Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

vai andri - nu-mi vine sa cred ca si tu patesti ca mine cu bona...ce dracu e in capu lor frate?...si copiii se atatseaza de ele si sa schimbi o gramada nici asa nue bine...Doamne ajuta sa gasesti alta repede!!!!!! io astept sa vad cum e in stil cresa...dar de cautat oricum mai caut!

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

naspa piscotule ... nashpa de noi !

barem daca nu incepeam munca dar asa.....

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:

La multi ani Stefan! 1 anisor !!!

Laura sa va bucurati de printisor si sa va aduca fericire si bucurie in familia voastra.

Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danina spune:



Fetelor ceva meniu de bebelusi??? Am cam ramas in pana de mancare .
Poate ajutati o mamica si o bunica care au o fomista si nu mai stiu ce sa-i mai bag la mancare .


Danina mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)



Diana si strengarita familiei in primele luni

Poze DIANA SI REBECCA - POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Danina noi de la episodul de la Craciun, soldat cu greva foamei totala (doar tzitzi a papat) am trecut pe mancare de-a noastra, papa orice de la noi, ciorbe, supe, friptruci la cuptor, gratar, e f interesata de a manca de la noi...si avand in vedere prin ce am trecut....ii fac voia. Deci, Ana are iber si la sare (f putin folosesc) si la orice, cu mentiunea ca mancam si noi sanatos cat d ecat.
Azi a mancat ciorba de gasca, cu lingurita, fix ca noi, fara pasat, fara strivit, bucati de legume si bucati d ecarne si zeama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

bv ana...si piscoatei ii place ciorba cu lingura cum o papam noi:D...noi o luam cu noi la masa si pe langa papa ei ii dam si de-a noastra...ca e mai interesanta:)))

gata, am fugit sa ma tortelesc si fac si prajiturica desteapta...ambele ptr prima data asa ca tineti-mi pumnii:))

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Vai, fetelor care ma tot laudati pentru ce stiu eu sa fac (job, bebe, casa, etc), insist: LA MINE ACASA NU E CURAT CUM E LA SIMO (si la alte fete, dar acum ea mi-a venit in minte, cu bucataria ei cu tot ), NU GATESC ATATEA FELURI CUM GATESC ALTE FETE DE AICI, NU FAC TOATA ZIUA, ETC. Am mai zis, incerc sa gasesc un echilibru (facandu-le pe toate asa, de un "bine", in niciun caz de "foarte bine" sau excelent") pe care oricare dintre voi l-ar gasi. Ca nu e mare filozofie. Si nici sa iti faci treaba la job dupa o noapte mai..franjurata nu mai e cine stie ce provocare, devii imun foarte usor.

Andri, se pare ca la odiseea asta asa avem noi norocul, sa ne lase bonele. Si pe mine m-a lasat bona dupa ce m-am intors la lucru... Acum Miruna e la cresa (nu stiu daca tu stii) si sunt multumita, Doamne ajuta sa fie totul bine si de acum incolo. Dar si eu stiu cat de frustrant a fost atunci, mi-am luat fara plata sa caut alternative, etc. Pe langa sentimentul nasol care-ti ramane in urma ca cineva nu-l vrea pe copilul tau, cand tie ti se pare un inger cu care toata lumea ar vrea sa stea.
Si sa stii ca si noi am inceput anul destul de prost, cu lipsa de bani, datorii aparute de nicaieri, nervi, dezamagiri.... Dar au fost si ani pe care i-am inceput frumos si au fost grei dupa aia, asa ca...sa nu avem superstitii!

Piscotel, bravo pentru somnicul in patut!

Lori, bravo pentru Ana care papa orice!

Danina, aceeasi problema o avem si noi...e nasol ca la cresa trebuie sa ii dau ceva ce nu mai necesita preparare , fac eu lewgume cu carnita/spanac, etc si ii pun in borcanel. Dar dimineata si seara... tot iaurt cu fruct, tot cereale, tot branzica cu smantana, gris cu lapte...

Simo, drum bun sa aveti! Nici eu nu te-as lasa singura, sa stii!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Mimo, lui Luca ! Cauta pe google, la imagini, "cat caffeine" sa gasesti poza mai mare, sa se distreze mai bine!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

si asa, mai pe inserat sa lansez un SZ: Ce "rezolutie" aveti pt 2011? In romana "resolution" nu are sensul ca in engleza, dar nu stiu cuvantul potrivit in romana. Ce v-ati propus, nah, pentru anul 2011? Nu asta ca vreau sanatate, fericire, ci efectiv ce v-ati propus voi sa faceti anul asta ?

Sa raspuns eu prima: mi-am propus sa:
* fiu ovo-lacto 2 zile pe saptamana, sa mai renunt la carnea asta omniprezenta, ou si lapte nu vad sensul, deci 2 zile pe saptamana dieta ovo-lacto;
* mananc mai putin zahar
* folosesc mai mult, macar 5 seri/sapt relaxe&toneul, chiar daca am copii teroristi care nu ma lasa nici moarta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Ahahahhaaaaa, Lori, EXACT LA ACEST SZ M-AM GANDIT SI EU! Doar ca asteptam sa va mai adunati pe aici... Si asta am vrut si eu sa precizez, ca nu ma refer la sanatate, etc ci la ceva concret! Surorile sisters ce suntem noi! Revin cu raspunsul!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput