Aspirante optimiste (748)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihacor spune:

buna fetelor...
la multi ani in primul rand,sa aveti un an nou minunat si la fiecare va doresc cate doua liniute...
imi cer scuze ca nu am mai intrat pe la voi,dar nu am mai intrat nici pe la odisee...toanele astea de gravida
sunt bine,bebe e marisor...cu vreo 200 de grame mai grasan decat ar fi normal...mai am 5 saptamani si gata...nu am pus decat 4 kg de la inceputul sarcini si ma mandresc cu asta...ne pregatim riguros de venirea lui junior.
lore iti doresc mult succes si sa ai incredere in tine...chiar daca sunt 100 de aplicanti pt job...
ylari,nu vreau sa dau sfaturi pentru ca fiecare face ce vrea...dar eu nu am facut aminocenteza si nici macar nu stiu daca mi-au facut dublu si triplu test...stiu doar ca mi-au facut analize normale aici si bebe e bine...am fost suspecta de diabet si am facut testul,dar a iesit perfect...am vrut sa fac si eu 4d si m-am suparat ca mi-a facut programare medicul si cand m-am dus a trebuit sa ma reprogrameze ca nu aveau timp...si uite asa nu am mai facut nici 4d...inainte nu se mai faceau atatea teste,si chiar asa vorba lui lore...ce ai face daca ti-ar spune ca nu e ok bebe,ai face avort la 5 luni?sau ai spera ca s-au inselat?si ai sta cu ganduri si distrusa pana la nastere?...asa e parerea mea..tu oricum faci cum vrei,dar eu sunt sigura ca o sa ai o minunatie de bebe,sanatos tun...
va doresc numai sanatate...si sa ne mai "citim" cu bine...

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Morning, girls!

Alex, sunt aici, tin pumnii si trimit trifoi d-aia draguti!

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Neatza fetele!
Bob ce mai faci?
Mihacor ma bucur ca ai mai intrat pe la noi, iti doresc nastere usoara si sa fiti sanatosi amandoi.
Yna nici eu nu am gasit reteta minune impotriva stresului, sper sa reusesti sa te detasezi un picut.

pe toate

In curand
Dumnezeu sa ne ajute sa devenim mamici!
anticorpi antispermatici, ovare polichistice, endometrioza
Tratament pregatitor sarcina: Aspenter 75mg 1/zi, Femibion 1/zi, Magne B6 1/zi, Vitamina E 1/zi, Acid Folic 1/zi, Vitamina C 1/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Buna, Miky!
Fac bine, multumesc...am inceput ziua putin mai inghetata, e asa frig afara dar acum m-am incalzit la birou, muncesc cu drag si spor (poate sunt bolnava )
Merg la doc in mai putin de 2 saptamani, am programat o eco sa vedem ce si cum e pe acolo. Cred ca trebuie sa-mi scormonesc in dosarel dupa analize, mi se pare ca in feb-martie 2011 am facut ultimul papanicolau. Ar cam trebui sa bag mana in buzunar pentru analize

Scuze ca raspund greu, misuna seful pe aici si nu vreau sa ma prinda pe forum de mamici

Wishing for rainbow baby dust !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

lorena cm pe care il ai tu acela e si curatirea, asa la mine a fost dupa operatie cand se curatea inauntru...
crismac eu cand am facut primul test cand eram gravida mia dat negativ si nu mai speram ca e bebe, al doilea era slab pozitiv, si al treilea clar pozitiv, asaca depinde si de teste sunt si teste proaste care mint...
scuzati Buna dimineata fetelor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marci1418 spune:

mie mia venit astazi CM deodata si mult si niste dureri de burta si spate, daca nu am sa le pot suporta o sa iau pastile de durere... oricum ma bucur caci sa vina februarie sami verific trompa apoi o sa ma gandesc la bebe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Azi dimineata am facut al treilea test si a iesit tot negativ . E clar nu este bebe .
Acum astept sa-mi vina cm si sa merg mai departe .
Sincer sunt cam stresata de aceste dereglari dar ... ma gandeam sa merg la dr. O sa vad ca mai este vorba si de bani .
Intreba cineva de AC - eu am luat 7 ani si am intrerupt in iunie . Pana inseptembrie cm a fost regulat - la 31 de zile . In sept. am inceput sa iau acid folic si de atunci si dereglarile . O fi oare de la acidul folic ???
Unde se face beta hcg si cat costa ?


