LMA ursuletilor & ursuletelor de novdec2010!! (1)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Vroiam sa va intreb, voi iesiti cu picii in fiecare zi afara? de ex eu am zile (ca cea de astazi) cand e innorat si urat de nu-mi vine sa ies, si ma simt asa de vinovata... cum stau la bloc si nu am curte il mai scot doar asa in fata blocului si nu il duc in parc... si imi mai e si greu sa-l imbrac\dezbrac ca nu prea sta, pt 30 minute in fata blocului... voi cum faceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amelia_ilie spune:

Ramo, nici eu nu ies in fiecare zi, ca ma omoara imbracatul/dezbracatul... plus statul afara in carucior maimultnu. Ma ucide, nu facem 10 pasi si incepe sa zbiere de zici ca-i pusa pe jar incins . Asa ca de multe ori iesim doar in balcon, cu geamul laaarg deschis. Ce sa fac, n-am nervi si pace!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

La multi ani dragele mele!!!! bine v-am regasit dupa o absenta de ....jumate de an din cauza problemelor care nu se mai terminaaaaa. Printesica ii bine...sanatoasa in 22 dec am facut un anisor,nu mergem singurele doar de manuta...si in 4 labe cu viteza luminii
Va doresc un an plin de bucurii si cu intelepciunea de a accepta lucrurile care nu se pot schimba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:

vaaaaaaaai, asadar avem club! sa fim sanatosi si sa crestem frumosi!
am revenit si noi din vacanta, unde ne-a fost tare bine.
acum trecem la programul cu u singur somn/zi, de la 2.30 pana pe la 5-5.30. ne culcam la 9.30 seara si ne mai trezim dimineata, la 7-8.
papam binisor, mergem, scotocim, bagam formele in forme si cercurile pe batzul ala de care sigur aveti si voi.
iesim afara every day, intai dam o tura de 15-20 minute pe strazi, pe langa tramvai etc, apoi la locul de joaca. nu a fost zi sa nu-i scot, vant/frig/soare. trece ziua mai usor.

fug la mall sa ma uit de pantofi/posete, l-am sorcovit pe sotz.
m-am ingrasat vreo 3 kg, iar la dieta. azi am fct pui la gratar ci salata de rosii si pt maine mancarica montognac de fasole verde, iar pt pici zucchini umpluti cu legume si vita.
mai nou, ca sa nu se irite la popou, le rad mere si le pun pe foc cu unt/ulei de masline si scortisoara si miere, pt 2-3 zile, le tin la frigi si le pasez cand le papa. dupa ce sting focul, pun si goji in ele, le ascund printre mere ca sa se imoaie.

pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

LA MULTI ANI joann! sa fi sanatoasa si iubita


ramo nici eu nu ies in fiecare zi afara daca sta sa ploua sau mai e gerul gerului zic pas.

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo_P spune:

Pana la urma am iesit pt ca s-au dus norii negri, si a iesit un soare frumos.

Al meu inca oscileaza intre unul sau doua somnuri pe zi, in cate-o zi doarme o data apoi 2-3 zile de cate 2 ori, dar si atunci cand doarme o sg data nu doarme 3 ore, mai mult de 2 ore nu serveste...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JoAnn spune:

salutare barlog !!!
bine v-am gasit la scutece

multumesc fetelor pentru urari . pai...iaca, schimbai si io prefixul. se zice ca am 30 de ani.

am si eu doua nazdravane, obraznicute si curioase foc. nu stau cat e ziua de lunga, doar atunci cand dorm, 1 sau doua somnuri pe zi.
noaptea...ehei ...noaptea Sara plange de numa...nu stiu ce are!!!
vrea doar in brate si tot plange dei-dei, dei-dei...
ii dau apa, o bea. ii dau lapte il bea. somn max 1 ora si apoi iar...plange si dei-dei.
si noaptea tot la 4 ore mananca. nu reusesc si pace sa le dezvat.

in rest merg singure, dar ce zic eu ca merg, nu merg, astea alearga...vorbesc mult, pe limba lor si mai mult...

merg sa mai bag ceva smotru cat dorm buburuzele, cu toate ca sunt franta.
si cand s-or trezi, ma iau de odihnita, bineinteles.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DANA26 spune:

unde sunteti fetelor???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Dana, fetele au fugit pe FB.
Adi, dupa intalnirea noastra am ramas fixata pe sprancene Mi-au placut f mult sprancenele tale si mi-am luat inima in dinti si m-am dus si eu azi la Anastasia. e super ok. nu e cum auzisem ca trebuie sa nu ma ating de ele nu stiu cate luni. Adica nu ma ating eu, se ating ele Mi-a placut, acum astept sa vad si rezultatele. Urmeaza apoi sa-mi pun gene false de la Xtremelashes. Si silicoane dc prind curaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfica spune:

Va pup si eu! Nu pot sta mult, ca m-am sustras putin treburilor, sa va mai citesc. Mama e in vizita la mine si o hraneste pe Iulia, iar eu am putin timp, dar nu stiu ce sa fac mai repede.

Siuta, super ca ai schimbat mediul, aerul si foarte bine ca si copiii iau aer. E foarte diferit aerul de Bucuresti fata de cel de pe la tara sau din alte orase.

RamoP: Nici eu nu o scot pe Iulia mereu afara. E important sa scoatem copiii, totusi, ca asa isi fac imunitate. Zicea dr. Ana Culcer la conferinta la care am fost ca sa nu ne gandim sa tinem copiii in casa, sa nu raceasca. Teoria nu tine! Sa scoatem copiii din casa cat mai des, oricat de frig ar fi, incat sa nu raceasca! Dar nici mie nu imi iese mereu, ca mai apar diverse. De obicei incerc sa o duc afara dupa masa, cand stiu ca adoarme. Ca si la noi mai face mofturi in carut, ca la Amelia. Bine, nu chiar asa... De obicei in week-end, cand suntem cu sotul o apuca si el zice ca are alergie la carut in prezenta lui, ca mereu face mofturi. Nu stie cum ma descurc eu cu ea in timpul saptamanii, ca stie ca ies cu ea. :)

Vreau si eu sprancene frumoase, dar am nevoie de un imbold. Nu stiu cand o pot vedea face to face pe Adipapazi, asa ca o poza, ceva... Vrem si noi sa vedem sprancenele tale... Sunt definitivate sau mai sufera modificari?

Va pup pentru moment!

Fericita mamica de Iulia Andreea, nascuta pe 26.10.2010 POZE

Mergi la inceput