LMA ursuletilor & ursuletelor de novdec2010!! (1)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Cucul buna si LA MULTI ANI Barlog cu mame si ursuleti frumosi si destepti!

vai ce emotionant au crescut puii puistici! nu mai sunt bebelusi bebelusani, ci copii copilistici gata!

Ramo nu ies in fiecare zi..azi fuse oribil ploae.frig unde sa mergem . Ma rog de pufete sa ma duca si pe mine la Mall sa fugarim pufele peacolo da nu vrea ..OF! il convingez eu.

Cikas cu copii mai mari-cum aflu de ce scoala apartinem ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

La multi ani tuturor Ioanelor si Ionilor (si derivatelor)! Sa fiti sanatosi, voiosi si sa petreceti inconjurati de prieteni buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

La multi ani Ioanelor si Ionilor!

Sa va zic ce pici nazdravan am eu:
Se suie pe coltar, escaladeaza marginea coltarului si se suie pe birou! cand l-am vazut prima oara cocotat acolo sus mi-a stat inima de teama sa nu cada pana ajung eu la el.

Corina - silicoane zici, hai?! mie mi-e o teama... dar nu ma gandesc de-acum la asa ceva pt ca inca alaptez si vreau si bb2, poate dupa sa inceapa gandurile de genul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

elfica si corina, ma bucur ca v-am lucrat de sprancene!
ia zi, corineto, cat a costat tatuarea la anastasia? esti intre prima mana si retus? te dai cu crema aia cu vit e? sa stii ca se cojeste pielea, dar sa nu iti faci griji ca nu se ia. te-a fct fir cu fir?
eu sunt atat de incantata de ele!sunt foarte naturale. in sfarsit, pot iesi nemachiata!

corina, zi cu genele alea cum e ca mi-a fct pofta. eu mai sunt tentata de injectia cu plasma din sangele propriu in riduri.

am scos copiii azi 30 minute, era vai si amar prin parc. au stat pana la 14. 30, appi nani: ana 4 ore, I doar 2. la 9.30 i-am pus in pat, dar au fct vreo 45 min petrecere in pijamale, ce de chiote se mai auzeau.in sfarsit, acuma dorm dusi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letzy81 spune:

LA multi ani si bun gasit in "casa" noua!
Haidy multumim de ajutor!

Sprancene,gene...silicoane....0au ce discutati voi aici.
Si eu Adi m-am ingrasat 3 kg doar ca eu nu sunt asa "razboinica" ca tine in lupta cu ele.Vreau sa intru din nou la cura dar nu prea am chef...Oricum si prin prisma meseriei sunt sedentara,ma mai alearga Sandra pe acasa.
M-am intors de la ski cu picioarele vinete si cu multi nervi pe sot ca el skiaza bine si eu nu si ca nu prea statea de mine pe partie.Desi mi-am luat cateva ore de ski nu prea excelez.Concluzia instructorului ca sunt pre rigida si fricoasa.Dar cu toate astea nu m-am lasat pagubasa si mi-am tot carat singura skiurile pana unde ma consideram in "siguranta".La telescaun am cazut de 2ori,mai precis am ratat "marea decolare" iar sus pe partie teroare mare....sotul,sora si prietenul ei se descurca de minune.
Mai ramane sa vad cum m-as descurca pe o partie de dificultate mica.
Pe Sandra am luat-o cam ragusita de la bunici(concluzia mea a fost ca au lasat-o cam mult sa planga)si mai slabuta cu cateva sute de grame.Si-a incercat soacra-mea talentul culinar pe fii-mea si nu prea cred ca i-a reusit si in plus i-a scos si lapele de seara.
Sandra a inceput sa imite tot ce facem.Ma vede pe mine ca fac genoflexiuni,incearca si ea dar nu prea reuseste,ma vede ca tusesc,tuseste si ea(cu mana la gurita,chiar)etc
Dimineata nu mai vrea fructe si am inceput sa-i dau paine prajita+unt(o felie)si inca o felie cu unt si miere.Sta numai cu gurita deschisa.Oul il mananca intreg.
Saptamana asta mai avem de facut un vaccin(unul dintre cele doua care se fac la un an,din schema obligatorie) si gata ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Adi, la Anastasia nu tatueaza sprancenele. Ea are cateva sabloane si in timp, ajungi sa ai forma sprancenelor dupa unul din sabloanele ei. Intre timp le machiez ..mi-am luat o trusa pt sprancene de la salon. e f greu sa ma abtin sa nu pensez ce creste.
Xtremelashes sunt gene false fir cu fir. Inca nu am discutat cu nimeni, dar din ce am citit pot fi tinute luni de zile, dc mergi la intretinere si folosesti si produse speciale (ma refer la rimel si demachiant).
Ma tot uit si eu in oglinda si vad riduri din ce in ce mai multe ...dar inca mai astept pana sa intervin. Dc as avea curaj m-as tuna rau de tot Adica rinoplastie, silicoane, injectare buje, si lista poate continua. dar n-am curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