www.gradinacris.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna fetelor!!!!

scuze pt absenta lunga!!! dar se pare ca juniorul imi scoate par alb , am avut o sapt f intensa, cazaturi din scaunul-masuta, vizite la dr, la spital, eco, uffffffffff, in final, suntem bine, doar k pe zi ce trece devenim un curios fara masura, tot agatam in drumul nostru!!!
ufffffffff!
nu am reusit sa multumesc nici pt reteta andreea

Me_Alex , chiar sperietura ce ai tras, pt un mom am retraim unul din mom knd fugeam cu sufletul la gura la maternitate! ma bucur sa aud ca totul este ok! repaos e f bun, desi devine plictisitor la un mom dat!

ufffff, vroiam sa mai raspund la catev afete dar fug k a inceput concertul si nu de alta dar iar il vad pe Mofturos in rol de Zburator!!

kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bebe strumphbobocel de 6 luni
fetele mele de suflet
Am invatat ca toata lumea vrea sa traiasca pe varful unui munte, fara sa stie ca adevarata fericire este în felul în care urci pantele abrupte spre varf!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_2408 spune:

Buna fetelor,
Vreau sa va urez tuturor La multi ani, sanatate si sa ne ajute Dumnezeu sa ne vedem visul implinit.
Vroiam sa ma ajutati cu cateva raspunsuri. Am toate analizele facute in octombrie-decemrie la dl dr si azi am vb cu el pentru a incepe schema.
Vaduva a spus ca imi va trimite schema de tratament pe mail. E ok asa? Adica ma gandeam la ceva ecografii si analize tinand cont ca ultimele secretii le-am facut in noiembrie. A spus ca undeva in martie va fi punctia.
Ce vreau eu sa stiu este de ce nu se tine cont de ultima menstra? Cum incep tratamentul la jumatatea ciclului? Se face punctie pe loturi la MM? Din aceasta cauza luam tratament asa? Incep si clexanul acum? Cam la ce suma ati ajuns cu tratamentul pentru fiv?
Of abia astept mail-ul de la ei. Va rog ajutati-ma si pe mine ca nu mai inteleg nimic.
Va multumesc mult

HIDROSALPINX STANG(descoperit laparoscopic),PAI- MUTATIA 675 HOMOZIGOTA, FSH-9, AMH-0,98.
SOT: VARICOCEL STANG(operat august 2010), OLIGOSPERMIE MODERATA, ANTICORPI ANTISPERMATICI (50%IGM, 42%IGG)(dezvoltati in urma operatiei de varicocel).
2 INSEMINARI NEREUSITE(MIHALACHE-MATEI)
URMEAZA FIV CU ICSI IN IANUARIE-DR ALBU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Gata, m-am intors de la eco: bebe are activitate cardiaca si o dezlipire mare la saculet. Stam cuminti in continuare, ne lipim de pat cu superglue si continuam tratamentul.
Mergem joia viitoare iar la ecografie.



9 saptamani si 5 zile



Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/5G homozigot
2 sarcini oprite in evolutie la 7 s, respectiv la 9 s
Tratament sarcina: Clexane 0,4, Femibion1 1/zi, CETEBE 2 g/zi, MagneB6 1/zi, Acid folic 1/zi, Vitamina E 1/zi, Omega3, Nospa 3/zi, Scobutil 3/zi, Utrogestan 600 mg/zi
pentru sanatos!

Mergi la inceput