus-o in baitz si mai tarziu vreau sa o fac...inca mai mancam carne.....sotul tot vrea sa renuntam...dar eu sunt o carnivoraaa si asa-mi place carneaaa, desi nu mananc zilnic,...

Va pup...azi v-am innebunit cu dovleacul :))))) am citit ca se poate pune si la steamar cu celelalte legume.......

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Tu si cu mon amour!!! Pe sistemul "cea mai buna leguma e carnea!":)))) Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florina_g spune:

Amaia poti pune ceapa dar sa o scoti la urma la fel si cu ardeiul gras, asa ne-a spus doctora
Anda tot dr ne-a spus cum sa facem branzica, luam un litru de lapte de vaca la cutie, punem 8 pastilute de calciu lactic pisate atunci cand da laptele in foc si imediat s-a facut branzica, e foarte usor.La inceput m-am speriat ca stiam ca nu e voie lapte de vaca pana la cel putin 1 an dar mi-a zis dr ca este interzis sa ii dai in loc de lapte praf sau matern ca poate provoca carente de fier, dar noi mancam branzica de max 2 ori pe sapt si a zis ca nu este nici o problema. Edi a reactionat foarte bine la tot ce i-am dat pana acum. Mai nou a papat si pufulete si biscuiti ii dau lui in manutza si molfaie la el pana se inmoaie.de semenea astazi s-a ridicat singur in picioruse la mine in brate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Fetelor simt ca o iau razna Alex cred ca are varsat de vant

Am vazut dimineata o bubita rosie iar acum cand sa-l schimb am vazut una cu lichid. Am chemat-o pe cumnata mea care e medic si a spus ca asa pare dar dat fiind ca e doar una treb sa mai asteptam sa vedem. Am sunat si dr si a spus la fel si ca trece maine pe la noi.

Uffffffffff!!!!Nu inteleg nu l-am dus in colectivitati mari la mall la supermarket. Cumnata mea a spus ca poate sa il ia si de afara din aer pur si simplu.Interesant este ca nu am facut nici eu nici sotul meu



Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Andreea, nu te panica!! In primul rand, cred ca este prea mic pentru varsat de vant. Din cate stiu, copiii sub un an (mai ales cei alaptati la san) au organismul echipat (din burtica inca si apoi din laptele matern) cu anticorpi pentru a fi protejati impotriva bolilor copilariei. Sincer, cu tot respectul pentru cumnata ta, nu cred ca e varsat de vant. Poate fi o alergie la unul din alimentele nou introduse sau chiar o piscatura de tantar, ceva... Asta e parerea mea. Din ceea ce am citit, varsatul de vant nu apare la copiii sub 3 ani, chiar.
Oricum, multa sanatate, mult calm iti doresc si tine-ne la curent!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gliana

prin siteurile cu retete nu prea am vazut, dar mai cauta si tu...o sa ma uit si eu....Poate stiu fetele

mamica fericita a doi copii minunati Eric (26.08.2011) si Cristina (07.07.1992)




Nici eu nu prea am vazut, de aceea intreb...Mai mult, intelesesem ca e si alergen, ca si capsuna. Din motiv de kiwi vreau sa schimb pediatra de aici. (mi-a zis sa ii dau kiwi daca e constipata iar mie mi-au sarit mintile cand am auzit).Merci, oricum! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui florina_g

Amaia poti pune ceapa dar sa o scoti la urma la fel si cu ardeiul gras, asa ne-a spus doctora
Anda tot dr ne-a spus cum sa facem branzica, luam un litru de lapte de vaca la cutie, punem 8 pastilute de calciu lactic pisate atunci cand da laptele in foc si imediat s-a facut branzica, e foarte usor.La inceput m-am speriat ca stiam ca nu e voie lapte de vaca pana la cel putin 1 an dar mi-a zis dr ca este interzis sa ii dai in loc de lapte praf sau matern ca poate provoca carente de fier, dar noi mancam branzica de max 2 ori pe sapt si a zis ca nu este nici o problema. Edi a reactionat foarte bine la tot ce i-am dat pana acum. Mai nou a papat si pufulete si biscuiti ii dau lui in manutza si molfaie la el pana se inmoaie.de semenea astazi s-a ridicat singur in picioruse la mine in brate.



Mami fericita de ingeras mic si scump Eduard Constantin (23.06.2011)

Merci pentru raspuns, Florina!!! Buna reteta cu branzica! Mi-o notezsi eu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Andreea in afara de bubite mai are si alte simptome piticul?

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy

Andreea in afara de bubite mai are si alte simptome piticul?

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria



Nu nu a facut febra, nu e mofturos mai mult decat de obicei. Ii iese si al2lea dintisor si s-a cam chinuit noaptea dar atat

Mergi la inceput