Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Buna seara la fete
Ma pun sa citesc din urma



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Despre mine nimic nou, azi miam depistat Egg si se pare ca curand ovulez. Nu mai fac teste, nu-mi mai iau TB, nu mai fac nimic.
Oricum luna asta e ratata ca sotul e plecat iar.



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DenyAnd

Despre mine nimic nou, azi miam depistat Egg si se pare ca curand ovulez. Nu mai fac teste, nu-mi mai iau TB, nu mai fac nimic.
Oricum luna asta e ratata ca sotul e plecat iar.



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi






Imi pare rau poate reusesti sa faci ceva inainte sa plece

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Imi pare rau poate reusesti sa faci ceva inainte sa plece

Gina multumesc de incurajare, dar chiar nu am sanse nu doar luna asta ci si viitoarele pana nu stabilesc diagnosticul final. Ca acuma inca sunt in investigatii. Si daca reusesc totusi sa prind luna asta cu ovulatia, stiu ca iarasi raman, dar cand ajunge ovulul fecundat in uter, iar se va pierde sarcina. Simt asta ca se va repeta de "n" ori. Asa ca pana nu bag tratament, nu am sanse la bebitz.

Va doresc pt maine o zi placuta si cu soare
(eu iar la job)



2 sarcini pierdute la 4+

in curand pana la termen cu un sanatos si vioi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Morning, girls!!
Sunt pe aici, am inceput munca pe anul asta, nu prea am spor, dar trebuie sa mi-l gasesc, ca am treaba multaaaaa.
Mi-am facut timp ieri intr-un final sa merg la Fundeni pentru analize, le-am ridicat azi, sunt bunutze. O astept pe Alex sa ma lamureasca cu o valoare mai scazuta, dar sunt linistita per total. In rest...astept luna februarie sa va dau vesti bune ! Pana atunci, pupici si spor la treaba ca trebuie sa incepem anul in forta !

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

'Neatza fetelor,ce faceti????

Eu ast ovulatia sapt viitoare,m-am pregatit cu teste de ovulatie s de azi am inceput sa masor temperatura bazala
Ceva trebuie sa iasa,nu???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

La multi ani ! Cam tarziu dar in noaptea de revelion mi s-a stricat windows-ul si abia acum l-am reparat .
Eu trebuia sa fiu in ziua 1 de pe 2-3 ianuarie dar ... Am facut un test de sarcina ieri (pe 4 ian ) si a iesit negativ . Este oare posibil sa fie prea devreme pentru test ???
Am si niste stari urate : ma doare mijlocul , ma doare burta dar nu ca de obicei si mi-e cam greata dar nu prea imi fac sperante . Eu am CM destul de neregulat asa ca ... de la 31 de zile pana la 40 am ajuns o data .


www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

La multi ani ! Cam tarziu dar in noaptea de revelion mi s-a stricat windows-ul si abia acum l-am reparat .
Eu trebuia sa fiu in ziua 1 de pe 2-3 ianuarie dar ... Am facut un test de sarcina ieri (pe 4 ian ) si a iesit negativ . Este oare posibil sa fie prea devreme pentru test ???
Am si niste stari urate : ma doare mijlocul , ma doare burta dar nu ca de obicei si mi-e cam greata dar nu prea imi fac sperante . Eu am CM destul de neregulat asa ca ... de la 31 de zile pana la 40 am ajuns o data .


www.gradinacris.blogspot.com


+


Iti tin pumnii sa fie bebe la tine,dar dupa cate am inteles ai intarziere de 4,5 zile,mai asteapta un pic sau fa beta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Morning, girls!!
Sunt pe aici, am inceput munca pe anul asta, nu prea am spor, dar trebuie sa mi-l gasesc, ca am treaba multaaaaa.
Mi-am facut timp ieri intr-un final sa merg la Fundeni pentru analize, le-am ridicat azi, sunt bunutze. O astept pe Alex sa ma lamureasca cu o valoare mai scazuta, dar sunt linistita per total. In rest...astept luna februarie sa va dau vesti bune ! Pana atunci, pupici si spor la treaba ca trebuie sa incepem anul in forta !

Wishing for rainbow baby dust !


Bobule dar de la Fundeni nu ti-au zis nimic? Ce ti-a iesit scazut? Proteina C Global?
Pupici.

Deny tu iubeste-te cu sotzu acolo nu mai gandi ca gata, e pierduta luna ca iti iei bataita, eu ce sa mai zic ca nu vroiam sa prestez ca "trecuse" perioada fertila si cand colo stia sotul ce stia. Daca al tau zici ca e ok cu gigeii, cine stie cum dai peste un Chuck Norris al spermatozoizilor si rezista?!

Crismac ce marca de test ai facut? Nu cred ca e devreme, testele se pozitiveaza cam din prim zi de intarziere. Poate ai nimerit un test care nu e prea sensibil. Cand ai facut testul ca nu am retinut, pe 1 sau azi? Ca si mie la sarcina asta mi-au iesit palide testele si intarziase deja o zi doua (parca). Hai, sa fie cu oki! De ce nu faci un beta, e mai sigur. Dar ceva simtome ai?

Gina iti tin pumnii si tie. Cu temp bazala iti recomand sa folosesti si fertility friend ca ajuta. Incearca sa iei temp cu acelasi termometru si cam la aceeasi ora, INAINTE sa te dai jos din pat. scuze daca stiai aceste detalii.

Va pupez. Imi pare rau ca nu prea scriu dar de citit va citesc mereu si ma rog ptr voi.

Luciana, parca tu ai zis ca reintri in cursa? Bafta muulta, suntem aici sa te sustinem (scuze daca am incurcat numele, sunt cam chiauna zilele astea)

Pupici multi.


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Citat:
citat din mesajul lui YLARI


Bobule dar de la Fundeni nu ti-au zis nimic? Ce ti-a iesit scazut? Proteina C Global?
Pupici.

Mi-a zis dna Viorica asa "o valoare putin scazuta la factorul Leiden"... n-am priceput ce vrea sa zica, nu parea impacientata. Dar da ProCGlobal e mai micuta, am 0.65 si referinta e ">0.8 cut off 0.8"...

Pentru cine nu stie, am aflat azi ca doc Uscatescu e in concediu pana pe 23 ianuarie.

Ylari, pupici, sarcina usoara in continuare !! Cand pui carucior la semnatura?

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput