Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happy_mammy spune:

Salutare!

Fetelor vorbiti despre vaccinurile gratuite sau despre schema optionala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna dimineata fetelor

va deranjez si eu sa va prezint un colacel de inot pentru bebelusi ce poate fi folosit de la prima luna de viata pana la 1 an jumatate
se poate folosi atat in cada de baie cat si la bazin/piscina
colacelul se prinde la gatul puiului, lasandu i mainile si piciorusele libere, e foarte sigur, nu pateste nik puiul
daca am trezit interes la vreo mamica, ma poate contacta ori cu mesaj privat ori pe mail mirelaaronovici@yahoo.com ori la tel 0723294234

pupici si scuze de deranj


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Mirela multumim!
Vaccinurile si eu la fac, dar de data asta cred cele gratuite de la stat. O sa ma interesez sa vad ce e cu prevenarul asta, daca e pentru pneomonii..mai ales ca am experienta lui Stefan, plus ca venind cel mare din colectivitate..mi-e sa nu aduca ceva crocobalauri, chiar daca el nu o sa faca, poate transmite mai departe la cel mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Neata fetelor,
Lunny , multumim

Anita, noi am cumparat o crema de la Avene ( mi-a recomandat`o Aris) si incet , incet isi face efectul. Ieri a fost pediatru si mi-a spus cum sa o foloses: inainte cu o ora de baita sa o dau cu crema si dupa baita sa o curat! Eu o folosisem cum scria pe cutie ( 2 ori pe zi).
O sa scape micutii nostri bebelusi si de astea ( mi-a spus ca tine pana la maxim 2 - 2,5luni)
Astazi, finutul meu implineste 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Neata,

Tia, felicitari pt masuratori!!! La multi ani, finicului, sa va traiasca! Cojitele trec, cu sau fara crema, a avut si baiatul meu cel mare si asa m-am stresat cu cremele, apoi am lasat-o balta si tot ala a fost rezultatul, in cateva luni am scapat de ele

Vaccinurile le facem si noi, o sa mergem pe Infarix pt ca a fost f buna si la Vlad.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Anna, multumim mult!papam micuta Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Buna fetelor,

Am fost si noi ieri la controlul de o luna (realizat la 3 saptamani jumate ). Gabriel a crescut frumos, a luat 2 cm in lungime si 1 Kg! Sunt foarte multumita. A facut si vaccinul BCG care in Romania se face la nastere dar aici nefiind obligatoriu a trebuit comandat si programat. S-a comportat bine la vaccin.
Alaptarea merge bine, deocamdata fara colici si nici dermatita atopica cum avea sora-sa acum 9 ani.
O mica problema are totusi, care sper ca se va rezolva de la sine, daca nu...V-am povestit ca ginecologul a vazut la ecografii incepand cu cea de 21 saptamani o dilatatie de bazinet (la rinichi) la bebe. Am refacut ecografia saptamana asta, deci la 3 saptamani si dilatatia persista. Vom merge deci sa cerem o opinie la un urolog pediatru intr-un centru universitar. Nu ma panichez prea tare pentru ca am citit ca majoritatea cazurilor se rezolva de la sine in max un an dar vreau o opinie specializata pentru a gasi cauza si eventual realiza interventia chirurgicala inainte ca rinichiul sa fie compromis. Deocamdata trebuie sa fim atenti la primul semn de infectie pentru a descoperi si trata la timp o eventuala infectie urinara.

Cam atat. Noi suntem super incantati cu bebe acasa. Chiar ma gandeam de cum e viata asta: acum 9 ani cu copila cea mare am inceput jobul cand avea ea 9 luni pentru ca era f importat pt mine si acum cand nu pot sta in concediu de maternitate decat max 3 luni ce mi-as mai dori sa stau 2 ani...Si fac exact acelasi job. Dar ne adaptam noi. Deocamdata ma bucur de aceasta minunata experienta pe care o traiesc mult mai relaxat si mai intens ca prima data (tinerete...)

Va pup si va doresc numai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

pentru cojitele din par si eu am o crema de la bioderma. de alea am scapat, dar e ok de dat cu crema si pe sprancene?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_mammy spune:

Neatza mamici si pitici!

Niste ? sau un ?
Noi ne ocupam timpul cu confectionatul invitatiilor si a marturiilor, gratie ideilor Paulei Multumim Bpaula!!!
Vom posta si niste foto

Noi va dorim un weekend plin de zambete si gangureli!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Happy, spor la facut invitatii. Si eu la primul copil le-am facut eu, dar acum zau daca am timp. Eu mi le-am facut personalizate la o firma, o sa pun o poza pe picassa la mine cu macheta. E gen felicitare, pe prima pagina e un colaj cu poze de-a lui Calin, si in interior e textul. Uite aici invitatie botez. Mareste cu zoom sa vezi si textul de la poezie, ca e personalizata.

Mergi la inceput