Bubu LMA Diana,Catalina,Darius,Kristian,Andrei-122

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

lorica eu nu m am gandit inca la ceva anume pt anul 2012, ca 2011 trecu
deocamdata ma intreaba M ce vreau de ziua mea si nici asta nush sa i raspund

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

Mirela...zi-i ca vrei o bona!!!

www.facebook.com/media/set/?set=a.196760250402336.49917.100002050865534&type=1&l=02a4ec60dc br / " target="_blank"> poze Tudor 9 luni



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

angi nu pot sa i spun asta, ca incepe sa ma bata iar la cap cu matusa lui de la Galati....e poveste lunga.....femeia e batrana, abia se misca, ce sa fac eu cu ea

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Nici Eu nu mi-am propus nimic..doar sa cer de la DD portie dubla de sanatate pt familia mea ..in rest sunt la fund.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andutza_B spune:

Asa...a adormit mandra, deci sa raspund la SZ.

In 2012 mi-am propus enorm de multe pentru un biet an de 12 luni, dar le zic pe cele mai mici (macar la astea sa-mi zambeasca astrele, ca la planurile mari s-ar putea sa faca pe ele de ras )

-sa INCERC sa tin cat mai multe posturi de peste an, inclusiv miercurea si vinerea (anul asta am reusit sa tin cel mai lung post din viata mea, 4 saptamani, ceea ce mi-a dat incredere)
-sa vad "Antipa" (deci sa vizitez Bucurestiul )
-sa merg la undeva la mare (n-am mai fost din 2007)
-sa merg la munte iarna
-sa folosesc si eu relax&tonu', daca tot mi l-am luat si aparatul pentru intarirea coapselor si fundului primit de Craciun (nu era o aluzie din partea lui musiu, stia ca vreau eu sa-mi cumpar )
Cam astea-s planurile...rezonabile.


Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
---------------------------------------------------------------------------------------------------
"In an ugly and unhappy world the richest man can purchase nothing but ugliness and unhappiness." (George Bernard Shaw)

Atunci cand Dalai Lama a fost intrebat ce l-a surprins mai mult īn ceea ce priveste umanitatea, acesta a raspuns: " Omul. Pentru ca īsi sacrifica sanatatea pentru a face bani. Apoi sacrifica bani pentru a-si recapata sanatatea. Si pe urma este atāt de īngrijorat de viitor īncāt nu se poate bucura de prezent; rezultatul fiind ca el nu traieste īn prezent sau viitor; traieste ca si cānd nu va muri niciodata si apoi moare fara sa fi trait vreodata cu adevarat."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Tot is prinsa pana in urechi pe e-bay si mai cumpar niste materiale si am dat peste o chestie care cred ca ar fi utila Roxanei caci ea e cu torturile e cam asa:
Sugarcraft Patchwork cutters - Basketweave Embosser, e la, s 4.65 lire +0.75 taxa de expediere din UK, cu ea se realizeaza un model f. fain de cos pe pasta de zahar de pe tort.Arata bestial torul facut acolo in imagine.Asa ca Roxx, stiu ca tu esti cu torturile vezi daca iti face cu ochiul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Si am mai gasit ceva:

Sugarcraft Patchwork cutters-BRODERIE ANGLAISE CUTTER A asta e 3.85 lire.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Anul asta mi-as dori sa ne plimbam mai mult, in tara si strainatate, asa cate un weekend. Cat s-o putea financiar. Ca de multe ori zicem "sa mergem acolo!" si asa ramane. Acum cat n-am inchideri de luna

Am fost si noi la Antipa saptamana trecuta. Cu bebe. S-a uitat si el p-acolo la "pui, pui". Chiar i-a dat pe niste copii la o parte sa vada el ursul polar. Dar trebuie s amergem si fara el, ca a fost o vizita in goana. Plus ca ajunsa acolo m-am intrebat daca nu e prea mult praf pt el.


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Andutza_B

Mimo, lui Luca ! Cauta pe google, la imagini, "cat caffeine" sa gasesti poza mai mare, sa se distreze mai bine!

Andutza- de bebelusa fericita Miruna-Georgiana (26.01.2011)
----------------------------------------------------------------------




Multumesc. Am gasit-o. Cred ca o s-o printez pe o coala A4


Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Prichindeii vostri va asculta? Adica daca le interziceti ceva de mai multe ori, in final nu mai fac?
Ca al meu e de-o incapatanare... Trage pisica de coada non-stop. Ne e mila de ea, saraca. Din fericire ea nu-i face nimic. Si desi i-am zis, i-am dat peste manuta, taica-su chiar la tras de urechi, se face ca nu intelege. Si stiu sigur ca intelege, ca la altele functioneaza vorba buna, ca sa zic asa.

Edit: Sa va zic ceva amuzant, cel putin pentru mine, apropo de faza asta cu incapatanarea. Cand intra in baie avem wc-ul pe dreapta si ii tot spun sa nu-l atinga. Ei, intra el o data, de doua ori, etc , il mai cert cand pune mana, pana cand o data intra cu viteza, nu se uita spre wc, dar da asa cu pumnul in capac ca si cum ar fi zis "na, ca io tot am pus mana!"

Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput