Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

alina, multumesc de recomandare
ca m-ai intrebat ieri, noi n-am fost chiar la cei mai tari in domeniu, gen profesori doctori, ca m-am gandit ca nu e chiar o problema grava si ca in general cei f f buni nu au timp pt probleme mici..am ales din informatiile citite/primite niste doctori buni, cu recomandari bune si cu experienta..oricum, azi am stat mult si m-am gandit, ca iar ma pandea neincrederea si totusi o sa ma abtin sa mai merg acum, stii cum e, prea multe pareri inseamna si mai multa incertitudine si pe urma iar nu mai stiu incotro sa apuc..mai astept sa facem tratamentul asta intensiv intr-un centru pt ca rau n-are ce sa-i faca si e ultima sansa ca pe urma nu voi mai putea ca incep serviciul, astept si parerea de saptamana viitoare a doctoritei de recuperare, ii fac si ghete ortopedice si voi vedea ce urmeaza pe urma..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, te inteleg perfect. Nici mie nu-mi place sa merg la o gramada de doctori, ca ma ametesc de tot.

Yvy, multam frumos

Aly, vazut poze cu baiat frumos, cu freza . Cum e tortul?

Moulineta ai pus poze de curand? Eu abia acum le-am vazut. Dulce fetita in rochita rosie. Asa ca de Craciun, nu?

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

buna!Multumesc fetelor pt urari, am papat tort super bun cu caramel si ciocolata, dau si la voi o felie?

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui yvyana

Miki tocmai am explicat mai sus! Nu te speria! Am intuit ca se vor speria mamicile care au administrat picaturile la indicatia medicului.

Later Edit:
Oricum Vlad e deja baiat mare (parca are peste 3 ani...)! Totusi, o luna jumatate sa administrezi continuu gentamicina (chiar daca e local) mi se pare cam mult, sa nu faca vreo candidoza bucala
Eu parca am citit de mamici care administreaza la bebelusi sau n-am vazut eu bine?!


n-are inca 3 dar se apropie..daca ar fi facut candidoza, l-ar fi suparat in gat ma gandesc, nu ? nu pare sa-l supere nimic..
discutia cred ca era intre mine si deea, ca ea avea probleme..si da, si ea folosise si si eu am primit pt vlad/andra cand erau mititei, cand erau secretii galbene..dar local cate o picatura, parca 3 zile..adica pe termen scurt..

mami de 2 prichindei


Nu doare neaparat gatul daca are candidoza, dar oricum se observa depozite albicioase pe limba, mucoasa bucala sau in faringe; se simte oarecare jena, dar fiind copil poate el nu spune nimic daca nu-l deranjeaza foarte tare, mai bine sa-l controlezi tu
Asta vroiam sa punctez cu gentamicina in nasuc: pe termen scurt, sub recomandare si in cantitate mica nu e un capat de tara, dar nu trebuie data asa cu usurinta si din auzite cum se da serul fiziologic in nasuc sa zicem, ca rau n-are ce-i face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

seara buna

noi tot asa pe seara ne adunam pe acasa! am zis sa intru sa va pupacesc!

daca tot m am laudat ca L merge singur am zis sa aduc si dovada am facut un fff scurt filmulet cu L cum merge in picioare , nu am reusit mare lucru ca atunci cand vede ca ii fac poze/filmez nu mai vrea decat sa imi ia tel

incerc sa il incarc.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Alina acum am vazut comentu de pe picasa, da s-ar potrivi Luca cu Anda

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

Am vazit si pe Eduard de Ally chiar e durasel cata energie are sta deja in picioare

mami fericita de Alexandra Mirela(06.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am reusit!


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ally sunteti asa frumosi toti 3!!! eddy este superb!!!

fugg la al meu..ca nu stiu pe unde a disparut.... uffff.....poate reusesc sa il prin data viitoare intr-un filmulet mai profi.


mamica implinita cu 2 comori !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Lavinia, l-am vazut pe tizuletul mic si scump! Acelasi mers leganat il are si Eduard . Un mare pt Yasminutza ai Luchi!

Mergi la inceput