Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lalely07 spune:

Buna dimi,

La multi ani pt pitica Mary!!!Sa va traiasca si sa fie sanatoasa!!!

Dinora,eu acum nu mai alaptez deloc ..mai exact de ieri!!!Dar pana acum o saptamana ii dadeam si noaptea si manca fructele la o ora doua dupa trezire..Acum cu LP tot cam asa.De exemplu a mancat azi la 06 lapte si la 09.30 i-am dat fructe...

Off..si eu care credeam ca stau la taclale ca doarme D...tocmai s-a trezit.A dormit 20 minute..

Mamica de comoara David Andrei 15.04.2011
Doamne iti multumim pt acesta minune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanna16 spune:



la multi ani alexandra de mary.sa cresti mare si sa fii sanatoasa!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Buna ziua si de la noi!

Iarasi sunt titirez dupa Duracell, deci nu pot sta la discutii cu voi...Nu stiu ce tot gaseste atractiv sub pat ca numai acolo se duce si tin sa precizez ca intra si iese destul de greu de acolo ca nu este foarte inalt patul. Eu sufar de claustrofobie si numai cand il vad acolo ma ia tremuratul...noroc ca este tati acasa si il scoate de acolo.
O zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

La multe lunite Alexandra de Mary!

Persi, multa sanatate lui Raducu.
Moulineta, multumim pentru aprecieri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

La Multi Ani, Alexandra!

Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

ally, poze cu duracelul frumos nu mai pui? mi-e dor de el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Miki si Alexina, vedeti ca e cu dus si intors cu bonele filipineze din cauza limbii.
Multi s- au vaitat ca stau copiii numai la tv si ca sunt tratati ca niste roboti ptr ca le nu pot comunica, cu ei.

Scrish, sanatate puiului mic!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

hello,hello

Am vrut sa va ofer eu cafeluta dar nu a fost chip ca a venit soacra si a vorbit intr-una
strumph- iti multumesc pt strigari.si mie mi-a fost dor sa te citesc Felicitari pt piscotel ca papa bine...ieeei. ai vazut ca nu ramane nediversificata? noi fructele le mancam f greu si in rest e ok! vreu si eu poze cu voi de Craciun
de bagat manutele in kk nu stiu ce sa-ti zic. a mea nu are acest obicei insa se zbate si mai pleaca cu kk la fund. in principiu eu procedez cum a spus Mada
Cu spalatul pe dinti, am vrut si eu sa pun intrebarea asta mai ales ca am observat ca uneori ii miroase putin gurita . ii voi cumpara si eu periuta
mada- am citit cum s-a stricat centrala in ziua de Craciun si v-ati plimbat pana la Brasov se mai intampla cand stai la casa si din astea.... cum se mai simt copii?
ailed- si de voi am citit ce ati patit. offf. condoleante pt bunica sotului. cum mai papa dodo?
miki- sunt sigura ca se va rezolva cu Vladut. sigur nu e singurul copil care merge pe varfuri. ma rog pt voi si va pupacesc cu drag! ce meniu interesant ai avut de revelion
happi- eu nu caut bona filipineza. o am pe soacra

am citit atat de mult incat acum parca sunt blank
pup toti copii bolnaviori sa le treaca repede

azi la masa de pranz teea a inceput sa maraie si sa fie intr-o pasa proasta. am crezut ca ii va trece dar nu, in plus si-a facut greata cu papica si a vomat-o( ce-i drept am si pasat-o eu mai mare asa...poate de asta??) apoi a adormit instant. e neobisnuit sa doarma la ora asta ca doar s-a trezit la 1 fara 20

am si eu o intrebare. la unul din dintisorii de sus a facut un hematom si e gingia neagra. are deja iesit 5 dinti de tot si al 6lea e asta cu hematomul. pediatra a zis ca e ok si se va resorbi . voi ati patit asa?

ma duc rpd sa ma bag la un nani mic
ne auzim


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Alexina, nu stiu ce sa zic de hematom. De cand a aparut? Poate are dreptate pediatra si se resoarbe.

Uite ca faza cu limba imi scapase in ceea ce priveste bonele filipineze. Deci tot la ale noastre ne intoarcem. Mda, e greu. Eu am o vecina care a avut bona o fosta invatatoare si tot nu facea nimic cu copiii. Dar nimic, nimic. Erau copiii blank total. A rnuntat la ea si a adus-o pe maica-sa.

