Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

an nou fericit! cu multe impliniri si in special cu
de maine ma intep...ei de ce mi-a fost frica nu am scapat
va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Moni, bafta cu noua abordare!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Eu am facut testul in a doua zi de intarziere( socotit la 31 de zile . Dar cum spuneam au trecut si 40 de zile intre CM la mine .

www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Eu am facut testul in a doua zi de intarziere( socotit la 31 de zile . Dar cum spuneam au trecut si 40 de zile intre CM la mine .

www.gradinacris.blogspot.com



Hmmm, abstract... Dar ovulatia ai depistat-o? In a cata zi ai avut-o?


YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

buna fetelor
Luci bafta astazi la clinica sa ne spui cum a fost
Miky si fetele care sinteti la ovulatie ca poate e luna norocoasa,eu stiu ca sint sanse mari si in luna de dupa stimulare
Moni e bine ca incerci si alte alternative iti tin pumni sa fie cu folos
Ylary felicitari pt baietel ,ce fain ca o sa aveti pereche ,asa imi doresc si eudar na mai e cale lunga
cine se mai testeaza nu mai face nimeni listuta?
pt gravidutele noastre multi


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

Eu am facut testul in a doua zi de intarziere( socotit la 31 de zile . Dar cum spuneam au trecut si 40 de zile intre CM la mine .

www.gradinacris.blogspot.com


asteptam vesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunita1983 spune:

de luna asta intru si eu in cursa asa ca o sa va cam stau pe cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

In legatura cu ovulatia - secretia a inceput undeva in jur de 23-24 decembrie dar foarte putin . Nu am facut teste de ovulatie si nu mi-am urmarit nici temperatura .
De pe 2 ianuarie am simtit cateva crampe in zona uterului - aceste crampe le simt de atunci in fiecare zi , sunt insotite de o stare de balonare ( am o burta ...) si cum am mai scris ma doare mijlocul am o usoara stare de greata si o data sau de doua ori pe zi ma dor usor sanii . Am mai avut o astfel de stare acum trei luni .
De obicei eu nu am simptome inainte de CM .Adica nu ma doare burta , nu ma dor sanii....
Ma gandeam sa mai astept 3-4 zile si apoi sa repet testul de sarcina daca o mai fi cazul .


www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Va rog sa ma treceti si pe mine pe lista de aspirante .


www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui crismac

In legatura cu ovulatia - secretia a inceput undeva in jur de 23-24 decembrie dar foarte putin . Nu am facut teste de ovulatie si nu mi-am urmarit nici temperatura .
De pe 2 ianuarie am simtit cateva crampe in zona uterului - aceste crampe le simt de atunci in fiecare zi , sunt insotite de o stare de balonare ( am o burta ...) si cum am mai scris ma doare mijlocul am o usoara stare de greata si o data sau de doua ori pe zi ma dor usor sanii . Am mai avut o astfel de stare acum trei luni .
De obicei eu nu am simptome inainte de CM .Adica nu ma doare burta , nu ma dor sanii....
Ma gandeam sa mai astept 3-4 zile si apoi sa repet testul de sarcina daca o mai fi cazul .


www.gradinacris.blogspot.com



Sper ca ai mai prestat intre timp
Da, mai repeta testul. Ideea e, fetelor sa prestati si dupa ovulatia detectata de voi. La mine asa a fost cand am ramas acum, am prestat pe 27 septembrie si sigur atunci am ramas, ptr ca la presupusa ovulatie ratasem momentul, Eva era bolnavioara si m-am dus cu ea la mama. Nici nu ma mai asteptam, mai ales ca a fost asa o iubeala pe fuga, fusesem la un meci de fotbal (champions league) eram mega obosita nu imi ardea de nimic si mi-a zis sotu ca hai, ca simte el lol, si ietete ca asa a fost.

Fetelor mai stie cineva ceva de stefulici?



YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa

bebedoiu
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput