Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

LIAAAAA....am ras cu lacrimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_mammy spune:

Lia am citit de doua ori si de fiecare data am ras cu lacrimi...
este mortaaaal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

buna seara si LA MULTI ANI! Multa sanatate si bucurii pe anul acesta ,copii sanatosi si multe impliniri pe acest an.
Felicitari tuturor mamicilor pentru pruncusori,cresere usoara.
Noi suntem bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Eu rochita de botez am luat-o din mall de la Orsay, erau reduceri, a costat 100 lei. Nu vroiam sa investesc mult pentru ca tot mai sper sa imi revin la ce am fost inainte de prima sarcina, ca ce am pus in sarcina asta am cam dat jos, a ramas 1kg.

Astazi am taiat la cartoane si am stampilat pentru cutiile pentru marturii (maturii mi-a facut nasa primului bebe niste perechi de botosei). Mai ramane sa le pun fondita si sa le leg.

Bogdan pare sa isi mai fi revenit cu dermatita, nu se mai vede asa tare, se mai simte la pipait. Am vorbit si pentru tort, as vrea sa fie in forma invitatiilor facute de mine.

Somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela209 spune:

Mamici, voi ati depus dosarul pentru indemnizatie? ce acte v-au trebuit? dar pentru alocatia de stat?

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Buna dimineata!
Daniela, eu mi-am depus actele doar pt aloca#539;ia de stat, pt indemnizatie se depun doar dup#259; ce se termina concediul medical si ai decizia de suspendare de la angajator
Pt aloca#539;ia de stat ai nevoie de certificatul de na#537;tere al lui bb, buletinele voastre, livretul de familie, cert de c#259;s#259;torie si un formular tip care îl iei de la primarie... Actele tb si in original si in copie

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Buna dimineata mamici?am si eu o nelamurire,cum sunt la primul copil ma sperii din orice si as avea nevoie de parerea voastra.Fetita mea cand doarme deschide putin ochisorii si ii da pe spate.E motiv de ingrijorare?

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_iasi spune:

neata,LIA foarte frumos ce ai postat
in legatura cu ochisori in timpul somnului nu cred ca sunt motive de ingrijorare,nici atunci cand este treaz bebe, la primul copil pina pe la 3 luni mai ereu faze din cand in cand can ochisori erau crucis sau mai dadea peste cap....
Am o intrebare : bebe mic are niste cosulete pe fata din loc in loc,doc ne-a dat o crema dar nui trec,dispar dar apar in alta parte,se mai confrunta cineva cu asa ceva,ce remedi stiti?
multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Ioana, e acneea bebelusului si nu trebuie dat cu nimmic.
Silvia, nu ai de ce sa-ti faci probleme, e una din fazele somnului la bebelus.
Paula, abia astept sa va vedem in pozele de la botez!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

Salu,

Silvia, cind doarme e ok, d e treaz nu cred ca e tocmai ok;

Ioana, nu mai da cu nimic pe fata, o sa treaca in citeva saptamani.

Mergi la inceput