Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

La multi ani fetele! Noul an sa vina si la noi cu cate un frumos si sanatos!
Pupici la toate!


Toata nadejdea mea spre tine o pun Maica lui Dumnezeu, pazeste-ma sub acoperamāntul tau.
http://lt3f.lilypie.com/uSCdp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne_marie79 spune:

Buna dimineata , scumpele!
Am intrat sa va salut si sper ca debutul anului 2012 sa va regaseasca mult mai optimiste si mai increzatoare in reusita!

Cand Dumnezeu iti inchide o usa , intotdeauna iti deschide o fereastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Buna foruminelor!!!!!

Ma puteti ajuta si pe mine intr-o dilema????

CM variaza de la 26 la 29 zile.Cand ar trebui sa incep cu testele de ovulatie.Va zic deja ca nu le-am mai folosit pana acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Buna foruminelor!!!!!

Ma puteti ajuta si pe mine intr-o dilema????

CM variaza de la 26 la 29 zile.Cand ar trebui sa incep cu testele de ovulatie.Va zic deja ca nu le-am mai folosit pana acum.


Gina pai la tine poti incepe cu ziua a 8 a sau a 9 a mai ales ca nu ai un ciclu regulat si conform testelor de ovulatie in momentul cand sunt pozitive, ovulatia are loc intre 24 si 36 de ore. Doamne ajuta!

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miky82

Citat:
citat din mesajul lui gina85

Buna foruminelor!!!!!

Ma puteti ajuta si pe mine intr-o dilema????

CM variaza de la 26 la 29 zile.Cand ar trebui sa incep cu testele de ovulatie.Va zic deja ca nu le-am mai folosit pana acum.


Gina pai la tine poti incepe cu ziua a 8 a sau a 9 a mai ales ca nu ai un ciclu regulat si conform testelor de ovulatie in momentul cand sunt pozitive, ovulatia are loc intre 24 si 36 de ore. Doamne ajuta!

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi





Si in pachet sunt 4,mama miaaa cate imi trebuie doar la o luna,uffffiiiii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bettercy spune:

Gina, nu trebuie sa faci teste in fiecare zi a ciclului. Daca ai ciclu de 26-29 zile inseamna ca cel mai devreme poti sa ovulezi in ziua 12. Ca sa fii sigura, incepi sa faci teste din ziua a 8-9 cum a zis Miky si faci pana iese testul pozitiv, pana in ziua 15 probabil. Deci ai nevoie de 7 teste cel putin, cumperi doua pachete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bettercy

Gina, nu trebuie sa faci teste in fiecare zi a ciclului. Daca ai ciclu de 26-29 zile inseamna ca cel mai devreme poti sa ovulezi in ziua 12. Ca sa fii sigura, incepi sa faci teste din ziua a 8-9 cum a zis Miky si faci pana iese testul pozitiv, pana in ziua 15 probabil. Deci ai nevoie de 7 teste cel putin, cumperi doua pachete.




mersi,o sa vad care e treaba luna asta, iti zic sincer ca mie frica pe o parte daca imi arata ca nu ovulez????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gina, si nu ar fi mai bine sa stii si sa iei masuri?? E mai bine sa incerci la nesfarsit?


8 saptamani si 5 zile
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gina85 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Gina, si nu ar fi mai bine sa stii si sa iei masuri?? E mai bine sa incerci la nesfarsit?


8 saptamani si 5 zile
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!






Ai dreptate MeAlex doar ca vb nesiguranta din mine....

Mi-am promis ca luna asta o sa incerc cu testele astea si daca nu e nimik nici acum o sa merg la un control din nou dar sper sa fie ceva mai detaliat......sa imi controleze si trompele si daca ovulez bine.....ufffffiiii
As vrea sa fiu linistita asa cum e sotul meu.Cand i-am zis ca mi-a venit cm mi-a spus"crezi ca eu nu is suparat,ca nu raman rau dar ce vrei sa facem??????"...............

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Eu eram nesigura si imi era frica atunci cand nu stiam ce am...apoi, cand am aflat problema, am fost linistita.


8 saptamani si 5 zile
_
Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 1 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Aspenter 1 la 2 zile, Vitamina E 1/zi, Omega3
pentru sanatos!

Mergi la inceput