Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Morning, girls!!
Sunt pe aici, am inceput munca pe anul asta, nu prea am spor, dar trebuie sa mi-l gasesc, ca am treaba multaaaaa.
Mi-am facut timp ieri intr-un final sa merg la Fundeni pentru analize, le-am ridicat azi, sunt bunutze. O astept pe Alex sa ma lamureasca cu o valoare mai scazuta, dar sunt linistita per total. In rest...astept luna februarie sa va dau vesti bune ! Pana atunci, pupici si spor la treaba ca trebuie sa incepem anul in forta !



Scuza-ma dar nu stiu ce e fertility friend????
Wishing for rainbow baby dust !


Bobule dar de la Fundeni nu ti-au zis nimic? Ce ti-a iesit scazut? Proteina C Global?
Pupici.

Deny tu iubeste-te cu sotzu acolo nu mai gandi ca gata, e pierduta luna ca iti iei bataita, eu ce sa mai zic ca nu vroiam sa prestez ca "trecuse" perioada fertila si cand colo stia sotul ce stia. Daca al tau zici ca e ok cu gigeii, cine stie cum dai peste un Chuck Norris al spermatozoizilor si rezista?!

Crismac ce marca de test ai facut? Nu cred ca e devreme, testele se pozitiveaza cam din prim zi de intarziere. Poate ai nimerit un test care nu e prea sensibil. Cand ai facut testul ca nu am retinut, pe 1 sau azi? Ca si mie la sarcina asta mi-au iesit palide testele si intarziase deja o zi doua (parca). Hai, sa fie cu oki! De ce nu faci un beta, e mai sigur. Dar ceva simtome ai?

Gina iti tin pumnii si tie. Cu temp bazala iti recomand sa folosesti si fertility friend ca ajuta. Incearca sa iei temp cu acelasi termometru si cam la aceeasi ora, INAINTE sa te dai jos din pat. scuze daca stiai aceste detalii.

Va pupez. Imi pare rau ca nu prea scriu dar de citit va citesc mereu si ma rog ptr voi.

Luciana, parca tu ai zis ca reintri in cursa? Bafta muulta, suntem aici sa te sustinem (scuze daca am incurcat numele, sunt cam chiauna zilele astea)

Pupici multi.


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Am scris gresit sus,scuze....

Vroiam sa stiu ce inseamna fertility friend,pastile sau asa se cheama testele de ovulatie?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Citat:
citat din mesajul lui YLARI


Bobule dar de la Fundeni nu ti-au zis nimic? Ce ti-a iesit scazut? Proteina C Global?
Pupici.

Mi-a zis dna Viorica asa "o valoare putin scazuta la factorul Leiden"... n-am priceput ce vrea sa zica, nu parea impacientata. Dar da ProCGlobal e mai micuta, am 0.65 si referinta e ">0.8 cut off 0.8"...

Pentru cine nu stie, am aflat azi ca doc Uscatescu e in concediu pana pe 23 ianuarie.

Ylari, pupici, sarcina usoara in continuare !! Cand pui carucior la semnatura?

Wishing for rainbow baby dust !


Bob pai mi-e lene sa pun, mereu imi prind urekile prin setari, este baietel, am fost si azi la eco ptr triplul test si ne-a zis baietel fara dubii (imi spusese si la 13 sapt dar era cam indecisa).
Multumim de pontul ref la concediul dr. U. Eu dupa morfologica trebuie sa mai merg, abia astept ca sa vedem cum mai stau cu analizele. Ti-a dat si vreun tratament? Sau te-a rechemat cand ai test pozitiv? Eu sincer am inceput sa iau de capul meu vitaminele cand mi-au iesit mutatiile, la Fundeni am ajuns abia dupa testul pozitiv. Nu mai stiu la care ii spun ele factorul Leiden, nici nu am analizele cu mine ca m-as fi uitat si imi aduceam aminte, lasa ca ne ajuta Alex Dar mutatiile le-ai facut? Eu cred ca pana la urma astea sunt cele mai importante. Si asa ma oftic ca nu am reusit nici acum sa fac PAI-ul... Dar asta e, cu atatea cheltuieli in sarcina daca mai spun lui Iuby ca vreau sa o fac si pe aia cred ca dorm pe pres.
Pupici iar.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Am scris gresit sus,scuze....

Vroiam sa stiu ce inseamna fertility friend,pastile sau asa se cheama testele de ovulatie?????


Nu, scumpa, este un site unde iti faci cont si iti bagi acolo valorile temperaturilor si iti face el graficul automat. Apoi dupa ce depisteaza ovulatia (ar fi bine sa reusesti sa introduci in fiecare zi valoare) iti traseaza o linie verticala (care indica ziua ovulatiei) si una orizontala (sub care ar fi bine sa nu scada temperatura din zilele de dupa ovulatie timp de cel putin 18 zile, asta ar indica o pozibila sarcina). Are tot felul de chestii ajutatoare, mai ales la pachetele cu bani, eu am avut chiar in luna in care am ramas. Altfel, ofera si ei cateva zile din cand in cand full-options ca sa zic asa. Te ajuta. Parerea mea
Pupici.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Nu, mutatii n-am facut ! Aspenter, acifol... stii tu, clasicul!!
Felicitari pentru putulica, ce frumos, faceti pereche !!

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Am scris gresit sus,scuze....

Vroiam sa stiu ce inseamna fertility friend,pastile sau asa se cheama testele de ovulatie?????


Nu, scumpa, este un site unde iti faci cont si iti bagi acolo valorile temperaturilor si iti face el graficul automat. Apoi dupa ce depisteaza ovulatia (ar fi bine sa reusesti sa introduci in fiecare zi valoare) iti traseaza o linie verticala (care indica ziua ovulatiei) si una orizontala (sub care ar fi bine sa nu scada temperatura din zilele de dupa ovulatie timp de cel putin 18 zile, asta ar indica o pozibila sarcina). Are tot felul de chestii ajutatoare, mai ales la pachetele cu bani, eu am avut chiar in luna in care am ramas. Altfel, ofera si ei cateva zile din cand in cand full-options ca sa zic asa. Te ajuta. Parerea mea
Pupici.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot



Nu inteleg de ce cand scriu temp imi zice ca nu e bine,ma ajuti un pic???'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Am scris gresit sus,scuze....

Vroiam sa stiu ce inseamna fertility friend,pastile sau asa se cheama testele de ovulatie?????


Nu, scumpa, este un site unde iti faci cont si iti bagi acolo valorile temperaturilor si iti face el graficul automat. Apoi dupa ce depisteaza ovulatia (ar fi bine sa reusesti sa introduci in fiecare zi valoare) iti traseaza o linie verticala (care indica ziua ovulatiei) si una orizontala (sub care ar fi bine sa nu scada temperatura din zilele de dupa ovulatie timp de cel putin 18 zile, asta ar indica o pozibila sarcina). Are tot felul de chestii ajutatoare, mai ales la pachetele cu bani, eu am avut chiar in luna in care am ramas. Altfel, ofera si ei cateva zile din cand in cand full-options ca sa zic asa. Te ajuta. Parerea mea
Pupici.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot



Nu inteleg de ce cand scriu temp imi zice ca nu e bine,ma ajuti un pic???'



Hm... nu stiu, vezi pe ce este setat, celsius sau de-alelalte, si ai grija la separator (virgula sau punct) in rest nu stiu ce sa zic, de ce nu merge... dar ce eroare iti da?

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Citat:
citat din mesajul lui YLARI

[quote]citat din mesajul lui gina85

Am scris gresit sus,scuze....

Vroiam sa stiu ce inseamna fertility friend,pastile sau asa se cheama testele de ovulatie?????


Nu, scumpa, este un site unde iti faci cont si iti bagi acolo valorile temperaturilor si iti face el graficul automat. Apoi dupa ce depisteaza ovulatia (ar fi bine sa reusesti sa introduci in fiecare zi valoare) iti traseaza o linie verticala (care indica ziua ovulatiei) si una orizontala (sub care ar fi bine sa nu scada temperatura din zilele de dupa ovulatie timp de cel putin 18 zile, asta ar indica o pozibila sarcina). Are tot felul de chestii ajutatoare, mai ales la pachetele cu bani, eu am avut chiar in luna in care am ramas. Altfel, ofera si ei cateva zile din cand in cand full-options ca sa zic asa. Te ajuta. Parerea mea
Pupici.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot



Nu inteleg de ce cand scriu temp imi zice ca nu e bine,ma ajuti un pic???'



Hm... nu stiu, vezi pe ce este setat, celsius sau de-alelalte, si ai grija la separator (virgula sau punct) in rest nu stiu ce sa zic, de ce nu merge... dar ce eroare iti da?

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot
[/quot


Ne era setata bine temperatura dar am intrat si am rezolvat eu,mersi fain esti o scumpa........
Acum ce imi ramane de facut e sa scriu temp in fiecare zi si ma anunta cand ar trbui sa ovulez,???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Da, Gina. Daca ii mai dai detalii ref la mucus, e chiar si mai bine, ca se ghideaza dupa 2 factori ptr a o detecta. Pupici

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Salut fetele
Eu tot de pe tel.

Vin cu vesti
Nu mai fac laparo, luna asta
Am hot. Sa aman putin
Am descoperit o tipa bio-energeticiana ( e si dr. De oase si ligmente la o echipa de fotbal)
I' a reparat in 2 sedinte meniscul prietenei mele care e si supraponderala (cam 120 kg)
Vreau sa spun ca nu mai are nimic si doctorii o programaseraa la operatie ca alta sansa n,avea

Asa ca m,am gandit sa ma repare si pe nine
Cu nervii, cu atacurile de panica, cu problemele ginecologice
Mi,a zisca am glanda hipofiza dereglata. cica glanda asrta e responsabila cu alte glande si, daca e dereglata le deregleaza si pe celelalte
Mi,a zis ca nu permite maturarea ovulului
Oricum, ma dreneaza, ma descalceste, imi indreapta coloana etc.
Mi,a zis ca toate fetele care auvenit la ea au ramas apoi gravi' (daca nu era ceva genetic)

M,am gandit sa vad cum o fi...
Deci mai incercam natural pana in martie....
Oricum tipa mi se pare geniala
Vine acasa
A zis ca ii dau cati ban vreau, ca pe ea o inereseaza sa ajute oamenii...
Daca n,o vedeam pe prietena mea i n 2 sedinte vindecata....nu credeam

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput