Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Rania, si noi suferim de rasfat..dar il mai las cate un minut doua si sa planga in patut...ca si spatele meu e in pioneze. Dar cand e acasa Stefan si fuge imediat la el, tre neaparat sa merg si eu, inca nu prea am curaj sa il las pe Stefan singur cu frate-su. Ca e prea multa dragoste, il sufoca de atata iubire ce e pe capul lui.
Paula, eu am inceput sa imi fac actele pentru indemnizatie. Si in adeverinta apar cele 12 luni, in care prima luna e luna nasterii. deci eu cum am nascut in decembrie, la mine se iau in considerare veniturile din ianuarie-decembrie.
A..ieri cand am fost la doctorita cu copii, mi-a zis dr. sa il pun pe Calin pe patul ala pe care il au la cabinet. La care Stefan repede catre doctorita: "trebuie sa il puna sa stea perfect drept!" Apoi cand l-a controlat doctorita la gat, l-a apucat pe Calin cu o mana de cap, sieu ii tineam gura deschisa. Stefan iar" Nu pune mana pe cap!! Vezi ca are o gaurica acolo, si nu e voie! " S-a distrat doctorita la maxim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:


La multi ani rania!!!

Nina, 38s+,
AMR... ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Diana, ce dulce e Stefan!!!

Si Marius zice ca Bogdan e doar al lui, nu are voie nimeni sa il ia.
Ar fi bine daca mi-ar lua si noiembrie in calcul la indemnizatie...taaare bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Paula, se ia in calcul inclusiv luna materii copilului, a#537;a se completeaz#259; adeverinta de c#259;tre anjatator nu ai de ce sa-#539;i faci griji

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alecori spune:

Dup#259; o noapte de dormit de la 23 la 7, fara pauza de papa...in conditiile in care Alex papa doar tzitzi...si dupa 8 sapt de dormit in reprize...acum nu mi-e somn...incerc de vreo 2 ore sa adorm:( dimineata parca vad ca o sa fiu cheuna de cap...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Mamici,e normal sa aiba pleoapele rosii nou nascutii?fetita mea are pleoapele rosii de mult si nici acum nu ia trecut.Noi suntem in Italia si medic pediatru ink nu avem fiindca toate posturile sunt ocupate si asteptam sa se elibereze.Sper sa nu fie nimic grav!

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

Silvia, nu stiu daca este vorba despre acelasi lucru dar, si fetita mea are pleoapele rosii, de cand s-a nascut (mai are si o dunga rosie pe frunte), parca nu mai sunt acuma chiar asa de rosii ca la inceput (are aproape 2 luni). din cate mi-a zis mie medicul, sunt ceva "semne de mama", se vor estompa tot mai mult si pe la 6 luni nu o sa se mai observe deloc doar cand plange.. si apoi catre 2 ani nu o sa se mai vada nici la plans...
eu am probleme cu acneea bebelusului... nu am dat-o cu nimic pana acuma, dar deja are de vreo 4 sapt si nu ii trece, adica trec unele apar altele, la un momentdat avea unele bubite mai marisoare si mai rare,a cuma are unele mici si dese... pot sa o dau totusi cu ceva? medicul mi-a zis apa oxigenata sau brevoxyl, ati folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Ms mult de raspuns!si fetita mea are probleme cu acneea,din cate am inteles nu trebuie dat cu nimic!

Alessia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Ieri a nascut si Altesa! Felicitari mamico, bine ai venit pe lume Rafael Ioan!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

Felicitari Altesa! Bine ai venit Rafael Ioan!

Este ultimul bebelus din odisee, nu?

Mergi la inceput