Copilu' meu, de la 12.30 de cand s-a trezit e maimuta. Sta numai agatat de mine. De-abia am putut sa spal niste vase si sa-i fac mancarea. Si imediat incepe sa planga. Ma rog, mai mult sa tipe, asa, fara lacrimi. De rasfat, bineinteles.



Mami fericita: Luca 12.04.2011 si 10+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yvyana spune:

La multi ani si un 2012 plin de realizari si impliniri alaturi de puiutii nostri dragi!!!


Am revenit in forta desi s-a cam acumulat oboseala cu sarbatorile astea! De Craciun am fost in vizite pe la parinti si socri, iar de revelion am avut multi musafiri si nu mi-am vazut capul de pregatiri, facut curat, mancare, prajituri si tort

Am citit si din urma si sa vad cate am retinut

Strumphy iti trimit multi pupici si floricele pentru strigarea la catalog... bineinteles ca pozele cu piscoata nu le-am ratat si nu pot sa spun decat ca e dementiala in costumatiile ei de sarbatoare si e un copil superb, dar si tare fotogenic... pitica mea nu prea iese bine in poze seamana cu tati, o prind in poze cu un ochi inchis, sau se stramba, sau se fataie, se rasuceste abia o prind si eu in cate o poza in care sa i se vada toata fata si sa mai si zambeasca...

Dinora si eu alaptez si L papa de 2-3 ori pe noapte si dimineata pe la 7:30-8:00 eu consider prima masa de laptic asa ca fructele le papa undeva pe la 11:00-11:30, chiar 12:00 uneori ca daca i le servesc mai repede nu mananca asa bine.

Irinuca, Roxy, lparpala si alte fete care alaptati si va ganditi la intarcat... si eu mi-am pus problema asta, mai ales de cand L vine la mine, maraie dupa tzitzi si ma trage de haine, chiar daca e mancata (uneori si la 30 de minute dupa 200g de papica) si daca nu primeste desertul face un scandal monstru... dupa ce papa tzitzi asa o mangaie si vorbeste cu ea si apoi rade la mine e tare rasfatata pitica asta a mea!!! Asa ca si eu cred ca voi alapta atat cat vrea ea... bine nici sa ajunga la scoala si sa vina in pauze sa pape lapte de tzitzi cum am vazut eu intr-o emisiune (TABU de pe NG).

Alexina te-am vazut in Afi pe 2. De fapt am recunoscut-o pe printesa Teea la tati in marsupiu si apoi te-am vazut pe tine mai in fata! O scumpa tare Teea, mai frumoasa decat in poze! Mi-a fost jena sa ma bag in seama si apoi cum era sa ma apuc pe acolo sa strig Alexinaaa mai era si o aglomeratie...


Despre noi acum: L are 9200g si 72cm, spune "mama" si "tata" cu adresa, dar mai ales "tata" , cand vrea ceva (mai ales tzitzi) striga "eheee, eheee" si apoi se pune pe urlat , nu merge singura decat accidental (merge catre un obiect cu ambele maini intinse si uita sa se tina de diverse, dar cand isi da seama ca e pe cont propriu isi da drumul ca natafleata), vine cand o chemi ("hai, vino la mama/tata!"), eu cand trebuie sa-i schimb pemparsul o strig si vine de pe unde se ascunde langa masuta de infasat , are 5 dintisori acum si cred ca mai apare unul (ultimii 3 i-au aparut toti in vreo 2-3 zile ca tot ziceai tu Alexina de pitica ta ca i-au dat 4 dinti odata); eu inca nu o spal pe dintisori ; mananca singurica mar cu coaja, paine de casa (noi numai in casa facem painea), mamaliga, covrigel, biscuite, mandarina sau portocala (pe astea le suge de nu mai ramane decat o pielita transparenta ); nu mai putem manca nimic cu ea de fata (cum povesteai tu Yasmi de L), nici cafeaua nu mai pot sa mi-o beau ca urlaaa daca ma vede si nu-i dau , deci la fiecare masa a noastra are si ea ceva pregatit si adaptat din meniul familiei, indiferent daca a mancat sau nu si papa cu noi Cam atat cu laudele...
Uff se maraie de somn, merg sa o culc.

Pup toate mamicile si bebicii!

Mergi la inceput