Brumarei si craciunite nov-dec 2011 (1)BV. Altesa!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Happy ti-am trimis mesaj pe PM. O sa iti raspunda si prietena mea cand o sa vada emailul.

Eu sunt happy ca am scapat de dermatita la bebe cu produse Bioderma si tarate in apa.

Si el meu are rosu pe ploape, MArius a avut si pe frunte si inca i se mai vede putin cand se enerveaza sau plange, dar trec. Doar daca pata rosie creste in diametru mai mult atunci trebuie analizata, in rest cica e de la travaliu. Dar eu la al doilea n-am mai avut travaliu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Neata
Poftiti la o si la un biberon cu lapte

Diana
, La multi ani pentru Calin , la cat mai multe lunite

Bedro, nadaflorilor, rania, La multi ani! sa va bucurati de comorile voastre

Eu inca nu am depus actele nici pentru alocatie , nici pentru indemnizatie. Termin concediul prin februarie....asa ca mai am de asteptat!

Sa aveti o zi fara colici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Silvia92 spune:

Tia_Mia-ai o fetitza frumoasa foc!sa iti traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Multumesc de urari! Da, deja avem o luna! Nu stiu zau cand a trecut timpul! Am pus si poze pe picassa in contul meu cu puiul mic de om, ca le aveam numai pe FB.
Paula, am uitat sa iti spun, super invitatiile! Mama, dar cand ai avut timp sa muncesti atata la ele? Ca e munca de chinez batran. Plus ca a trebuit umblat si dupa hartie, fundite si celelalte. Eu le fac la o firma care personalizeaza chestii, o sa fie ca o felicitare, cu pozele lui Calin. Acum tre sa aleg ce poze si ce text vreau, apoi sa trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela82 spune:

Buna seara! Felicitari fetelor care au nascut!!
Am o intrebare lagata de vaccinuri: voi le faceti prichindeilor pe toate? Am auzitmulte voci spunand ca e mai bine fara vaccinuri, decat cu ele, am citit si eu despre asta si m-am cam ingrozit de ce poate face administrarea lor.
Asadar, sunteti pro sau contra vaccinare?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Silvia92

Tia_Mia-ai o fetitza frumoasa foc!sa iti traiasca!

Mama fericita de Alessia{11 12 2011}


Multumesc mult Silvia la fel si scumpa ta Alessia! La multi ani, micutei Alessia, la cat mai multe lunite deja suntem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tia_Mia spune:

Astazi am avut intalnirea cu pediatru si amm discutat despre vaccinuri. Eu sunt pentru! Mi-a explicat ca cele de la stat au aceeasi compozitie ca si cele din farmacii, si ea imi recomanda cu toata increderea pe cele de stat!
Ieri am facut o luna , avem 4310 grame si 57 centimetri, in rest ne luptam cu niste cojite pe la sprincene ( ceea ce e normal la bebelusi)

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anita_a spune:

Si eu sunt pro vaccinuri, desi pot avea si efecte adverse dar si bolile de care protejeaza sunt destul de periculoase. Nici nu trebuie exagerat, de ex mi se par aiurea cele antigripale, nu le-am facut niciodata. Deci sunt pro dar doar pt strictul necesar :)

Tia, si noi avem cojite in sprancene, cum scapam de ele? Eu o mai dau cu tampon cu ceai de musetel, da nu am rezultate

Revin iar cu rugamintea: imi dati va rog userul si parola de la contul comun de picassa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luny spune:

si eu fac vaccinurile, imi e frica de ce consecinte ar putea avea toate bolesnitele alea daca nu ar fi vaccinati.. si eu am citit pro si contra, am decis pro, clar!..
Tia, la multi ani fetei! Diana, la multi ani baiatului!

Iubirile mele Matei Cristiansi Bogdan Gabriel

Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

Pentru cojitele de la sprancene/ cap/ bubite fata eu am folosit A Derma Exoderma de la Ducray. La noi a fost f buna.

Mergi la inceput