Letzy,,merg eu cu tine ca nici eu nu sunt cine site ce Alberto tomba!
corina, las ca te inteleg perfect, bine ca are din ce sa iti dea forma, eu aveam 10 fire de par in total,am last sa creasca inca cele patru pe care le pensam si faza cu sablonul nu a mers deloc.
Unde mergem cu copiii la mare la vara?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Are o energie Iulia, de ma omoara! Nu o mai culc fara frichineala de o ora, desi o vad ca e obosita, se freaca la ochi, e miorlaita, dar cand o pun in pat o apuca joaca, ma calareste, suge, dar ridica fundul, trece cu picioarele in partea opusa sanului din care suge, se da jos din pat si pune papucii in pat, fuge de langa mine si rade. Ma dispera, ca nu mai am timp de nimic! In schimb, am inceput anul cu militarie si mananca numai in bucatarie, in scaunul de masa, o las sa faca pauza de 3 ore intre mese si mananca si ea ca un copil normal! La inceput a fost mai greu, ca vroia sa se ridice in picioare, dar pentru ca nu o lasam, in final a cedat. Acum foarte rar mai vrea sa se ridice.

De ceva vreme "vorbeste" intr-una la telefon: fie ia telefonul si scoate un tipat, dar mereu cu aceeasi tonalitate si apoi continua "conversatia" cu alte tipete, zici ca se rasteste la interlocutorul imaginar. E tare ca daca nu are telefon, pune orice la ureche: un cub, o jucarie sau chiar palma. I-a adus mama un telefon antic, care nu mai functiona oricum, care e foarte rezistent si acum sta printre jucariile ei. O sa ii cumparam mobil de jucarie, dar pana gasesc, sa aiba si ea telefon :) Dar daca o dau la telefon cuiva care suna si persoana respectiva vorbeste, nu scoate un sunet: asculta, misca ochii, dar nu vrea sa vorbeasca. Apoi imi intinde mie telefonul. Asadar, ii place sa vorbeasca ea, nu sa i se vorbeasca :)
Am invatat-o o gramada de cuvinte, iar ea arata cu degetul: ochi, nas, gura, urechi, limba,par, verigheta, genunchi, fundita, coada, floricica, nasturi si nu mai stiu cate. Adica ii arat tot ce o inconjoara: la jucarii, tot ce au ele, la obiectele din jur si din cand in cand, cand am ocazia, le verific, sa nu le uite. Asa bine ma simt cand o vad asa agera. Insa de vorbit nu vrea DELOC! Nici mama, nici tata, a uitat :( Eh, o veni si vremea aceea, cand nu mai am loc de vorbele ei!

Mai vorbim, ca sotul da stingerea! O saptamana frumoasa va doresc!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

letzy81 da cum au reusit bunicii sa ii scoata lapticu? Vroiai tu sau cum or fi reusit ei? sper ca nu i-au dat chestii ilegale.

