Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Aaa, Mada, vroiam sa zic si eu ca si celellate fete ca e mai bine sa te intorci pe fostul post. La cat de om de cuvant e seful tau, probabil ca daca te-ai duce la arhivare acolo ai ramane.


Noi am facut ROR-ul pe la inceputul lui decembrie. Fara efecte adverse, din fericire. Ca va ziceam eu atunci ca am citit de m-am ingrozit, dar dupa ce l-am facut. Ramane sa mai facem Infarixul acum in ianuarie. Altceva nu mai facem, adica nici nu stiu de altele si nici nu mai vreau.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monika_bt spune:



LA MULTI ANI, STEFANUTZ!

LA MULTI ANI, SERBAN!!

SA CRESTETI MARI, SANATOSI SI MINTOSI!!



Deci, mi se face rau de la atata boala...De-ar trece odata si tentativa asta de iarna! cica de duminica se raceste si ninge ptr o saptamana, apoi iar se incalzeste... Si uite ca incalzirea globala nu e minciuna si daca noi simtim asta acum, oare copiii nostri cum vor mosteni pamantul, ce va mai fi?...

Multa, multa sanatate, tot respectul meu ptr voi, mamici incercate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Neata!

Andri..imi pare rau ca ati trecut prin atatea intamplari,va doresc numai bine in continuare

Lori..bine ai revenit

Eu bagajesc la greu,maine dimineata plecam la tara dupa Cami.
vreau sa strang de prin casa ce nu mai folosim,haine de prin dulapuri si alte chestii..sa nu ma mai car cu ele la casa degeaba.

aseara ne-am hotarat sa mergem toti,sa ne intoarcem duminica.
acu..nu sunt asa sigura,imi e frica sa nu ninga duminica sa avem probleme pe drum cu bebe in masina
as vrea totusi sa merg ca de obicei,sa plec eu maine dim si sa ma intorc pana seara,dar cam comenteaza soata mea ca nu ma mai lasa sa plec singura de acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piscotel2011 spune:

am uitat sa zic: avem 77 cm si 9900gr

fac tort de mere ca pot sa-i dau si piscoatei...

andri - sanatate la puiut si voua sa treceti cu bine peste aceste incercari...si de ce vinzi casa????

Simo - nici io nu te-as lasa sa pleci singurica la drum cu toti nebunii si edu e mai mare acu cine stie ce vrea pe drum...nici pe mine nu m-a lasat al meu.

noi am facut pentaxim...luna viitoare priorix si gata...si la jumatea lunii analize sa vedem cum mai stam cu fierul...

big news: piscot doarme in patut
ne-am recuperat patul, azi noapte am dormit asa bine dupa un an aproape:))...pe la 12 noapte se ridicase in picioare in patut si se uita la noi...mi-era frica sa nu se trezeasca si sa nu mai vrea in patut dar am culcat-o la loc, i-am zis de vreo doua ori gata cu foiala si minune, a adormit. sunt super happy!!!!!!!!

astept sa se trezeasca acu si trec la tort.pup.

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

tunde acum am fost la dr. se aude bine la plamani.
ne-a programat pt mari la test weezing + analize sange + exudat.

am emotii.
vorbeam cu prietena mea , al carei copil a facut bronsiolita la 8 luni ca a facut 1 singura data atunci iar cand e rece , cand vede ca respira greu ii da ventolin sau salbutamol (substanta activa din din venbtolin) tip de 10 zile si cam atat. nu a mai racit niciodata asa....

sa vedem ... am mai auzit asta cu streptococu' ... de asta vreau neaparat sa-i fac exudat nazal si faringian



Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Andri, Lori, bine ati revenit!
Tunde, Mirela, Lori, Andri, Mimo, Bebelu, Bebelusi (si care mai sunteti ) - sanatate multa la bebei, sa se faca bine repede.
Mada, Andri, bafta cu munca!




LA MULTI ANI
SERBAN ANDREI

LA MULTI ANI
MIHAI STEFAN

Sa cresteti mari, frumosi, sanatosi, iubiti si norocosi!




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Si ma duc sa schimb numele la capitol, ca vad ca nu se indura nimeni






"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"
"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."

Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

Citat:
citat din mesajul lui piscotel2011

am uitat sa zic: avem 77 cm si 9900gr

fac tort de mere ca pot sa-i dau si piscoatei...

Dana, Mami de Piscotel, Ioana-Alessia (11.01.2011)
http://concurs.herdea.ro/bebe/136/piscotel2011


amalia la 11 luni avea 75 cm si 11.4 kg sunt surioasa acum ...
nu cred sa fi slabit mai ales ca toate tratamentele i-au facut pofta de mancare de manca si noaptea .. oricum e plinuta si la cat e de dodoloatza sa vezi ce o ia la fuga prin casa. ...

vreau si eu retete de torturi pt bebelusi ... sa poata si ea manca din tortul ei .. eventual pt ciutani am,sa fac separat si pt astia mari am sa comand (sunt vreo 6 pusti cu varte cuprinse intre 1-2.5 ani)

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

aaaaa
stiam eu ca mai vreau sa spun ceva

VITA asta de femeie , "mamaie" care sta cu fata stiti nu ?
am vb cu ea din sept , o femeie de nota 20... se poarte bine cu fata , n-am ce spune ... dar stiti nu? astazi i-a spus sotului ca....
a luat inapoi fata pe care o crescuse inainte ... care are 7 ani si e in clasa 1.. si eu sunt la munca ! ce fac ? cum gsesc iar femeie ,s a vad ca e ok , ca se poarta bine , ca si fata se lipeste de ea. ...offff
exact ce spuneam mai devreme

happy new year for me... or not !

Amalia dulce bebe 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Andri;off mamico!poate gasesti una de nota 30..greu

Piscotel;piscotica!..prajiturica cu mere am facut noiieri

Magnetism;sarumana
Simo;spor la bagajuit..normal ca nu te lasa !f bine face!

Mergi la inceput