Fluturasi de Martie-Aprilie 2011 (104)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

ppffiiiiiiiiii.... da ce liniste si pace pe aici ? unde sunteti doamnelor? alergati toate dupa prichindei ?

mai veniti si mai spuneti si voi ce faceti, cum ati petrecut weekendul, ce ati mai papat bun, ce nazdravanii mai fac puii.... de astea

Andreea tu pe unde esti mami ? nu ai mai scris de-un an, din 2011 sper ca sunteti bine si ne dai de veste curand

Lidia ai intarcat-o pe printesa? daca am inteles bine , vreti sa va apucati de bb2 ? Sa va ajute Dumnezeu daca asta-i planul si eu vad ca visez de cateva nopti ca am burtica iar

Ioana16 cum v-ati distrat de Sf IOn ? hai cu pozele

ally, trecut absent la catalog, sa vii cu scutire

yasmi mai aveti multe cutii de carat la casuta ? cand va mutati ? abia astept pozicile dar vad ca mai am de asteptat ca ai spus ca pana nu e gata totul nu ne arati si ai spus ca mai ai una alta de facut ...ufff Simona nu a scris ce anume s-a intamplat , dar a trecut sa ne ureze la multi ani si mai multe nu a spus... nu stim ce s-a intamplat ca nu a spus si nici nu vrem sa insistam a scris pe la cap trecut parca pe la primele pagini, nu mai retin exact

Piscoata mea de vreo 2-3 zile si-a reluat prostul obicei de care o dezvatasem, de a suge degetelul, acum iar numai cu degetul in gura si mereu i-l scot, cred ca de la dinti, habar nu am... dar sper sa nu o tina mult ca tare urat mai e sa vad copilasii sugand degetelul am vazut aici copilasi de 5-6-7ani, chiar si mai mari cu degetul in gura sau chiar cu suzeta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

In sfarsit ninge si la noi!!! ser sa ninga suficient sa utem iesi cu saniuta

Am vazut poze noi minunate!!

Madutza cred ca a fost grozav la tine acasa cu copilasi la joaca! Cristi si Catalina sunt fantastici isr tu mami arati fenomenal!

Pisuc ce a crescut Petru!!! ii sta bine cu caciulita de Mos!

Catank Ioana este superba!

Yasmi felicitari lui Lucas! ce frumos merge!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Ce faceti mamicilor?


La multi ani pentru noul an 2012, sa dea Domnul sa fie plin cu sanatate, voiosie, liniste sufleteasca si tot ce este mai bun!

Noi suntem bine, am fost la munte si nu am avut internet, de aceea nu am mai intrat.

La multi ani tuturor celor care poarta numele de Ion si Ioana, cu 2 zile intarziere! Sa fiti sanatosi si voiosi!

Strumphy suntem bine, da asa si este , nu am mai scris de un an. Ti-am trimis mesaj de Revelion si mi-a venit la cateva zile ca nu a fost trimis. A cam facut figuri reteaua, cel putin in seara de sfantul Ion jaleeeee..........

tuturor, mi-a fost dor de voi si sper sa apuc sa citesc si din urma.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Sa o ajutam pe Ionela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

In sfarsit ninge si la noi!!! ser sa ninga suficient sa utem iesi cu saniuta


Mami fericita de zana buna Maria



Vin si eu la zapada si saniuta?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Budinca de orez cu fructe si scortisoara

40gr orez
1 lingurita zahar tos
1 mar dulce cojit si taiat
2 linguri stafide
350 ml lapte
1/2 lg praf de scortisoara

se incalzeste cuptorul la 150 grade. se introduc toate ingredientele bine amestecate intr-un vas termorezistent. se coace 1 1/2 ore pana cand orezul este moale

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

andreea bine ai revenit si ma bucur tare ca sunteti bind si v-ati distrat la munte asteptam pozici cu Rares cu obrajorii rosii multumesc de mesaj oricum, chit ca nu l-am primit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Strump va asteptam cu mare drag!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

http://www.youtube.com/watch?v=27hsO-KvDjY&feature=related

cu bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lparpala spune:


La multi ani! tuturor Ionilor si Ioanelor
Sonia Ioana si Sergiu Ionut de Viss
Christina Gheorghia de Stefyapost



Lalely, pe mine dr. pediatru, atunci cand mi-a recomandat intarcarea, mi-a recomandat cateva zile sa beau mai putine lichide ca sa nu mai aiba din ce sa se faca laptic. Poate merge si la tine. A…si eu nu i-am intrerupt brusc laptele de san ci treptat. De exemplu de miercuri pana acum i-am inlocuit masa de seara cu lapte praf si ii dau dimineata un fel de completare (140 ml de dimineata si voi creste treptat pana cand ajung la cel putin 250 ml)
Strumph, mie pediatra nu mi-a dat inca verde la portocala. Ce-I drept nici la banana, kiwi si alte fructe cu seminte mici. A zis ca mai bine asteptam pana la 1 an. Bineinteles ca este alegerea ta, si stiu ca daca ii dai si nu are nici o reactie este totul ok. Eu sunt cred pacientul ideal, fac exact cum imi spune medicul atata timp cat am incredere in medic.
In ceea ce priveste bautul din canuta…nu stiu ce sfat sa iti dau ca pitica mea e pur si simplu indragostita de bibi si de canita. Abia asteapta sa si le tina singura si sa bea din ele. Canita ta e din acea cu ciocul din silicon sau din plastic mai tare? Eu am canita de la Nuk.
Vreau si eu o felie de banana cake!!! Dau la schimb un expresso sau un latte machiato.
Off…ce de raspunsuri s-au strans de cand nu am mai intrat. Da, ne gandim la bebe 2, dar am invatat de la prima sarcina ca nu e cand programam noi ci cand ne da doamne, doamne. Asa ca nu ne ramane decat sa ne rugam sa vina in curand si bebe 2. Poate un baietel .

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

buna dimineata.
salo si eu am de gand ca dupa ce intarc sau completare sa ii dau lapte de vaca, mi se pare cel mai natural. eu iau de mult de la un vecin din care ii fac si branzica si laptele cu gris cand ii dadeam. si noi tot din ala mancam.
mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Nu stiu daca am retinut bine, dar nu tu spuneai ca nu ii mai dai gris cu lapte pentru ca suspentezi o intoleranta la lactoza? In cazul asta, crezi ca este indicat sa ii dai lapte de vaca?

Roxy, la noi intarcarea a venit ca recomandare din partea medicului pentru ca am ajuns la concluzia ca nu bea nici macar 500 ml lapte pe zi pentru ca eu nu mai aveam.

AlexinA, multumim pentru aprecieri


la si

Mami fericita de bebe Diana Emilia (20.03.2011)
Cine?Cu cine?Ce?
Diana cea grabita
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

http://www.youtube.com/watch?v=27hsO-KvDjY&feature=related

cu bebelusi

Mami fericita de zana buna Maria

VB SI CRISTIAN AL MEU CU EI:)))

Mergi la inceput