BraveGirl succes cu sprancenele!

Elfica ei lasa ca o vorbi ea odata si odata. Acuma acumuleaza si dupa o sa le recite..Ale mele tot vor sa zica papuc da nu le iese decat pa

Le intreb de ex unde e buricu/burta si imi dau tricoul la o parte sa imi arate. Si odata am intrebat ''da titi unde e?'' Si Ilinca a zis titi si a aratat! asa bine m-am simtit hihi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Sugubina: In primul rand iti multumesc cu intarziere pentru poze, ca atunci nu am apucat. Daca mai faci rost de altele, poate mi le trimiti si mie, te rog mult. Stiu ca Joy a mai facut fotografii la fiecare masa, daca ne citeste, poate imi trimite si mie poza/pozele facute. Daca intra pe Facebook, poate o contactezi tu, Sugu!

A mea are gura cusuta, dar de aratat arata foarte multe, ma uimeste cate intelege. De aceea am si inceput sa o invat mai multe. Ieri a venit o prietena in vizita cu fetita ei, care e cu 4 luni si jumatate mai mare. A fost super tare experienta, suficient cat sa iti imaginezi cum e cu doi copii! I-am spus Iuliei sa o iubeasca, asa cum face cu jucariile si pentru ca cealalata era mai inalta, s-a inaltat pe varfuri, sa o cuprinda cu bratele in jurul gatului, apoi si-a pus gura pe fata ei. I s-a parut ca nu a putut bine si a luat-o din nou. Apoi a inceput prezentarea jucariilor de catre Iulia. Cele care cantau, manifestau interes pentru cealalta, celelalte nu. Daca ii placeau, le vroia ea, nu i le mai dadea Iuliei, incepand sa tipe si sa planga. Iulia de la tipatul ei incepea si ea sa planga. Pac, impaca-le pe amandoua. Prietena mea venise cu sotul si vazand-o pe Iulia suparata, unul a luat-o pe Iulia. Pac, criza de gelozie, ca de ce unul din parinti o ia pe Iulia in brate! In fine, le-am potolit, iar s-au jucat, au demonstrat fiecare ce stiu, cealalta stia sa si vorbeasca, ne-a facut o demonstratie. Apoi a venit iar un "mar" al discordiei si iar urlete, Iulia plangea cu sughituri, ca a inceput cealalta sa urle, astfel incat ceilalti au decis sa plece. Pe mine m-a amuzat, ca e firesc sa se intample asa ceva, dar tipa era marcata, ca daca si-a revenit Iulia. Ea izbucneste in plans daca aude tipete, asa am fost si eu cand eram mica si era numai bine, cum incepeau ai mei sa ridice vocea unul la altul, cum incepeam sa plang si gata conflictul era stins. Asa ca militeaza pentru pace.
Mai povesti-ne si voi ce mai fac copii si cum ii mai invatati voi diverse, sa aplicam si noi. Spre ex. eu i-am luat cuburi Iuliei, dar ele nu servesc deloc la a construi, ci doar are o placere nebuna sa verse punga pe jos, apoi mai sta putin cu ele, cel mult pune cateva cuburi inapoi in punga si gata, s-a dus cu interesul. Eventual, daca noi construim, ea vrea sa distruga, dar invers nu! Cum sa o tentez sa construiasca ea? La forme la fel, isi pierde interesul imediat, incearca sa bage cateva si gata, vrea alt joc.
Are o pasiune sa se dezbrace. Isi da mereu sosetele jos, de multe ori si pantalonii si de cateva ori si bluza. Daca trebuie sa o scoata pe gat, scoate doar maneca (nu am lasat-o mai mult, ca am vazut-o si am imbracat-o). Azi are una care se inchide in spate cu snur si cat am scris eu mesajul asta a facut ce a facut si a scos-o. Invelita nu vrea deloc, da din picioare, le ridica la 90 de grade si le scoate deasupra.
Mai vorbim, va pup!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput