Strumfi & prichindei de iul-aug 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

Andreea nici eu nu cred ca e varsta de vant, ar fi trebuit sa se manifeste si cu febra din cate stiu eu. Mai mult seamana cu o mica alergie la ultimul aliment papat. Ce a mancat?
incearca sa te linisteti

Andra, bv pt intors. Esti fetia mare mare acum

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Kiwi dupa 10 luni-un an
n-as sti sa spun cat tin dovleacul la cuptor, se vede cand e gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Kiwi dupa 10 luni-un an
n-as sti sa spun cat tin dovleacul la cuptor, se vede cand e gata

blog

casa, dulce casa

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Asa parca stiam si eu...Multumesc! Deci...schimbam pediatrul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tc spune:

Citat:
citat din mesajul lui lisssa_ana

Andreea nici eu nu cred ca e varsta de vant, ar fi trebuit sa se manifeste si cu febra din cate stiu eu. Mai mult seamana cu o mica alergie la ultimul aliment papat. Ce a mancat?
incearca sa te linisteti

Andra, bv pt intors. Esti fetia mare mare acum

Mama de Ana (29 Ian 2009) si Filip ( 11 iulie 2011)



Singurul aliment nou introdus e nectarina i-am dat ieri diminata jumatate si azi jumamte.

A mancat si carne de curcan (bio de la tara) dar a mai mancat carne de pui pana acum si nu a facut nici o reactie . Oare de la asta?

Astept acum sa se trezeasca sa vad daca au mai aparut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

La multi ani!
bine v-am regasit, mamici.
nu cred ca pot sa recuperez multele capitole - am lipsiti totusi 3 saptamani din peisaj -, dar sper sa ma pot reacomoda repede. si sa imi intru in ritm cu scrisul.

pe scurt despre alex - e bine, sanatos, mulumesc lui DD, desi de vreo 10 zile iar avem acele nopti cumplite cu plansete si tipete de durere. nu stiu daca or fi dintii sau tot refluxul, maine mergem la pediatra, poate primesc vreun raspuns.
am inlocuit masa de pranz, papa carnita de vreo saptamana, morcov, patrunjel, telina, brocoli, cartof dulce, ardei si rosie daor la fiert.
azi dimineata am inceput si cu marul, prima oara, deci incepem sa inlocuim si masa de dimineata.
ne invartim si rasucim, cand sta pe burtica merge ca racul, se impinge in maine si picioare si se deplaseaza spre spate.
ceva mai multa maraiala peste zi, pe de o parte pt ca doarme f putin si agitat, pe de alta parte ... zic iar ... dintii????

no, cam atat de la noi, va pe toatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaia spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Singurul aliment nou introdus e nectarina i-am dat ieri diminata jumatate si azi jumamte.

A mancat si carne de curcan (bio de la tara) dar a mai mancat carne de pui pana acum si nu a facut nici o reactie . Oare de la asta?

Astept acum sa se trezeasca sa vad daca au mai aparut

Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Posibil de la nectarina...oricum, ca regula de baza, se introduce un singur aliment nou...daca i-ai dat nectarina pt prima data, eu nu i-as mai fi dat si curcanul in aceeasi zi, chiar daca a mai mancat pui pana atunci. I-am dat si eu Sofiei nectarina zilele trecute (o lingurita, ca asa dau prima data din fiecare aliment nou) si i-a iesit pe limba vreo 2 puncte rosii...afte, cred. Si nu i-am mai dat a doua zi. Dar un pediatru iti va spune ce si cum. Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andy08 spune:

Andreea si eu cred ca e de la nectarina. Bolile copilariei debuteaza cu febra, de obicei, apoi eruptie cutanata.

Lori, cum mai e piticul? La tine poate fi o boala a copilariei. Cam 2-3 zile febra si apoi eruptie. La 5 luni jumate Emma a facut rozeola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LORIALEX spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andy08

Andreea si eu cred ca e de la nectarina. Bolile copilariei debuteaza cu febra, de obicei, apoi eruptie cutanata.

Lori, cum mai e piticul? La tine poate fi o boala a copilariei. Cam 2-3 zile febra si apoi eruptie. La 5 luni jumate Emma a facut rozeola.

Andy, mami de Andrei si de Emma


Merci de intrebare Andy :Luca e mai bine,fara febra,dar maraittttttttttttttt tare de tot.Numai in brate se linisteste
Sper sa nu fie nimic grav si sa scapam cu bine ca tare greu mai este

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

SAlutare...fac repede capitol nou, sa fie plin cu sanatate, ca se pare ca e nevoie...pup toti strumfii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilida spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea_tc

Fetelor simt ca o iau razna Alex cred ca are varsat de vant
.............


Mamica de Alexandru Andrei 27 Iunie 2011


Multa sanatate si de la mine! Intr-asevar nici nu stii de unde poate lua, si eu facut varicela acum 2 ani desi nimeni din cei cu care am interactioant nu au avut.Deci...din aer. Eu cred ca e mai bine sa le faca micut cand nu prea stie ce-i cu bubitele, mai tarziu le-ar rupe si de obicei raman semne.
Pupam baiatul sa nu il doara si sa treaca repejor

Mergi la inceput