Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

mirela

Mai stie cineva cum se numea site-ul de bone, unde trebuia sa trimiti mesaj si iti lua bani sa primesti numarul de telefon?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:


Tunde, exact tratament de asta am facut si eu...o sa vezi ca-n trei zile o sa fie bine...de la primele 2 injectii o sa cunoasca. Saracutul, stiu ca-l doare...noi am facut de mici Polidin si Vitamine la inceput de iarna si fugeam, ma ascundeam dar tot ma prindeau si ma tineau sa-mi faca mama injectiile...am cosmar si acum...dar e spre binele lui. O sa fie ca nou, vei vedea.Sanatate multa!

Sanatate si la motani, Mirela. Nu-mi explic de ce face el asa...poate de la secretii in gat, cum spune Tunde.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Adryiii, Esti draguta, dar sa stii ca nu le fac pe toate bine. Stii si tu, ca samponul, cand e 2 in 1...Asa si eu, nu excelez in ceva, nu am cum, e omeneste sa nu ai cum sa faci asta, ce spun alea la TV sunt ineptii, de undeva tot rupi. Eu am ales sa rup cate putin de peste tot si asa am gasit un echilibru. Cu cresa... am plans pe trepte de cateva ori, am avut un bolovan pe suflet vreo luna, NU A FOST USOR DELOC, cu siguranta mie mi-a fost mai greu decat i-a fost ei.

Siteul e w w w cauta bona punct ro.

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Adryiii, am mai vrut sa zic ca sper sa aveti noroc cu cresa, si aici era varsta minima 1 an si mi-a luat-o la 8 luni. Doamne ajuta, cum e mai bine pentru ea, asa sa fie!

Mimo, multumesc de sfat. Din pacate nici acolo nu au ghetute cum ii trebuie ei, ca avem magazin Big Step la Cluj (ma mir...)



Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:



LA MULTI ANI!!!!
KRISTIAN

LA MULTI ANI!!!!
ANDREI



LA MULTI ANI!!!!
DIANA-MARIA

LA MULTI ANI!!!!
CATALINA-VICTORIA

LA MULTI ANI!!!!
DARIUS-ALEXANDRU



noi multumim lui Dumnezeu suntem bine,Tudor a avut 3 zile muciori..rezolvat cu colargol..apa mare..
in schimb eu ma duc azi cu el la dr sa vad daca e ok baiatu..i-au dat inca 2 dinti si de aceea era mucios..
frate ma ia un rau p-acolo..cu febra si durere in gat..direct rosu in gat am..antibiotic scrie pe fata mea..acum l-am lasat pe T cu mama si eu bolesc p-aici
va pupacesc si va doresc sanatate la toti!!!!!!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Fetelor, cate zile nu se spala dupa Boboteaza? Ca nu mai stiu...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Hei,

Ne-am intors si noi ieri.Frumos, obositor..dar si dezamagiti la maxim ca nu am prins zapada deloc(doar sus pe Rarau)

Tunde va pup, si pe tine si pe Mario bolnavior.
Si pe toata lumea, mai ales cele cu pui bolnaviori.

Mada,cum a fost? ma trec fiori pe sira spinarii cand ma gandesc la intorsul la munca, si eu incep de la 1 martie.Si eu sunt asa intoarsa pe dos ,nici la munca nu m-as duce, nici acasa nu as sta. Ca si concediile..as vrea parca cateva zile sa il las pe Darius acsa si sa plecam doar noi,dar nu as putea fara el pe de alta parte.greu..

Doloress si pe voi ca si voi ati fost bolnaviori
Si pe Lori


Multumim de urari:). Am avut si noi un tortuletz, am luat si motzul dar asa rapid 15-20 de minute, la munte si restrans.Si da, nostalgia e lait motiv zielele astea..as vrea si eu sa ma teleportez in timp asa cateva minute...inapoi.off.sunt incoerenta.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

Andutza eu am luat pt Darius de la nextdirect.com de pe site niste cizmulite. si Darius are pernite, dar nu stiu dc te risti asa fara sa probezi. asa am patit eu, i-am laut de la HM niste ghetute si cu toate ca sunt mariiii nu ii intra in picioare.


Hainute de vanzare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Hello!
La multi ani Andrei si Kristian!

Sanatate multa Mario, Stefan, Razvan, Angie!

Prima zi la job fuse si se duse. A fost cu bune: colegi entuziasti de care mi-a fost dor, programe noi care usureaza munca pe care o faceam ... Si cu rele: am stat pe un colt al biroului care inainte era al meu, uitandu-ma pe niste foi pt ca PC-ul meu e ocupat. Discutia cu sefu' m-a debusolat total. Cerusem pt 2-3 luni program ceva mai scurt. La noi programul e de 9 ore jumate, de la 9 la 18.30. Stiu, e ilegal, dar asa a fost dintotdeauna si au zis ca cui nu ii convine sa nu se angajeze. Eu am cerut program pana la 17 si initial mi-a zis ca da, acum a zis ca da, pot avea programul pe care il vreau dar nu sa fac ceea ce faceam. Eu lucrez intr-o firma care vinde si repara echipamente Xerox iar eu ma ocup de departamentul de service pe teren. Pana la 17 (si uneori peste) e programul cu clientii (care suna la telefon) dupa care incepem pregatirea programului pt ziua urmatoare, emitere sesizari, facturi, piese si consumabile pt a doua zi. Stiu ca e aiurea sa plec inaintea celorlalte fete, practic ele ar trebui sa faca hartogareala pentru mine, dar stiti ce altceva mi s-a propus? Sa fac arhiva!!! GOD, sa putrezesc intr-o camera mica acoperita in hartii si dosare, dar cu avantajul ca pot pleca cand vreau si lipsi fara probleme daca e cazul. Deci am de ales intre vechiul job si program lung sau sa ma fac arhivatoare sefa cu program scurt. Il astept pe al meu sa vina sa ma consult si cu el. Haios e ca acum o luna jumate cand am vorbit cu sefu, imi zisese de arhiva dar in contextul ca o da altei colege care e la contabilitate si zicea ca o sa ii ia cam un an sa o termine. Acum imi zice mie ca daca ma pun pe ea intr-o luna o termin . E vorba de acte de cand e infiintata firma, 1999.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

In afara de siteul ala eu v-as recomanda agentii de bone(din auzite). Comisionul e mai mare intr-adevar DAR ai acces la toata baza lor de date, le vezi cartile de munca, au cazier si au toate analizele importante facute, vezi interviuri filmate etc.avem niste prieteni care asa si-au gasit bona, dc vrea cineva numele agentiei exact ma interesez..comisionul il platesti cand o gasesti/angajezi.mie mi se pare ceva mai sigur


Hainute de vanzare

Mergi la inceput