Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

buna fetele
avem verdictul final..la a3-a iesire la dr s-a constat ca avem pneumonie pe dreapta(am fost si la raza) si bronsita astmatiformasuntem pe injectii de ampicilina+gentamicina..doare ca naiba..urla de jale...n-am ce face..ma kk pe mine sa nu se ia si pe aia mica.

Piscotel/Dedicut;ne apucam cu Mario de coletuit..ii place tare sa ma ajute
Loutzy;multa sanatate la puiutz Stefanoffff si voi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:



La multi ani Kristian!

La multi ani Andrei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Offf Tunde..imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vai, Tunde, imi pare rau! Of, saracutul...il cred ca doare...

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Draga Tunde, Draga Mario, va multumim frumos pentru cremute, multa sanatate va dorim si noi, sa scapti repede si fara dureri de injectii!

La multi ani, Kristian!
La multi ani, Andrei!
La multi ani, Diana!

la noi e o ceata de nu vezi nimic pe geam...ca urmare plimbarea de azi am sarit-o....e si frig.


"... cel mai interesant, in a avea un copil, este ca nu-ti poti imagina cum l-ai putea iubi vreodata mai mult decat il iubesti deja, pentru ca emani iubire, iubesti cat poti, din toate puterile tale; si apoi revelatia: IL IUBESTI TOT MAI MULT!" (Anne Lamott)

Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor
multi ani KRISTIAN SI ANDREI!!!!

off ce i cu puii nostrii??
RAzvi varsa, nu are nici un alt barzaune, nu muci, nu febra, nu tuse
pur si simplu isi baga degetele in gura, il apuca un soi de tuse si hop top varsa
ii dau metroclopramid, sper sa mearga
dr e abia de luni

revin ca urla Robi, se da cu curul de pamant

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Mirela;daca varsa dupa tuse ,e de la secretii ..poate nu are muci dar are flegma in gat..metoclopramid pot sa-i dai 2-3 pic de mai multe ori..fara apa.Numai picaturi in gurita.
Azi am stat la rand la farmacie...groazaaaa..cati bolnavi sunt peste tot..e viroza de rubeola,rujeola,pneumonie si alte belele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

sAlutare!

Multa sanatate puiutilor mici si mari bolnaviori, sa treaca repede! Multa rabdare si putere mamicilor de puiuti bolnaviori.

Eu am fost azi un pic la munca de dimineata. Maine incep normal. Numai cand ma gandesc ma obosesc. Mada, la tine cum a fost?

Roxx abia astept sa vad ce tort faci tu. Sunt sigura ca unul de maestra

Shines, frumos spus! Bine zici ce zici! Tunde ascult-o pe Simo.

Trebuie sa-ti marturisesc ceva Lori. Stiu ca nu e momentul dar demult, tare demult spuneai ca e mai bine dupa nastere,dupa ce termini cu lauzia, cu alaptatul (stii ce vreau sa zic, nu?). Mare deptate ai avut si tu. N-as fi crezut

Sa nu uit:

La multi ani cu fericire puiutilor sarbatoriti Kristian si Andrei!

Si inca ceva. Nu mai alaptez de vreo luna. Mie imi mai vine cm? Nu ca mi-ar fi dor, dar totusi...A mai patit cineva asa?

Pup fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

A, si inca ceva...o sa-mi fie dor de citit si forumit. Sper sa mai apuc un pic macar de pe telefon.

Andutza sa stii ca te admir foarte tare ca ai reusit sa o duci pe Miru la cresa si ca ai reusit sa gasesti un echilibru in ce faci: job, copil, sot, indatoriri etc. Sper ca peste putin timp sa reusesc si eu. Peste vreo saptamana, doua mergem sa pove cu directoarea de la unica cesa de aici din oras, sa vedem cum stau lucrurile. Initial zicea ca la un an si sase luni o ia. Mai vedem cum e. Cred ca o sa fie cea mai pitica de acolo. Si in plus am aflat ca, picii, au carne de porc in meniu, si eu ma gandisem ca o sa-i dau doar dupa doi ani..Vedem exact cand mergem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde, nu tuseste in adevaratul sens al cuvantului, se prosteste mai bine zis, asta ca isi baga degetele in gura si atat de tare le impinge pe gat ca l apuca tusitul si pac vomita

sanatate multa la puiutii bolnaviori
urat inceput de an avem si noi

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput