Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Buna mamici!
La multi ani Bedro pentru ziua de ieri!!!
La multi ani rania!!!
La multi ani nadaflorilor!!!
Silvia, si al meu isi deschide ochisorii si ii da peste cap....e o faza a somnului...de obicei cand viseaza o sa observi ca i se misca ochii pe sub pleoape, chiar daca ii are inchisi. Apoi urmeaza faza asta cu ochi semideschisi si dati peste cap. De obiei Calinul meu zambeste atunci prin vis, sau se incrunta
Acneea bebelusului o avem si noi, cateva bubite...oricum, eu ma astept sa fie si putin atopic, asa e si frate-su.
Paula, ai pus pe undeva poza cu invitatia facuta de tine?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

multumesc pt raspunsuri....se pare ca nu-l voi mai chinui cu creme si poate da dumnezeu sa treaca de la sine.
Noi am facut de boboteaza botezul,a fost foarte frumos apoi ne-am distrat nitel la un restaurant,44 de persoane,Matei saracutu a plans toata slujba 1 ora continuu,dupa botez s-a linistit,la sala unde ma facut petrecerea au fost si multi copii a invtatilor si teo a aavut companie.Norocul nostru ca nu a durat toata noaptea ca eram asa de obosita ,fizic si psihic...emotiile si toata pregateala m-au facut sa ma simt asa.
Doresc fetelor care urmeaza sa faca botezul sa aiba parte de o petrecere reusita si ca slujba sa decurga fara plansete din partea lui bebe,asa poate nu acumulati foarte multe emotiii ca mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

LA MULTI ANI,SA AVETI UN AN PLIN DE REALIZARI,FERICIRE SI DRAGOSTE!
DianaLaurao atenta ca de obicei...Multumesc mult!
LA MULTI ANI BERDOSMART!!!
LA MULTI ANI NADAFLORILOR!Eu petrec azi in 3...doar eu sotul si Vanessa...in formula mai mare am petrecut duminica...dar mai am si pt voi tort suculet,cafeluta si ce doriti!!!
Noi suntem bine...ne place doar in brate la mami...care nu poate face nimica efectiv toata ziua.
A..de fapt au revenit ceva mucusori...pe care i curat cu ser...sper sa scapam repede de ei!
pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Rania, lasa ca e frumos si asa in 3, e mai liniste..Sper sa va treaca si voua repede mucisorii. Si noi tot cu batista bebelusului dupa noi si ser, sper sa nu faca o forma mai grava.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

Fetelor pana la ce varsta tin colicii??
Vanessuca mea vrea toata ziua in brate...mi-e frica ca deja sa invatat doar in brate..,adoarme bine in brate si cum o pun jos incepe serenada..Efectiv stau cu ea in brate toata ziua...sotul gateste,sotul face curatenie....Ce sa fac cu ea?O sa treaca dupa ce nu mai avem colicii...sau...???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Diana nu mai stiu la ce capitol am pus invitatiile asa ca las din nou linkul la ele. Am adaugat si cutiile pentru marturii si marturiile, dar cutiile sunt in lucru.

https://picasaweb.google.com/106883286244141611098/PregatiriDeBotez#

Daca te intereseaza pot sa iti dau link cum sa faci invitatiile, iar pentru botosei am o prietena care face chestii tricotate, in special caciuli haioase http://luk-studio.blogspot.com/search/label/caciula.

Eu dosar pentru indemnizatie n-am depus ca mai am de luat concediu medical pana in martie. N-am avut deloc concediu prenatal, am lucrat pana cu 5 zile inainte de nastere si apoi am avut concediu de odihna. Care primeste indemnizatie mai repede poate imi zice si mie cum i-a calculat alea 12 luni ( cu sau fara luna nasterii), pentru mine e o diferenta mare.

Anna o sa pun si poze de la botez dupa, daca o sa aiba cine face, ca fotograf nu avem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Rania cica tin pana la 3 spre 4 luni. Dar daca plange toata ziua e de la colici? Astia nu tin numai cateva ore? Eu nu stiu ca asta mic nu pare sa aiba, iar cel mare imi plangea doar seara inainte si dupa baita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Va multumesc foarte mult pt raspunsuri.

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Multumesc mult pentru urari! Si eu va doresc toate cele bune in anul cel nou si sa vi se implineasca tot ce v-ati propus sa realizati!

Rania, esti o scumpa! Colicii nu se manifesta prin dorinta de a sta in brate ! Evident ca plange ca s-a obisnuit sa doarma numai in brate si simte imediat cand o pui in pat.
Definita clasica a colicilor este planset fara motiv (foame, scutec murdar, somn etc.), cel putin 3 ore pe zi, 3 zile pe saptamana, de la varsta de 3 saptamani pana la aprox. 3 luni. Bineinteles, exista mari variatii individuale, unii doar plang un minut-doua, altii mai mult. Oricum, se pare ca manifestarile sunt mai accentuate seara si noaptea.

Daca se calmeaza brusc cand il iei in brate, nu sunt colici . Ii zice rasfat . Si al meu sufera de exact aceeasi boala.

B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rania_s spune:

BEDROSMART...deci suferim de rasfat.Si cum putem scapa de el...ca eu is cu spatele in piuneze imediat,la cele 47kg ale mele,cu ea in brate de 5kg toata ziua nu-i de mirare.
VA MULTUMESC PT RASPUNSURI

Mergi la inceput