Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bob_Pixel

Buna, Miky!
Fac bine, multumesc...am inceput ziua putin mai inghetata, e asa frig afara dar acum m-am incalzit la birou, muncesc cu drag si spor (poate sunt bolnava )
Merg la doc in mai putin de 2 saptamani, am programat o eco sa vedem ce si cum e pe acolo. Cred ca trebuie sa-mi scormonesc in dosarel dupa analize, mi se pare ca in feb-martie 2011 am facut ultimul papanicolau. Ar cam trebui sa bag mana in buzunar pentru analize

Scuze ca raspund greu, misuna seful pe aici si nu vreau sa ma prinda pe forum de mamici

Wishing for rainbow baby dust !


Si eu tot prin februrie -martie trebuie sa imi fac papanicolau, o sa am in februarie si inseminarea oricum cred ca o sa fie ultima pe anul 2012 m-a cam secat de bani, daca nu voi reusi nu cred ca voi mai face anul asta.... o sa vad pana la urma ce zice si dr.

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui MeAlex

Gata, m-am intors de la eco: bebe are activitate cardiaca si o dezlipire mare la saculet. Stam cuminti in continuare, ne lipim de pat cu superglue si continuam tratamentul.
Mergem joia viitoare iar la ecografie.



9 saptamani si 5 zile


Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!




Te ajut si eu cu niste banda dublu adeziva .... ma bucur mult ca sunteti bine.
Alex ma gandeam sa ii dau si sotului seleniu si zinc, am citit ca mareste cantitatea si calitatea spermatozoizilor, tu ce zici sa ii dau?

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marci1418

mie mia venit astazi CM deodata si mult si niste dureri de burta si spate, daca nu am sa le pot suporta o sa iau pastile de durere... oricum ma bucur caci sa vina februarie sami verific trompa apoi o sa ma gandesc la bebe...


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Un copil reprezinta punctul de vedere a lui Dumnezeu potrivit caruia viata trebuie sa continue...


Bafta multa, sper sa fie ok trompa. Faci hsg?

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Da-i si lui, Miky, face bine! Si nu uitati de reteta de facut copii prestand cu ceva vin rosu la bord.


9 saptamani si 5 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

hop si eu cu banda adeziva!!!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Multumesc fetelor pentru banda adeziva! Oricum stau cuminte, nu ma plang, sunt gata sa stau in pat toata sarcina, doar sa fie bebe sanatos si sa aterizeze la termen.


9 saptamani si 5 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

buna fetelor

eu stau in pat si Terry doarme la mine pe burta, e o scumpa
dimineata cand m-am trezit era in pat langa noi desi a dormit la ea in cosulet

eu tot putin depresiva
vreau bebe dar in acelasi timp si o schimbare
vreau sa plec din oarasul asta care mi-a adus destul ghinion si m-a facut sa sufar

as venii in bucuresti sau mai degraba as schimba tara
dar daca schimb tara bebe va trebui sa mai astepte lucru pe care nu-l doresc
in acelasi timp as vrea sa merg la medic sa ma mai caut

nu stiu ce sa mai fac
dati-mi sfaturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorena_86

buna fetelor

eu stau in pat si Terry doarme la mine pe burta, e o scumpa
dimineata cand m-am trezit era in pat langa noi desi a dormit la ea in cosulet

eu tot putin depresiva
vreau bebe dar in acelasi timp si o schimbare
vreau sa plec din oarasul asta care mi-a adus destul ghinion si m-a facut sa sufar

as venii in bucuresti sau mai degraba as schimba tara
dar daca schimb tara bebe va trebui sa mai astepte lucru pe care nu-l doresc
in acelasi timp as vrea sa merg la medic sa ma mai caut

nu stiu ce sa mai fac
dati-mi sfaturi


pai parca-ti depusesesi niste acte sa pleci din tara
dar nu mai retin unde
nu ai vesti de acolo?

Tratament pregatitor sarcina: Femibion1 1/zi, MagneB6 (470 mg) 2/zi, Q10 (120 mg) 1/zi si Vitamina E forte (120 mg) - primele 10 zile din CM, Aspenter (75 mg) 1/zi, Vitamina C (120 mg) 1/zi, Acid folic (5 mg) - 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_86 spune:

ba da moni
in canada

doar ca e un proces care dureaza luni bune

chiar acum se pregateste sotul sa plece la bucuresti la ambasada sa mai vada ce si cum

imi e frica sa sper, ar fi prea frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Lorena, uneori procesul de emigrare in Canada merge repede. Daca ai dosarul complet, dai interviu, poti primi OK in cateva luni (maximum 6), apoi trebuia sa faci repede analizele si gata! cand pleci trebuie sa faci dovada ca ai 8000 dolari canadieni (parca asta e suma)


9 saptamani si 5 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput