LMA Licurici de ianuarie-februarie 2009 (159)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Uff, noi ne luptam cu varicela, mititelul, imi e asa de mila de el....Ma intreb cum va fi la Irina, el are gura sa imi zica ce il mananca, dar Irina>????A avut copilul cuiva varicela la 1 an???cum e??
Stiti cumva de ceva regim la varicela?Ca doc a zis ca nu e nici un regim iar mami ma innebuneste cu babismele de pe vremea ei.

Paula asa avea si Vlad, pe fata si cobora pe gat. Fa asa cum ti-am zis eu ca ii trece, e o chestie normala. Eu daca iti arat o poza cu Vlad de atunci te sperii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Carmen dar nici Razvi nu zicea decat maxim 10-12 cuvinte pana pe la sfarsitul lui august-jumatatea lui septembrie, adica 2 ani si 6-7 luni. Daca il duceam la neurolog sigur imi dadea si mie ceva. De atunci are un boom in vorbire si in fiecare zi zice cuvinte noi. Acum si cand bea laptele scoate biberonul din gura si mai zice cateceva dupa care il baga iar.

Bineinteles ca vorbeste stalcit, dar acum ca vad ca si-a dat drumul nu ma mai stresez. Sunt curioasa cum o sa se inteleaga cei de la gradi cu el. La logoped ma gandeam sa-l duc mai incolo, dupa ce isi da bine drumul la vorbe si daca are nevoie de corectie.

Esti sigura ca de la Ebcephabol a inceput sa vorbeasca? Sa nu mi-o iei in nume de rau, chiar sunt curioasa.

Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Vai Patri ce rau imi pare de Vladut, sanatate multa. Sincer habar nu am cum e cu bolile astea, eu ma bazez pe mami ca mai stie ea (halal de mama ce sunt ).

Nu o poti suna pe Irina sa o intrebi?

Irina ta cum mai e? A mai recuperat din greutate?



Crisspy, fericita de Razvi si Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Carmen sigur ca spectacolele sunt si cu alti spectatori. Este un spectacol de balet in toata regula (cu bilete, chiar si noi, parintii cumparam). Sala e plina mereu.
Nadia s-a cam plictisit, de altfel dupa ce a vazut-o pe sora-sa a plecat acasa. S-a foit intr-una, vorbea tare, striga "Eu viau sa o vad pe soia mea si numai pe soia mea".
Nadia, cum sti, a vorbit repede si muuult dar si acum stalceste tare cuvintele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Micola, imi pare rau de vestile proaste, sper totusi sa nu fie nevoie de o noua operatie!

Paula, eu las de obicei cam 80 de ml cand plec undeva dar nu mananca tot odata. ea mananca putin si des. Acum suge cam de minim 15 ori in 24 de ore. Are 7 saptamani. La pompa scot maxim 120 de ml din amandoi sanii, dar asta doar dimineata, dupa amiaza scot maxim 50 de ml. Am inceput sa fac provizii la congelator pt ca in februarie incep serviciul part time si Nadia va merge la cresa in ziua aia.

cu dermatita aia...eu as zice ca e acneea bebelusului sau e acelasi lucru? si Nadia a aavut, trece in jur de 2 luni si are cauze hormonale.

Carmen, ma bucur ca a inceput Elena sa pape mai bine!

Multa sanatate lui Vladut si sper sa nu se chinuie prea mult saracutul!

Aidan vorbeste de ne tampeste, efectiv ii merge gura in continuu, dar vorbeste stalcit (in engleza) iar in romana mai deloc desi intelege aproape tot.



Baby gator

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irina e la fel de mica si slaba, nu am ce sa ii fac. M-am apucat sa ii fac lapte de susan, lapte de migdale si urmeaza sa ii fac de soia. I le combin cu diverse si i le dau. Ma tot gandesc ce sa ii dau mai hranitor sa manance. Ea mananca orice, nu refuza nimic, dar nu se ingrasa

Vlad vorbeste foarte bine, de vreo 2 luni il spune si pe R.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI FETELOR PT 2012!
SA FIE UN AN PLIN DE SANATATE, FERICIRE SI CREDINTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR DE PANA ACUM!
SA FIE SANATOSI SI VOIOSI IN NOUL LOR AN DE VIATA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

CAT DESPRE NOI

petra are patru dintisori sus
care au spart odata
si nu prea mi-a mancat
si unul jos

antonia si-a dat drumul deodata la vorbeeeeeeeeeee
de nici nu-mi vine sa cred
deja face propozitii scurte de 2 sau 3 cuvinte
zice in fiecare zi f multe cuvinte noi
si repeta si ea dupa noi in sfarsit
o ador de numa
atat de mult am asteptat aceste momente
cat despre kg avem 13 asa ca si noi suntem slabe
dar asta e
si tot pisat mancam
nu vrea altfel si pace


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

porumbita caut sa vad daca mai am vreun Brau al Maicii Domnului si ti-l voi trimite daca il accepti sa il porti in jurul burticii si vei vedea ca totul va fi bine

micola sanatate multa si voua
ma gandesc mereu la voi

bebelusi cum mai sunteti?
exact peste 2 saptamani va aparea si la irina
da febra aveti?

anna-mama superba povestea nasterii
am plans putin
rabdare cu somnul
la mine asa a fost antonia
de am fost buimaca primele 2 luni
pana mi-am intrat in mana

Mergi la inceput